Sosyal Yardımlar

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu

Konya Sosyal Kart Bakiye Sorgulama! Konya Sosyal Kart a101! Konya Kart Nereden Alınır! Sosyal Kart Numarası Nedir? Sosyal Kart Bakiye Sorgulama Konya

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvurusu sorgulama nereden alınır? Bakiye sorgulama ve hangi marketlerde geçerli? konularında sizlere bilgisini detaylı bir şekilde vereceğiz. Konya Büyükşehir Belediyesi; “El ele gönül vererek birlikte başaracağız!” sloganı ile çalışmalarını sürdürüyor. Sosyal yardım alanında büyük bir gelişme kaydeden Konya Büyükşehir Belediyesi bu kez de sosyal yardım kartı ile ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir? Ne İşe Yarar?

Muhtaçlık durumu olan ya da maddi imkansızlıklar sebebiyle çeşitli sorunlar yaşayan kişilere Konya Büyükşehir Belediyesi maddi manevi pek çok yardımda bulunmaktadır. Bu yardımlar arasında yer alan Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı ise ihtiyaç sahiplerinin maddi olarak rahatlamasını hedeflemektedir.

Sosyal yardım kartı başvurusunda bulunan ve başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlar belediye tarafından verilen kart ile belirli markerlerden alışverişlerini gerçekleştiriyor. Bu yardım kartları sigara ve alkol haricinde her türlü alışverişin gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Bu yazımızda Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara sunulan sosyal yardım kartı yardımının nasıl alınabileceği hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Peki, Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kartı başvurusu nasıl yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi zorluklar yaşayan vatandaşlar için maddi destek sunan Konya Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına devam ediyor. Konya Belediyesi tarafından sunulan bir diğer sosyal yardım ise sosyal kart olarak vatandaşlara ulaştırılıyor.

Sosyal kart; içerisine bakiye yüklemesi gerçekleştirilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan kartın ismidir.  Bu kart ile vatandaşlar market alışverişlerini gerçekleştirerek her türlü ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Sosyal kart yardımından yararlanmak isteyen pek çok kişi bu aşamada Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kartı başvurusu nasıl yapılır? sorusunun cevabını merak ediyor. Konya Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine sunulan yardım kartından yararlanmak isteyen kişiler ilk olarak belediyenin resmi internet sitesine https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ giriş gerçekleştirmelidir.

Resmi internet sitesine giriş gerçekleştirildikten sonra ikinci adımda başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Bu aşamada sizlerden ad, soy isim, T.C kimlik numarası ve birkaç kişisel bilgi talep edilmektedir. Bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra başvurunuzu başarı ile tamamlayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Sorgulama

Başvuru gerçekleştiren vatandaşların merak ettiği bir diğer konu ise Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı sorgulama işlemi oluyor.  Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımların kısa süre içerisinde vatandaşlara ulaştırılması adına oldukça profesyonel bir inceleme süreci gerçekleştiriyor.  Bu inceleme sürecinde vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına ise güncel başvuru sorgulama hizmeti sunuluyor.

Başvuru sorgulama işleminden yararlanmak isteyen vatandaşlar Konya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesine giriş gerçekleştirmelidir. Resmi internet sitesine giriş yapılmasının ardından T.C kimlik numarası ve birkaç kişisel bilgi ile başvuru sorgulama işlemi başarıyla gerçekleştirilebilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvuru Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan sosyal kartın başvuru formuna belediyenin internet sitesinden ulaşmak mümkündür. Covid-19 pandemi süreci sebebiyle belediye binasına giderek gerçekleştirilen başvurular online sistem üzerinden gerçekleştirilebilir hâle getirilmiştir.

Bu şekilde kısa süre içerisinde başvuru formuna ulaşım sağlayarak herhangi bir sıra beklemeden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvuru formu belediyenin resmi internet sitesinde aktif bir şekilde yer almaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu Sorgulama Nereden Alınır? Bakiye Sorgulama Hangi Marketlerde Geçerli?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Limiti Ne Kadar?

Daha önce de belirtildiği gibi sosyal kart limitleri ailelerin kişi sayısına göre değişim göstermektedir. Örneğin üç kişilik bir aile ile dört kişilik bir ailenin giderleri aynı olmayacağı için sosyal kart limitleri de birbirinden farklı olmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart limiti için aşağıdaki açıklamayı gerçekleştirmiştir.

 • 3. Kişilik aileler için 2022 Konya sosyal kart limiti 225 TL
 • 4 ve 5 kişilik aileler için 2022 Konya sosyal kart limiti 300 TL
 • 6 kişi ve daha fazla kişilik aileler için 2022 Konya sosyal kart limiti 450 TL olarak belirtilmiştir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu için Gerekli Belgeler

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvurusu için gerekli belgeler aşağıdaki şekildedir. Sosyal destek kartına başvuru gerçekleştiren kişiler başvuru esaslarının yanı sıra bu belgeleri de teslim etmelidir.

 • Mal beyanını bildiren belgeler
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi
 • Kira sözleşmesi
 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kaydı örneği
 • Aile bireylerine ait olan T.C. kimlik kartlarının fotokopisi
 • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan gelir ya da gelirsizlik belgesi

Başvuru için gerekli belgeler arasında yer almaktadır. Ancak kimi zaman ek belgelerin istenmesi gibi durumlar da görülebilmektedir. Bu gibi durumlarda engelli bireylerden istenen engelli raporu da teslim edilmesi gereken belgeler arasında yer almaktadır. Peki, Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart kimlere verilir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Kimlere Verilir?

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı Konya ili sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir. Ancak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan yardımların adaletli bir şekilde dağıtılması için bazı şartlar vardır. Aşağıdaki şartlara uyum sağlayan vatandaşlar Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvurusunda bulunabilmektedir.

 • İşsiz ve muhtaçlık durumu olan vatandaşlar
 • Engelli vatandaşlar
 • Geliri yetersiz olanlar
 • 65 yaş üstü vatandaşlar
 • Afetzedeler
 • Şehit, asker ve gazi yakınları,
 • Kronik rahatsızlığı bulunan kişiler

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır?

Konya Büyükşehir Belediyesi; sosyal kartını almak isteyen kişiler başvuru formunu doldurarak başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedir. Görevli komisyon başvuru formunu değerlendirdikten sonra ihtiyaç sahibi ailelere yardımlar iletilmektedir. Peki, Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart hangi marketlerde geçerli?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal kartım kartı pek çok markette geçerlidir. Vatandaşlar kendilerine verilen sosyal yardım kartı ile Migros, BİM, A101, ŞOK ve CarrefourSa marketlerinden alışveriş gerçekleştirebilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu Telefon Numarası

Sosyal yardım kartından yararlanmak isteyen ve detaylı bilgi sahibi olmak isteyen kişiler 0332 249 01 74 hattını arayabilir.  Bunun yanı sıra hatta ulaşılmaması durumunda ALO 153 Beyaz Masa hattından da yararlanılabilmektedir.

Konya Sosyal Kart Bakiye Sorgulama

Konya sosyal kart bakiye sorgulama işlemi internet üzerinden gerçekleştirilememektedir. Kart limitinizi alışveriş yaptığınız sırada marketlerden ve mağazalardan öğrenebilirsiniz.

Konya Sosyal Kart Ayın Kaçında Yatıyor?

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart ödemeleri genel olarak ayın ilk haftasında yatırılmaktadır. Ancak bazı dönemlerde yardımların yatırılmasında gecikmeler yaşanabiliyor. Kurban ve Ramazan Bayramları söz konusu olduğu zaman ise bayram öncesinde kart bakiyeleri güncelleniyor.

Konya Sosyal Yardım Kartı Tek Seferlik mi?

Konya Belediyesi tarafından muhtaçlara yönelik hazırlanan tek seferlik kartlar mevcuttur. Ancak sosyal yardım kartı birden çok kez kullanıma uygun olarak hazırlanmaktadır. Bu nedenle sosyal yardım kartı almaya hak kazanan kişiler pek çok kez bu kartı kullanma şansını da elde etmektedir. Peki, Konya Büyükşehir belediyesi sosyal kart ne zaman yüklenir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Ne Zaman Yüklenir?

Konya Belediyesi tarafından vatandaşlara verilen sosyal kartlar teslim tarihinden bir hafta sonra kullanıma hazır hâle gelmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Nereden Alınır?

Konya belediyesi sosyal kartı belediye tarafından vatandaşlara verilmektedir. Büyükşehir Belediyesinin haricinde sosyal kartın alınması mümkün değildir. Sosyal kart başvurusu gerçekleştirdiyseniz ve başvurunuz olumlu olarak değerlendirildiyse belediye çalışanları sizlerle iletişime geçerek kartınızı adresinize teslim edecektir.

4.4/5 - (10 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu