Sosyal Yardımlar

Kosgeb Destekleri 2023! Kosgeb Destekleri 2023 Başvuru

Kosgeb Destekleri 2023! Kosgeb Destekleri 2023 Başvuru! Kosgeb Destekleri 2023 Kadın Girişimci

Kosgeb Destekleri 2023

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Kosgeb Destekleri 2023! Kosgeb Destekleri 2023 Başvuru! Kosgeb Destekleri 2023 Kadın Girişimci

Kosgeb destekleri hakkında işletmeler verilecek olan destek bütçesini merak etmektedir. Destekler yapılan açıklamalara göre geri ödemesiz ve geri ödemeli şekilde oluşturulacaktır. 2023 yılında geri ödemesiz hibe desteği için 2 milyar 415 milyon ayrılmıştır. Geri ödemeli hibe desteği ise 670 milyon TL ile işletmelere verilecektir. 

Kosgeb Destekleri 2023! Kosgeb Destekleri 2023 Başvuru
Kosgeb Destekleri 2023! Kosgeb Destekleri 2023 Başvuru

Hem hibe desteği hem geri ödemeli destekler işletmelerin kullanabilecekleri destek programlarıdır. Başvuru tarihi ve şartları hakkında KOSGEB müdürlüklerine gidebilirsiniz. Detaylar hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olursunuz. Girişimciler için verilen girişim desteğinden faydalanabilirsiniz.

KOSGEB kurumu sağladığı hibe desteği ve geri ödemeli kredileri ile birlikte destek bütçesini 2023 yılında 3.270.000.000 TL olarak belirlemiştir. Son derece büyük bir rakam olan hibe desteği ve geri ödemeli destekler 2023 yılında hayata geçirilecektir. Bu sayede küçük ve orta işletmeler tercih edebilecekleri hibe desteği ve geri ödemede destekler ile işlerinde büyüyebilecektir. 

İşletmelerin ihtiyaç duyduğu hibe desteği ve geri ödemeli destekleri KOSGEB kurumu en makul oranlarda karşılamaktadır. Her işletmenin yararlanabilmesine olanak tanıyacak hibe ve geri ödemeli seçenekler sunar. 

KOSGEB desteklerinde yararlanabilecek işletmeler özellikle KOSGEB’in desteklediği iş kollarında faaliyet gösterdiklerinde bu desteklerden yararlanabilecektir. KOSGEB kurumlarına giderek iş faaliyet kodunuzu öğrenebilir ve KOSGEB’in destek verip vermediğini inceleyebilirsiniz. 

KOSGEB sağladığı imkanlar dahilinde hem yurtiçi hem de yurtdışında yerli ve milli imkanlarla üretilebilecek ürünlere destek sağlamaktadır. Tüm üreticiler için sağladığı imkanlarla birlikte yüksek rakamlarla hibe desteği ve geri ödemeli krediler sağlar. KOSGEB sayesinde büyüyen ve gelişen işletme sahipleri rahatlıkla geri ödemeli olan kredilerini ödeyebilir. 

Kurumun kendi internet sayfasında tüm duyuruları takip edebilir ve finansman duyurularıyla destekler hakkındaki girişimcilik paketlerini inceleyebilirsiniz. İşletme faaliyetinize uygun olan destekleri tercih ederek özellikle üretim konusundaki faaliyetleriniz için destek talebinde bulunabilirsiniz. KOSGEB destekler hakkında verilecek olan hizmetler şu şekildedir;

  • Girişimcilik destekleri
  • Arge destekleri
  • Üretim ve yerlileşme destekleri
  • KOBİ finansman destekleri
  • İşgem ve Tekmer destekleri
  • Rehberlik ve danışmanlık hizmetleri
  • Mikro ve küçük işletmelerde hızlı destek programları

Kosgeb Destekleri 2023 Başvuru

Kosgeb destekleri detayları KOSGEB’in internet sitesinde bulunur. Başvuru yapmak isteyen işletme sahibi ve girişimciler kendilerine uygun olan programları tercih ederek destek paketleri hakkında bilgi sahibi olabilir. Destek paketlerinde geleneksel girişimci, ileri girişimci, başlangıç girişimcilik gibi bazı eğitimler verilmektedir. Başvuru öncesinde eğitimleri gördükten sonra destek paketlerinden yararlanabilirsiniz. 

Başvuru yapmak istediğiniz destek hakkında eğitimlerin tümünü eksiksiz tamamlamanız lazımdır. Ancak bu sayede hibe desteklerinden yararlanılabilir. Ayrıca geri ödemeli şekilde yapılan destekler de ise bazılarında eğitim bazılarında eğitim programı bulunmaz. Tercih edeceğiniz profil işletmenizi en uygun şekilde KOSGEB müdürlüklerinde tercih edilecektir.

Yardım başvurusu yapmak isteyen kişiler bu başvurularında öncelikli olarak KOSGEB resmi web sitesinde genel duyurular sayfasında takip etmelidir. Bu sayede hangi yardımların ne zaman verileceği hakkında ve başvuru tarihi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tercih edeceğiniz yardımlar hakkındaki ayrıntıları öğrendikten sonra iş faaliyetinize uygun olan paketleri sıralayabilirsiniz. 

Ayrıca iş faaliyetinize uygun olup olmadığını sadece KOSGEB müdürlüklerinden öğrenebilmeniz mümkündür. Müdürlüğe gittikten sonra desteklerden yararlanmak için işletmenizin faaliyetlerinden bahsedebilirsiniz. Eğer işletmenizin faaliyeti KOSGEB yardımlarına uygunsa hibe desteği ya da geri ödemeli seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Kosgeb Destekleri 2023 Kadın Girişimci

Kosgeb destekleri ile kadın girişimciler hibe desteklerinden yararlanabilir. Öncelikli olarak genç ve kadınlara yapılan girişimcilik desteği ile birlikte KOSGEB faaliyet kodu uygun olan kişiler yardımlardan yararlanabilir. Hibe desteği sağlayan kadın girişimci destek paketi hakkında bilgi sahibi olmak için KOSGEB müdürlüklerini arayabilir ya da bizzat ziyaret edebilirsiniz. Girişimcilik ile birlikte faaliyette bulunduğunuz iş kodunda karşılıksız destekler alabilirsiniz. 

Geri dönüşümü beklenmeyen yardımlar hakkındaki detayları sadece müdürlük tarafından öğrenirsiniz. Ayrıca iş yeriniz için en uygun olan hibe desteği ya da kredi desteğini tercih ederek işinizi büyütebilirsiniz. Birçok işletme faaliyetlerini bir adım öne taşımak için KOSGEB yardımlarını tercih etmektedir.

KOSGEB sunduğu imkanlarla kadın girişimcileri 2023 yılında da desteklemeye devam edecektir. Öncelikli olarak kadın girişimciler için sağlanan imkanlar ekonomik kalkınma ve istihdamı desteklemek için yapılmaktadır.

Destek unsurları işletmenin kuruluş desteği ya da makine tesisat ile ofis donanım desteğiyle farklı şekillerde alınabilir. Kadın girişimcilere yapılan destek unsurlarında makine, tesisat, ofis donanım ya da diğer yazılım hizmetleri geri ödemesiz bir şekilde yapılırken sabit yatırım destekleri ise geri ödemeli bir şekilde yapılmaktadır.

İlgili başlıklar ve sosyal yardımlar için https://maddiyardimbasvurusu.com/sosyal-yardimlar/ linkine tıklayın.


5/5 - (11 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu