Belediye Yardımları

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; Muğla Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile salgın döneminde arttırmış olduğu sosyal yardım projelerine hızla devam etmektedir. Belediyeler tarafından sosyal ve ekonomik anlamda zor durumda olan vatandaşlara ayni ve nakdi yardım verilmektedir.

Yapılan sosyal yardımlar ile ailelerin temel ihtiyaçlarının karşılanması ve yaşam standartlarının yükseltilmesi amaçlanır.

Gıda ve erzak yardımı, para yardımı, yardım kolisi, medikal malzeme desteği, ilaç desteği, yakacak yardımı v.b yardımlar ile ihtiyaç sahiplerine destek olunmaktadır.

Yardım başvurusu yapacak olan kişilerin yeterli şartları sağlaması ve gerekli evrakları ilgili birimlere teslim etmesi halinde Muğla Belediyesi sosyal yardımlarından faydalanabilirler.

Yazımızın içeriğinde Muğla Belediyesi yardımları ve Muğla Belediyesi yardım başvurusu sürecine dair detayları paylaşarak sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Muğla Belediyesinin dar gelirli vatandaşlar tarafından en çok sosyal yardım başvurusu aldığı proje sosyal destek kartı yardımıdır.

Muğla Belediyesi, Vakıfbank iş birliği ile muhtaç vatandaşların kendi ihtiyaçlarını karşılarken kimseye mahcup olmaması adına destek kart projesini hayata geçirmiştir. Destek kart yardımı ile vatandaşlara ayni yardımlar, koli olarak değil kartlarına bakiye yüklemesi yapılarak sağlanmaktadır. Vatandaşlar bu sayede kendi eksiklerini kendileri giderebilmektedir.

Yapılacak olan yardımlar ailenin muhtaçlık durumuna ve belediyenin bütçesine göre değişmektedir.

Ramazan Bayramı öncesi muhtaç vatandaşlara gıda kolisi yardımı verilmektedir. Erzak kolisi yardımı 4 kişilik bir ailenin bir aylık temel mutfak ihtiyaçlarını karşılamalarına yönelik olarak hazırlanmaktadır. Hazırlanan koliler ihtiyaç sahiplerinin ev adreslerine teslim edilmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi engelli yardımları ile kronik hastalara da sıcak yemek, medikal malzeme ve ilaç desteği de vermektedir.

Ailesinin maddi imkansızlıkları nedeni ile eğitim hayatına devam etmekte zorlanan öğrencilere eğitim desteği ve kırtasiye yardımı verilmektedir. Burs yardımı ile birçok öğrenci eksiklerini daha rahat tamamlamaya başlamıştır.

Muğla Belediyesi burs yardımı başvurusu için 444 48 01′ i arayarak yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.

Doğal afet nedeni ile barınma ihtiyacı veya ev eşyası ihtiyacı olan vatandaşlara kira desteği, barınma yardımı ve ev eşyası yardımı yapılmaktadır.

Muğla Belediyesi sosyal yardımları aşağıdaki gibidir;

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Destek kart yardımı
 • Para yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Kırtasiye yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Kira yardımı
 • Afetzedelere yapılan yardımlar
 • Günlük sıcak yemek yardımı
 • Ev eşyası ve mobilya yardımı
 • Protez araç ve gereç yardımı
 • Tıbbi araç ve gereç yardımı
 • Engelli yardımları
 • Yaşlılara ve kronik hastalara yapılan yardımlar
 • Yeni doğan bebeklere yapılan yardımlar
 • Muhtaç şehit, asker ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar
 • Muhtaç dul kadınlara ve çocuklarına yapılan yardımlar

Yukarıda belirtmiş olduğumuz yardımlardan faydalanabilmeniz için gerçek ihtiyaç sahibi olmalı ve gerekli evraklar ile birlikte başvuru yapmanız gerekmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Muğla Belediyesi il sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi olduğunu fakirlik belgesi ile ispat eden, muhtaç, işsiz, dar gelirli vatandaşlar, engelli bireyler, kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olan kişiler, afetzedeler Muğla Belediyesi yardımlarından faydalanabilirler.

Ayrıca maddi imkansızlık nedeni ile eğitim hayatı sekteye uğrayan öğrenciler, muhtaç dul kadınlar, öksüz yetim çocuklar, muhtaç şehit, asker ve gazi yakınları da sosyal yardım alabilirler.

Belediyelerden sosyal yardım almak isteyen vatandaşların maaş bordrosu, fakirlik belgesi, yardım başvuru formu ile yardım başvurusu yapması gerekir.

Yapılan başvurular belediyenin inceleme komisyonu tarafından hazırlanan rapor ile değerlendirilme komisyonunun onayına sunulmaktadır.

Değerlendirme komisyonuna rapor sunmak için inceleme komisyonu evinize ziyaret gerçekleşir. Başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgiler ile evinizde yapılan araştırma sonucu muhtaçlık durumunuz değerlendirilir.

Hazırlanan rapor kurul üyelerinin oy çokluğu ile kabul edilirse Muğla Belediyesinden yardım almaya başlarsınız.

Yardımın miktarı, tek seferlik mi düzenli mi yapılacağı ailenin muhtaçlık durumuna göre değişmektedir.

Muğla Belediyesi sosyal yardım başvuru şartları; https://www.mugla.bel.tr/duyuru/sosyal-yardimlar-basvuru-sartlari linke tıklayarak detaylı başvuru şartlarına dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Çankırı Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi imkansızlık nedeni ile Muğla Belediyesi yardım başvurusu yapacak olan vatandaşlar bizzat büyükşehir belediye binasına veya bağlı olduğu ilçe belediye binasına giderek burada başvuru formu doldurarak yardım taleplerini oluşturabilirler.

Online Muğla Belediyesi yardım başvurusu için info@mugla.bel.tr linke tıklayarak açılan sayfada yardım taleplerini mail atmak sureti ile yetkililere iletebilirler.

E-devlet Muğla Belediyesi yardım başvurusu; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 link üzerinden yardım almak istediğiniz belediyeyi, sosyal yardımı seçerek ve istenilen bilgileri cevaplayarak yardım başvurusu yapabilirsiniz.

E-devlet üzerinden yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul edilmektedir. E-devlet üzerinden sorgulama yaparken başvurularının olumlu sonuçlandığını gören vatandaşlar gerekli evraklarını hazırladıktan sonra il veya ilçe belediye binalarında başvurularını tamamlayabilirler.

Belediye binalarına gitme imkanı olmayan ve internet kullanamayan vatandaşlarımız belediye ye ait ilgili telefon numaraları üzerinden yetkililer ile iletişime geçebilirler.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İster e-devlet üzerinden, ister yüz yüze yardım başvurusu yapın her iki seçenekte de Muğla Belediyesi yardım başvuru formu doldurmanız gerekir. Bu formların amacı verilecek olan yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasıdır.

Başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgiler evinizde yapılacak olan araştırma ile karşılaştırılacaktır. Bu sebeple verilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olması önemlidir.

Forma yanlış bilgi vererek yetkilileri yanıltan ve yardım almaya haz kazanan kişiler, bu durumun ortaya çıkması halinde cezai yaptırımlar ile karşı karşıya geleceğini hatırlatmak isteriz.

Alınan yardımları güncel faizi ile birlikte geri ödemek zorunda olan kişiler ödemeyi reddetmesi halinde belediye tarafından mahkemeye verilmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardım başvurusu yaparken hangi yolu tercih ederek yardım taleplerinizi ilettiyseniz, aynı şekilde yardım başvurusu sorgulama da yapabilirsiniz.

Bizzat başvuru yapan vatandaşlar belediye binalarına gidebilir, online başvuru yapan kişiler yukarıda vermiş olduğumuz e-devlet linkine tıklayarak yardım başvurusu sorgulama yapabilirler.

Başvuru sorgulama yapacak olan vatandaşlar başvuru tarihinden itibaren en az 15 gün beklemelidirler.

Başvurular ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç başvuruların yoğunluğuna ve o dönemdeki tatillere göre bazen uzayabilmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Muğla Belediyesi istek, şikayet, öneri ve yardım başvurusu için 444 48 01 nolu telefonu arayarak yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca yetkililerden güncel yardımlar ve başvuru için gerekli belgeler ile ilgili daha net bilgiler almanız mümkündür.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muğla Belediyesinden gıda ve erzak yardımı almak isteyen vatandaşlar belediye binasına gidebilir veya e- devlet üzerinden gıda ve erzak yardımı başvurusu yapabilirler.

Başvuru formu doldururken almak istediğiniz sosyal yardım türlerinden Gıda ve Erzak Yardımı seçeneğini işaretlemeniz gerekir.

Muğla Belediyesi gıda kolisi yardımı için başvuru şartı aranırken aşevlerinde pişirilen yemeklerden faydalanmak için başvuru gerekmemektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Belediyeler ve muhtarlıklar tarafından belirlenen muhtaç ailelere Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi gıda yardım kolisi dağıtılmaktadır.

Bayramlarda veya düzenli olarak yardım kolisi almak isteyen vatandaşların başvuru yapması gerekir.

Muğla Belediyesi yardım kolisi başvurusu için ilgili telefon numaralarından yetkililer ile iletişime geçebilir, belediye binalarına gidebilir veya belediyenin resmi internet sitesine almak istediğiniz yardım türüne ilişkin mail gönderebilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart Başvurusu

Muğla Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile “Destek Kart” projesini hayata geçirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart  başvurusu için  Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat etmeniz gerekir. Ardından sosyal inceleme görevlilerinin yaptığı değerlendirmeden geçen, başvuruları onaylanan vatandaşlar sosyal yardım kartı almaya hak kazanırlar. Muğla Destek Kart 150 TL-250 TL limiti ile vatandaşlara sunulmaktadır. Vatandaşlar Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart ile pos cihazı bulunan her yerden gıda, giysi, kırtasiye ve temizlik ihtiyaçlarını kimseye mahcup olmadan karşılayabilirler.

Muğla Belediyesinden düzenli maddi yardım almak isteyen vatandaşların destek kart başvurusu yapması gerekmektedir.

Muğla Belediyesi Halk Kart ile 5000’den fazla aileye düzenli nakit yardımı vermektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Muğla Belediyesi maddi yardım ile dar gelirli vatandaşların eksiklerini kapatmaya devam etmektedir. Belediye tek seferlik veya düzenli para yardımı yapmaktadır. Yapılacak olan yardımın miktarı ve yapılış şekli ailenin muhtaçlık durumuna ve hanede yaşayan kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Muğla Belediyesi nakit yardımı, destek kart aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Belediyeden tek seferlik yada düzenli para yardımı almak isteyen vatandaşlar belediye binalarına giderek başvuru yapabilirler.

 

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu