Devlet Yardımları

KKYDP Başvuru! KKYDP Başvuru Şartları 2023

KKYDP Online Başvuru! Kırsal Kalkınma Destekleri! Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 2023! Uzman Eller Projesi 2023 Başvuru Tarihi

KKYDP Başvuru

KKYDP Başvuru! KKYDP Başvuru Şartları 2023
KKYDP Başvuru! KKYDP Başvuru Şartları 2023

KKYDP Başvuru: (Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı) başvurusu için gerekli şartların taşınması lazımdır. Bu başvurular sadece tüzel kişiler tarafından yapılabilir. Başvuruda bulunabilecek tüzel kişilik şu şekildedir;

  • Kolektif şirket
  • Limited veya anonim şirketler
  • Tarımsal amaçlı kooperatifler
  • Tarım satış kooperatifi
  • Tarım kredi kooperatifi
  • Islah amaçlı tarımsal üretici birlikleri

Tüzel kişilik taşıyan kimselerin kırsal kalkınma yatırımlarını destekleme programına başvuru yapabilmesi mümkündür. Bu başvurular hibe başvurusu girişi için hibe destek programı kapsamında hibedestek.tarımorman.gov.tr üzerinden gerçekleşir. Başvuruyu tüzel kişilik yetkilisi vergi kimlik numarası ve belirlediği parola ile sisteme giriş yaparak gerçekleştirir.

KKYDP Başvuru Şartları

Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında sağlanan bazı yardımlar hibe desteği şeklinde gerçekleşmektedir. Ayrıca faaliyet gösterilen işleyiş türü ile hibe desteğinin en az %50 oranında verilmesi mümkündür.

Makine desteği veya gübre, alet ekipman desteği gibi birbirinden farklı hibe destekleri vardır. Ekonomik yatırımlara dayalı bu program kapsamında son başvuru tarihi 2023 yılının şubat ayıdır. Şubat ayının 10’u ile başvurular kapanmaktadır. Bu sebepten dolayı başvuruyu kaçırmamak için ilgili evrakları tamamlayıp online üzerinden bu programa başvuru yapılmalıdır.

KKYDP Online Başvuru

Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı online sistem ile başvuruları kabul eder. Sisteme giriş yapmak için kullanıcı adı ve kimlik bilgileri gereklidir. Üyelik oluşturur ve aktivasyon kodundan sonra gerekli işlemleri takip ederek sisteme giriş yapılabilir.

Kırsal Kalkınma Destekleri

Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında kırsal kalkınma destekleri çeşitli hibe türleri ile verilmektedir. Bu destekler çiftçi de gübre mazot ya da alet ve ekipman desteği gibi hizmetleri kapsar. Uyumlu bulunan kişilerde hayvancılık ya da bitkisel faaliyetle uğraşan kimselere destekler sağlanır.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 2023

Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı 2023 yılında şubat ayının 10’u gibi son bulacaktır. Programa başvuru süresini kaçırmadan mutlaka ilgili başvuruların oluşturulması gerekir. Buna ek olarak en yakın il ya da ilçe müdürlüğüne giderek gerekli ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Tarım bakanlığı müdürlüklerinde sağlanan destek programının içeriğini öğrenirsiniz.

Uzman Eller Projesi 2023 Başvuru Tarihi

Uzman eller projesi kapsamında hibe desteği 250.000 TL civarına çıkmıştır. Bu destek başvurusunda mutlaka başvuru tarihini bakanlık tarafından öğrenmeniz lazımdır. Arıcılık ile uğraşan kişilere verilen bu destek dijital tarım pazarı uzmaneller.tarım orman.gov.tr üzerinden sağlanır. Tüm gerekli ayrıntıları bu sayfa üzerinden bulabilir ve başvuru hakkındaki detayları öğrenebilirsiniz.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu