Games

Kreş Yardımı 2023! Kreş Yardımı Başvuru Formu

Kreş Yardımı Nasıl Alınır? Kreş Yardımı Şartları 2023! Kreş Yardımı Devlet Desteği! Kreş Yardımı Ödemesi Ne Kadar? Kreş Yardımı Kaç Yaşına Kadar?

Kreş Yardımı 2023

Kreş Yardımı Nasıl Alınır? Kreş Yardımı Şartları 2023! Kreş Yardımı Devlet Desteği! Kreş Yardımı Ödemesi Ne Kadar? Kreş Yardımı Kaç Yaşına Kadar?

Kreş Yardımı 2023! Kreş Yardımı Başvuru Formu
Kreş Yardımı 2023! Kreş Yardımı Başvuru Formu

Kreş yardımı alacak kişiler bu yardımı SGK tarafından alabilir. Yardım çalışan annelere verilmektedir. Çalışan anneler çocuklarını çocuk bakım hizmetlerine verdiğinde kadın istihdamını destekleyen bu projeyle gerekli yardımı alır.

Yardımdan yararlanacaklar mutlaka Sosyal güvenlik kurumuna bağlı bir kurumda çalışması gerekir. Ancak bu şekilde kreş yardımından yararlanmak mümkün olur. Ayrıca bu yardım çocuğun kreş süreci boyunca verilir.

Kreş Yardımı Başvuru Formu

Kreş yardımı başvuru formunu doldurmak isteyenler öncelikli olarak e-Devlet üzerinden gerekli adımları izlemelidir. Başvuru formuna ulaşmak için e-Devlet hesabınız kullanılabilir. İzleyeceğinizi yol şu şekildedir;

  • Kendi e-Devlet hesabınıza giriş yapmalı
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sayfasına giriş yapmalı 
  • Kurumsal çocuk bakım hizmetleri yoluyla kayıtlı kadın istihdamının desteklenmesi projesi uygulamasına giriş yapılmalı 
  • Uygulamaya giriş yapılırken kimlik doğrulaması, isim ve soy isim bilgileri, temel bilgiler, iletişim bilgileri ve adres bilgilerinin onaylanması gerekir

Kreş Yardımı Nasıl Alınır?

Kreş yardımı almak isteyenler öncelikli olarak bir kurumda sigortalı bir şekilde çalışmalı ve başvurusunu e-Devlet üzerinden yapmalıdır. Anne ve çocuk için verilen bu yardım kapsamında kreş yardımı için Sosyal güvenlik kurumu sayfası ziyaret edilmelidir.

Kurumun iletişim bilgileri üzerinden bizzat iletişime geçmeniz mümkündür. Ayrıca e-Devlet portalı üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilir ve sorgu işleminizi yapabilirsiniz.

Kreş Yardımı Şartları 2023

Kreş yardım şartları yardım alacak herkeste aynı koşulların taşınmasıyla aranır. Kreş yardımı başvurusu yapacakların öncelikli olarak sigortalı bir şekilde çalışması gerekir. Bu yardım yaklaşık 24 ay süreyle alınabilir.

Çocuk doğar doğmaz mutlaka yardımdan fayda sağlamak gerekir. Ayrıca annenin gebe kaldığı zaman çalışıyor olması ve gebelik yüzünden işten izin aldığı durumlarda tekrar işe dönmesi için kreş yardımı verilmesi söz konusudur.

Kreş Yardımı Devlet Desteği

Kreş yardımı desteği devletin kadın çalışanlara sağladığı bir yardımdır. Bu yardım kapsamında kreş yardımı ödemeleri son gelen zam oranlarıyla artmıştır. Kadınları istihdam etmek amacıyla 24 ay boyunca ödenen bu yardım aktif çalışan annelere verilmektedir.

Ayrıca annenin gelir durumuna göre ekonomik düzeyde en düşük ücreti almasıyla bu yardıma hak kazanması mümkündür.

Kreş Yardımı Ödemesi Ne Kadar?

Kreş yardımı ödemesi belirlenen son rakamlara göre güncellenmiştir. Devlet kurumlarının kreş yardımı için ödediği ücret 1560 TL olarak bilinmektedir. Bu rakam başvuru yaptığınız sırada netleşir.

Başvuruda ne kadar ödeme alacağınızı ve hangi süreler aralığında bu yardımdan yararlanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca yardım her bir çocuk için kreş giderlerinin yüzde ellisini karşılar.

Kreş Yardımı Kaç Yaşına Kadar?

Kreş yardımı parasını 24 aya kadar alabilirsiniz. Çocuğunuz 24 aylık olana kadar bu yardım her ay düzenli bir şekilde ödenir. Mutlaka gerekli zamanlarda başvuru yapmalı ve başvuru zamanını kaçırmamalısınız.

Bu sebepten dolayı çocuğunuz belirli bir yaşı geçtikten sonra başvuru yapsanız dahi hiçbir şekilde geri ödeme alamazsınız. Mutlaka zamanında ve uygun koşullar altında başvurunuzu e-Devlet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde oluşturmalısınız.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu