Belediye Yardımları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir? Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 153 Gıda Yardımı Başvurusu Gaziantep

153 Gıda Yardımı Başvurusu Gaziantep

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir? Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 153 Gıda Yardımı Başvurusu Gaziantep

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ihtiyaç sahiplerine Gaziantep Belediyesi tarafından gıda, erzak, maddi, eşya v.b yardımlar verilmektedir.

Gaziantep Sosyal Yardım Başvurusu yapmayı düşünen kişiler için oldukça detaylı yazı hazırladık. Yazımızın içeriğinde Gaziantep gıda yardımı başvurusu ve belediyenin diğer yardım başvuruları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları ile birçok aileye destek olmaya, ihtiyaç sahibi ailelerin temel ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalara devam etmektedir. Gaziantep Belediyesi tarafından ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarını sizler için maddeler halinde düzenledik.

Gaziantep Belediyesi Sosyal Yardımları;

 • Sosyal Yardım Kartı yardımı
 • Maddi Yardım
 • Gıda Yardımı
 • Erzak Kolisi yardımı
 • Yakacak Yardımı
 • Kırtasiye Yardımı
 • Burs Yardımı
 • Medikal malzeme yardımı
 • Giysi ve ev eşyası yardımı
 • Engelli yardımları
 • Evde sağlık hizmetleri
 • Dul kadın ve yaşlılar için yardımlar
 • Afetzedelere yapılan yardımlar

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi engelli bireyler için sosyalleşme ve iş imkanı da sunmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için birçok seçenek bulunmaktadır.

 •  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi binasına giderek burada yardım başvuru formu doldurarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.
 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait telefon numaralarından başvuru yapabilirsiniz.
 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi WhatsApp yardım hattından 7/24 yardım talebi oluşturabilirsiniz.
 • Gaziantep resmi internet sitesinden yardım başvurusu yapabilirsiniz. https://gidapaketi.gaziantep.bel.tr/
 • E-devlet platformu üzerinden Gaziantep Belediyesine yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/gaziantep-buyuksehir-belediyesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama; başvuru yaptığınız seçenekler üzerinden yardım başvuru sonuçlarınızı öğrenmeniz mümkündür. Başvuru sonuçlarınız başvuru formunda belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileri üzerinden size aktarılacaktır. Gaziantep yardım başvuru hattı telefonlarını arayarak da başvuru sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Gaziantep Belediyesi yardım başvuru formu; Belediye binasından veya online platform üzerinden başvuru yapan ihtiyaç sahibi vatandaşlardan almak istedikleri yardım türüne dair başvuru formu doldurmaları istenmektedir.

Başvuru formunda kimlik bilgileriniz, iletişi bilgileriniz, hanede yaşayan kişi sayısı, gelir ve giderlerinize dair bir takım sorular bulunmaktadır. Başvurularınızın olumlu sonuçlanması açısından formda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gereklidir.

Başvuru formları sonrasında değerlendirmeye alınmakta, değerlendirme sonrası gerek görülmesi halinde adresinize inceleme komisyonu gönderilmektedir. Başvuru formundaki bilgilerin teyit edilmesi için komisyon inceleme yapar. Başvurusu kabul edilen kişiler Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yardım almaya hak kazanır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Gaziantep Belediyesine yardım başvurusu yapmak, başvuru sonuçlarınızı öğrenmek ve sosyal yardımlar ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için aşağıdaki telefon numaralarından birini arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gaziantep Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

 • Gaziantep Belediyesi yardım hattı 0850 207 27 27
 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi WhatsApp Hattı 0342 153 00 00
 • ALO 153 Sosyal Yardım Hattı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Gaziantep Belediyesinden kimler yardım alabilir;

 • Muhtaç, yoksul, ihtiyaç sahipleri
 • Kimsesiz gelirsiz yaşlılar
 • Öksüz ve yetimler
 • Geliri olmayan dul kadınlar
 • Engelli bireyler
 • Kronik hastalığı nedeniyle çalışamayacak durumda olanlar
 • Geliri olmayan dul kadınlar
 • Afetzedeler

Yukarıda belirtmiş olduğumuz kişiler Gaziantep Belediyesinden sosyal yardım alabilirler.

Muhtaç olduğunuzu muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesi ile ispat etmeniz gerekmektedir.

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Ne Kadar?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Sandığı Telefon Numarası

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım sandığı ALO 153 ya da 0850 207 27 27 numaralı telefon ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Gaziantep Belediyesi yardım kolisi; Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerine yardım kolisi verilmektedir. Yardım kolisi içinde temel ihtiyaçlara yönelik malzemeler bulunmaktadır. 4 kişilik bir ailenin 1 aylık mutfak ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak hazırlanan yardım kolisi dar gelirli ailelerin bayram öncesi yüzünü güldürmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardım başvurusu için belediyenin resmi sitesi üzerinden veya ALO 153 yardım hattını aracılığı ile gıda ve erzak yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Gıda ve erzak yardımı başvuruları Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Değerlendirme sonrası gıda ve erzak yardımı alacak ailelere karar verilmektedir.

Gıda yardımı almaya hak kazanan ailelerin yardımları adreslerine teslim edilmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi  Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Gaziantep Belediyesi Sosyal Yardım Kartı; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu için bağlı olduğunuz muhtarlık yada belediyeye başvuru yapılabileceğiniz gibi Alo 153 yardım hattını arayarak da sosyal yardım kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Gaziantep Belediyesi maddi yardım başvurusu yapan kişilerin yardımları sosyal yardım kartlarına yatırılmaktadır.

Aylık olarak verilen gıda yardımları da sosyal yardım kartlarına nakit olarak yüklenebilmektedir. Bu sayede ihtiyaç sahiplerinin kendi ihtiyaçlarını kendileri alma imkanına sahip olmaktadır. Gaziantep Belediyesi sosyal yardım kartı ile muhtaç kişiler kimseye mahcup olmadan alışveriş yapabileceklerdir.

Gaziantep sosyal yardım kartı ile pos cihazının olduğu market ve iş yerlerinden rahatlıkla alışveriş yapabilir, kasa görevlilerinden kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Sorgulama

Gaziantep Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Sorgulama; kart başvurusu yaparken tercih ettiğiniz yollardan birini kullanarak sosyal yardım kartı sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Sosyal yardım kartı başvuru sonuçlarınız, başvuru formunda vermiş olduğunuz iletişim bilgileri üzerinden sizlere sms ile iletilecektir.

Gaziantep Belediyesi yardım başvuru hattı 0850 207 27 27 nolu numarayı arayarak başvuru sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Bursu Başvurusu

Gaziantep belediyesi öğrenci bursu başvurusu;  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve sosyal hizmetler daire başkanlığına giderek yada telefon ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Gaziantep belediyesi para yardımı başvurusu; Maddi yardım alabilmeniz için Hane Yardımı projesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Gaziantep Belediyesi maddi yardım alabilmek için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu seçeneklerinden birini tercih ederek maddi yardım talebinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Yardım başvuru formunda sosyal yardım türlerinden maddi yardım seçeneğini işaretlemeniz halinde Hane Yardımı Projesi‘ne başvuru yapmış olursunuz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Gaziantep Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu; süt yardımı almak isteyen vatandaşlar ALO 153 sosyal destek hattını arayarak süt yardımı başvurusu yapabilirler. Ayrıca 7/24 Whatsapp destek hattına 0342 153 00 00  mesaj atarak süt yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Anneye Süt Bebeğe Can projesi ile hamilelik döneminden itibaren annelere ve 0-6 yaş çocuğu olan ailelere 45 günde tek seferde 12 litre süt yardımı yapılmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri

Hasta veya yakını ilgili telefonlardan arayarak veya evde sağlık hizmeti birimlerinde bulunan Hasta Başvuru Formunu doldurarak Evde Sağlık Hizmetlerine başvuru yapabilirler.
Türkiye’nin genelinde geçerli olan Evde Sağlık Hizmetleri 444 38 33  numaralı telefondan, mesai saatleri içerisinde arayabilir evde sağlık hizmetleri yardım başvurusu oluşturabilirsiniz.

4.9/5 - (16 Oy Verildi )

5 Yorum

 1. Eşim cezaevinde 3tane çocuğum var kayin babanla oturuyorum onu yaşlı aylığıyla geçim sağlıyoruz sizden yardım istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu