Devlet Yardımları

Aile Durum Bildirimi! Aile Durum Bildirim Formu

E-Devlet Aile Durum Bildirimi Nasıl Yapılır? Aile Durum Bildirimi Ek-1! Aile Yardım Bildirimi! Aile Yardım Bildirim Formu

Aile Durum Bildirimi

Aile durum bildirimi kamuda çalışanların yapacağı ve kamuda çalışanın eşi ve çocuklarının yararlanabileceği hakları kapsar. Bu bildirim sistemi hazine ve maliye bakanlığı tarafından e-Devlet bildirim sistemi üzerinden gerçekleşir.

Aile Durum Bildirimi! Aile Durum Bildirim Formu
Aile Durum Bildirimi! Aile Durum Bildirim Formu

Aile durum bildirimi için kamu personeli olmak gerekir. Tüm kamu personelleri aile yardımı bildirimini kullanarak mevcut hak sahibi olduğu tüm konulardan eşi ve çocuklarının yararlanmasına yardımcı olabilir.

Aile Durum Bildirim Formu

Aile durum bildirimi formu bazı bilgileri içerir. Bu bilgiler kamuda çalışanını ve ailesi hakkındaki kişisel bilgileri barındırır. Formda istenen bilgiler şu şekildedir;

  • Bildirim veren kişinin kimlik numarası, görevi, ismi, soy ismi, medeni hali ve sosyal güvenlik sicil numarası
  • Asgari geçim indirimi için eşin kimlik bilgileri ve iş durumu ile eşinin gelirine dair yapılan açıklama
  • Asgari geçim indiriminden yararlanacak olan ve bakımından sorumlu olan çocukların kimlik bilgileri ve diğer kişisel bilgileri ile detaylı açıklamaları

E-Devlet Aile Durum Bildirimi Nasıl Yapılır?

Aile durum bildirimi e-Devlet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Kamu çalışanı bildirimde bulunmak için kendi e-Devlet hesabına girmelidir. Ayrıca çalıştığı kurumdan bu belgeyi alıp doldurduktan sonra ilgili yere verebilir. Çocuk ve eş için bildirimden yararlanabilmek mümkündür.

Aile Durum Bildirimi Ek-1

Aile durum bildirimi Ek-1 içerisinde gerekli kişisel bilgiler bulunur. Bu bilgiler çalışan kişinin ve ailesinin kişisel bilgileridir. Mutlaka ayrıntılı ve detaylı bir şekilde aile durum bildirimi Ek-1 listesi doldurulmalıdır.

Aile Yardım Bildirimi

Aile durum bildirimi yapmak isteyen kişiler kurumdan alacakları form veya e-Devlet üzerinden gerekli işlemleri tamamlayabilir. Hızlı ve kolay olduğu için genellikle e-Devlet üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yine aynı yerden başvurunuzun takibini gerçekleştirebilirsiniz.

Aile Yardım Bildirim Formu

Aile durum bildirimi formu işe başlangıçta doldurulmalıdır. Ayrıca eğer boşanma durumu yaşanmışsa bakımından sorumlu olan çocuklar için dosyaya eklenecek mahkeme kararı ile birlikte çocuk için de bildirimde bulunulabilir. Gerekli detaylar ve açıklamalar form kısmında en alt bölgede belirtilmiştir.

Buna göre merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Bildirim sadece kamuda çalışanların eşi ve çocukları için yapılabilir.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu