Sosyal Yardımlar

İstanbul Öğrenci Kartı Başvuru

İstanbul Öğrenci Kartı Çıkarmak! Öğrenci Akbil Başvuru! İstanbul Öğrenci Kartı Başvuru Şartları! İstanbul Öğrenci Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul öğrenci kartı başvurusu için bireysel.istanbul kart.istanbul adresine başvuru yapmak lazımdır. Başvurular online üzerinden ya da kart başvurusu için belirlenen merkezlerden yapılabilir. Başvuruda bulunacak kişiler ayrıca mobil uygulamayı indirerek tüm işletim sistemlerini destekleyen bu uygulama üzerinden takip işlemlerini gerçekleştirebilir.

İstanbul Öğrenci Kartı Başvuru
İstanbul Öğrenci Kartı Başvuru

Kart başvurusu, kart yenileme, kart da oluşan birtakım problemler yüzünden tekrardan kart çıkarma işlemleri gerçekleştirilebilir.

İstanbul Öğrenci Kartı Çıkarmak

Öğrenci kartı için başvuru yapmak isteyenler ilgili web sitesinden başvurularını tamamlayabilir. Başvuru yaptıktan sonra kart kargoyla talep edilebilir ya da başvuru merkezlerinden alınabilir. İlk defa başvuru yapacaklar veya kartını yenilemek isteyecekler bu yöntemi tercih etmelidir. Başvuru yenileme ya da yeni başvuru için sadece bireysel.istanbulkar.istanbul üzerinden işlem yapılabilir.

Öğrenci Akbil Başvuru

Öğrenci kartı başvurusu yapacak kişiler 20 TL ücret ödeyerek bu karta sahip olabilir. Yenileme işlemlerinde 20 TL ve kayıp bedeli ise 40 TL’dir. Ayrıca vize için 13 TL ödeme yapmak gerekir. Gerekli ödemeler gerçekleştiği zaman başvuru yapanlar öğrenci akbil kartına sahip olabilir. Şehir içi ulaşımda kullanılabilir.

İstanbul Öğrenci Kartı Başvuru Şartları

Öğrenci kartı başvuru şartları bilinmelidir. Aranan başvuru şartlarında nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve öğrencilik belgesi lazımdır. Öğrenci belgesi olmadan İstanbul öğrenci kartı başvurusu yapılamaz. Sadece öğrencilerin yararlanabileceği bir karttır.

Tüm öğrenciler bu kartlardan yararlanabilir. Örgün, uzaktan eğitim ya da açık öğretim okuyan kişiler kart başvurusunda bulunabilir.

İstanbul Öğrenci Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenci kartı başvurusu yapmak isteyenler online üzerinden bu hizmetten yararlanabilir. Ayrıca başvuru merkezine gerekli evrakları vererek başvuru yapılabilir. İstanbul öğrenci kartı almak isteyen kişilerin öğrenci belgesi güncel olmalıdır.

Güncel bilgilerle vize işlemini her sene yapmalıdır. Vize işlemi geçmeden önce vize yenileme işlemleri ile birlikte öğrenci kimlik kartının kullanıma devam etmelidir. Eğer vize işlemi geçmişte tam kart şeklinde kullanıma devam edilir.

İstanbul Öğrenci Kartı Başvuru Merkezleri

Öğrenci kartı başvuru için başvuru merkezi üzerinden kart başvurusu yapmak mümkündür. Başvuru merkezinde çözüm noktalarından kendinize en yakın olanı tercih ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru merkezleri İstanbul’un her yerinde bulunmaktadır.

Hafta içi 8:30 ile 17.30 arasında çalışmaktadır. Hafta sonu ise 8:30 ile 17.30 arasında çalışmaktadır. Başvuru merkezleri sadece pazar günleri kapalıdır.

İstanbul Öğrenci Kartı Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Öğrenci kartı başvurusu için gerekli bazı belgeler bulunur. Bu belgeler şu şekildedir;

  • Öğrenci belgesi
  • Kimlik aslı ve fotokopisi
  • Son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf

Gerekli belgeler ile birlikte başvuru merkezine giderek ya da online üzerinden başvuru yapabilmek mümkündür. Her iki yöntemle de başvuru yapacaklar dilerse kartını istediği adresten teslim alabilir. Posta yoluyla birlikte teslimat gerçekleşebilir. Bu sayede hızlı ve kolay bir şekilde karta ulaşmak mümkün olur.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu