Belediye Yardımları

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama Kocaeli Büyükşehir Belediyesi temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken, gelir düzeyi yetersiz vatandaşlara sosyal yardım projeleri ile destek olmaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapan vatandaşlara yeterli şartları sağlamaları halinde yardım verilmektedir.

Yazımızın içeriğinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Kocaeli Yardım Kartı (41Kart) nasıl alınır? ve Kocaeli Belediyesi sosyal yardımları ile ilgili merak edilen, en çok araştırılan konuları sizler için cevapladık.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yardımlarının başında sosyal destek kartı 41 Kart bulunmaktadır. 41 Kart ile birçok ihtiyaç sahibi, kimseye mahcup olmadan temel ihtiyaçlarını karşılayarak bir nebze olsa rahatlıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart yardımının yanı sıra erzak yardımı, gıda yardımı, süt parası, su faturası desteği de vermektedir.

Hoşgeldin bebek projesi ile ihtiyaç sahibi ailelerin yeni doğan bebeklerine hoşgeldin bebek paketi vermektedir. İhtiyaç sahibi ailelere mama ve bez yardımı da verilmektedir.

Gönül kazan projesi ile sıcak yemek günlük sıcak yemek dağıtımı yapılmaktadır.

Engelli bireyler için sağlık ürünleri, medikal cihazlar ve engelsiz nakil aracı hizmeti verilmektedir.

Kısaca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardımları şöyledir;

 • 41 Kart Sosyal Yardım Kartı
 • Maddi Yardım
 • Gıda Yardımı
 • Erzak Yardımı
 • Yakacak Yardımı
 • Su faturası desteği
 • Kırtasiye yardımı
 • Evde sağlık hizmetleri
 • Süt parası
 • Sağlık ve eğitim yardımları
 • Eşya ve mobilya yardımı
 • Engelli vatandaşlara yapılan yardımlar
 • Şehit, gazi ve asker yakınlarına yapılan yardımlar
 • Muhtaç dul kadınlara yönelik yardımlar
 • Afetzedelere yapılan yardımlar
 • Öğrencilere burs desteği
 • Günlük sıcak yemek dağıtımı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir; yoksulluk içinde olan da temel ihtiyaçlarını karşılayamayan, karşılamakta güçlük çeken hayatlarını en düşük seviyede sürdürmekte zorlanan dar gelirli, yoksul, muhtaç, kimsesiz, engelli, gelirsiz dul kadınlar, öksüz-yetim çocuklar, geliri olmayan yaşlılar, mülteciler, dar gelirli ailelerin öğrenim gören çocukları , şehit, asker ve gazi ailelerine ayni ve nakdi sosyal yardımlar yapılmaktadır.

Diğer belediyelerde olduğu gibi Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden de yardım alabilmeniz için ihtiyaç sahibi olmalı ve bu durumu muhtaçlık belgesi ile ispatlamanız gereklidir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden yardım almak isteyen vatandaşların başvuru şartlarına uygun olması gereklidir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için ihtiyaç sahibi vatandaşların Belediye’ye bağlı hizmet veren Çözüm Masasına ALO 153 nolu numarayı arayarak başvuru yapabilir veya yardım birimine ait olan 444 11 41 – 331 39 00 numaralı çağrı merkezlerinden her hangi birini arayarak yardım başvurusu yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden yardım başvurusu yapmak isteyenler ise Belediye’nin resmi web sitesine ait https://www.kocaeli.bel.tr/tr/main/contact linkine tıklayarak yardım taleplerini iletebilirler.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama; https://www.turkiye.gov.tr/kocaeli-buyuksehir-belediyesi-hizmetleri-sorgulama linke tıklayarak başvuru sonuçlarınızı kontrol edebilirsiniz. E-devlet şifrenizi kullanarak kolaylıkla başvurularınızı sorgulayabilirsiniz.

Başvurularını Çözüm Merkezini arayarak yapanlar ve e-devlet şifresi olmayanlar  https://ebelediye.kocaeli.bel.tr/cozummasasi/basvuruSorgula link üzerinden başvuru sonuçlarını öğrenebilirler.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru  sonuçları ve detaylar için Kocaeli Belediyesine ait telefon numarasını arayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu; Online platform üzerinden veya belediyelerden bizzat başvuru yapacak olan vatandaşların yardım başvuru formu doldurması gereklidir. Başvuru formunda kimlik bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, gelir düzeyiniz hakkında sorular bulunmaktadır.

Bu sorulara doğru ve eksiksiz cevap vermeniz başvurularınızın değerlendirmesinde önem arz etmektedir.

Başvuru formları yetkili birimler tarafından incelenerek kimin, ne kadar yardım alacağına, yardımın tek seferlik mi yoksa devamlı mı yapılacağına inceleme sonrası  karar verilmektedir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 444 11 41 veya 331 39 00 numaralı çağrı merkezlerinden yardım başvurusu yapabilirsiniz.

ALO 153 Çözüm Masası ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu numaralardan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Başvurusu

Kocaeli il sınırları içerisinde yaşayan, geliri asgari ücretin altında olan, muhtarlıktan fakirlik belgesi olan vatandaşlar; hanede yaşayan kişilerin nüfus cüzdanı fotokopileriyle birlikte SGK dökümlerini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çözüm masasına ulaştırarak yardım kartı 41 Kart başvurusu yapabilirler.

İhtiyaç sahipleri, İzmit sahilinde yer alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası’na bizzat giderek 41 Kart başvurusu yapabilir.

41 Kart ile vatandaşlar  anlaşmalı marketlere ve mağazalara giderek kimseye mahcup olmadan alışveriş yapabilirler.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi muhtaç kişilere gıda yardımları ile destek olmaktadır.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı için belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yardım başvuru formu doldurmanız gereklidir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gönül Kazan Projesiyle gıda yardımının yan sıra günde 2 defa sıcak yemek dağıtımı da yapmaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi gıda ve hijyen paketi başvurusu için https://ebelediye.kocaeli.bel.tr/sosyalhizmetler/sosyalyardim link üzerinden başvuru formu doldurarak yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi maddi yardımlarını 41 Kart sahiplerinin kartlarına yatırarak yapmaktadır. 41 Kart süt parası yardımı da aynı kartlara yüklenmektedir. Süt parası alabilmek için başvuru yapmanız gerekir. Doğum yapan annelerin  doğumdan önceki 3 ay ve doğrumdan sonraki 3 ay yani toplamda 6 aydır düzenli şekilde Aile Hekimliğine muayeneye gitmiş olması ve 41 Kart’a yüklenecek süt parası için fiş almış olması gerekmektedir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi nakit yardım yaptığı yardımların biride su faturası desteğidir. 41 Kartı bulunan vatandaşların kartlarına 50 TL su faturası desteği yatırılmaktadır, kartı olmayan vatandaşlara ise faturalarından %50 indirim sağlanarak destek olunmaktadır.

Yapılacak olan yardımlar ailenin muhtaçlık durumuna ve ailedeki kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir.

41 Kart Süt Parası Başvurusu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi süt parası; hamile annelere, doğumdan önce 3 ay ve doğumdan sonra 3 ay toplamda 6 ay olmak üzere ayda 12 litre süt verilmektedir.  Anneler düzenli olarak aile sağlığı merkezlerine muayene olmaya gittiği takdirde süt parası alabilecekler. Aile Sağlığı Merkezindeki doktorunuza süt parası talebinizi iletebilirsiniz.

Süt parası almaya hak kazanan annelere, 41 Kart ile süt almak için gidecekleri anlaşmalı marketler cep telefonlarına kısa mesaj ile iletilecektir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu için ALO 153’ü arayarak yardım talebinizi iletebilirsiniz.

4.6/5 - (5 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu