Güncel

demokrasi bileti.org nedir, nasıl başvurulur?

demokrasi bileti.org nedir? Demokrasi bileti nedir? Demokrasi bileti nasıl başvurulur? Demokrasi bileti sorgulama

demokrasi bileti.org nedir?

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

demokrasi bileti.org nedir, nasıl başvurulur? demokrasi bileti.org nedir? Demokrasi bileti nedir? Demokrasi bileti nasıl başvurulur? Demokrasi bileti sorgulama

demokrasi bileti.org nedir, nasıl başvurulur?
demokrasi bileti.org nedir, nasıl başvurulur?

demokrasi bileti.org, Türkiye’de yerel ve genel seçimlerde aday olan siyasi partilerin ve bağımsız adayların seçim beyannamelerini ve programlarını bir araya getiren bir web sitesidir. Ayrıca seçimlerde oy vermeden önce seçmenlere yardımcı olmak için partilerin ve adayların vaatlerini karşılaştırmaları için bir platform sağlar.

Bu sayede seçmenlerin daha bilinçli bir şekilde oy kullanmalarına yardımcı olur. Ayrıca farklı şehirlerde okuyan üniversite öğrencilerinin veya ikametgahı dışındaki üniversite öğrencilerinin seçimlerde oy kullanabilmelerine yardımcı olmak amaçlı biletlerini karşılamak için yardımlar toplayan demokrasi bileti.org toplanan yardımlarla öğrencilerin oy kullanacakları şehire seçim zamanında ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. demokrasi bileti.org platformuna bağış yapmak isteyenler ve demokrasi bileti almak isteyenler https://demokrasibileti.org/ linkinden başvuruda bulunabilirler.

Demokrasi bileti nedir?

Farklı şehirlerde üniversite okuyan öğrencilerin seçimde oy kullanacakları şehre giderek oy kullanabilmeleri için kampanya düzenleyen CHP Gençlik Kolları bu kampanyayla binlerce gencin oy kullanmalarına ve seçim hakkını kullanmalarına yardımcı olmaktadır. Bağış ve bilet başvuru ve detaylarını sizler için araştırdık.

Demokrasi bileti nasıl başvurulur?

Demokrasi bileti bağışı yapmak isteyenler demokrasi bileti.org web sitesine girerek üst sağda bağış yapmak istiyorum tuşuna tıklayın. Açılan sayfada 500, 1000 ve 1500 tl bağış seçenekleri vardır. Ayrıca diğer seçeneğine tuşlayıp yapmak istediğiniz bağış miktarını yazabilirsiniz. Yapılan bağışlarla başka şehirlerde üniversite okuyan öğrencilerin oy kullanacakları şehre biletlerinin kesileceği, böylelikle gençlerin seçme halarını kullanmalarına yardımcı olunacaktır.

Bilet başvurusu için demokrasi bileti.org web sitesine girerek üst sağda kupun kodu almak istiyorum tuşuna basarak e-devlet üzerinden alınan öğrenci belgenizi PDF ( son 6 ay içerisinde alınmış olmalı ) olarak gönderip başvurunuzu yapmış olursunuz.

Demokrasi bileti sorgulama

Demokrasi bileti sorgulamadan önce başvurunuzu yapmış olmanız gerekmektedir. Başvurduysanız demokrasi bileti.org web sitesine girerek üst sağda kupon kodu görüntüle yazısına tıklayıp TC kimlik numaranızı girip demokrasi bileti kupon kodunu sorgulayabileceksiniz.

#DEVLET YARDIMLARI

#DEVLET ÖDEMELERİ

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu