Belediye Yardımları

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu! Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama! Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; bursa il sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahiplerine Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yardımlar yapılmaktadır.

Bursa Belediyesinin sosyal yardımlarının başında Kart 16 Yardım Kartı gelmektedir. Kart 16 sayesinde ihtiyaç sahiplerinin kimseye mahcup olmadan temel ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanmıştır. Bursa belediyesinin kart16 haricinde birçok maddi yardımları ve sosyal yardımları vardır. Bu yardımların detayları için https://maddiyardimbasvurusu.com/?s=bursa linkine tıklayın.

Dar gelirli vatandaşların Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmeleri adına yazımızı okumalarını tavsiye ederiz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusuBursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı (Kart 16 ) başvurusu ve Bursa Büyükşehir Belediyesi gıda ve erzak yardımı ile ilgili soruları yazımızın içeriğinde sizler için cevapladık.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu; Osmangazi ilçesindeki belediye hizmet binalarından, online platform üzerinden veya ALO 153 Sosyal Destek Hattından yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Başvuru şartları ve gerekli belgeler almak istediğiniz sosyal yardım türünde göre değişiklik göstermektedir.

Bursa ile Omuz Omuza Kampanyası kapsamındaki sosyal desteklerden faydalanmak için form doldurmanız gereklidir.

Bursa online yardım başvurusu için; https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru link üzerinden form doldurabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul edilmektedir.

Yardım başvurularınız sonrasında Şube Müdürlüğündeki sosyal çalışma görevlileri tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Yetkili çalışanların gerek görmesi halinde  ikamet adresinizde inceleme yapılmakta ve Sosyal İnceleme Raporu hazırlanmaktadır. Sosyal Yardımlar Değerlendirme Komisyonu’na sunulan rapor ile yardım almak için Sosyal Yardım Hizmetleri Yönetmeliği şartlarına uygun olup olmadığınıza karar verilir.

Başvuru şartlarına uygun olan vatandaşlara yardım talepleri ile ilgili geri dönüş sağlanmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama;

Belediyenin resim internet sitesinden başvuru yapan vatandaşlara belediye çalışanları tarafından başvuru sonuçları bildirilmektedir. Belediye hizmet binalarından başvuru yapan kişilerin başvuru sonuçları ise başvuru formunda belirtmiş oldukları iletişim bilgileri üzerinden iletilmektedir.

Başvuru formu doldurduğunuz link üzerinden detaylı bilgi alabilir, Bursa Belediyesi 444 16 00 çağrı merkezini arayarak başvuru sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesine ait https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru linki üzerinden Bursa Belediyesi yardım başvuru formu doldurarak yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Başvuru formunda ikametgah bilgileriniz, kimlik bilgileriniz, hanede yaşayan kişi sayısı, hanede çalışan kişi sayısı v.b sorular bulunmaktadır. Başvuru formundaki sorulara doğru ve eksiksiz cevap vermeniz başvurularınızın değerlendirme aşamasında önem arz etmektedir.

Başvuru formları sonrasında detaylı incelemeye alınacaktır. Gerçek ihtiyaç sahipleri yardım almaya hak kazanacaktır.

Muhtaç olmadığı halde kendisini muhtaç gösteren kişiler, yardım alsalar dahi yalan beyanın ortaya çıkması halinde aldıkları yardımı faizi ile birlikte geri ödemek zorunda olacaklarını unutmasınlar.

Geri ödemeyi reddeden kişilere belediye tarafından dava açılmakta ve yasal süreç başlatılmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bursa Belediyesi yardım başvurusu ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için Bursa Belediyesi 444 16 00 çağrı merkezini arayabilir, çağrı merkezi çalışanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu hat üzerinden yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Kart16 Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Sandığı Telefon Numarası

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım sandığı telefon numarası 444 16 00’ı arayarak gereken bütün bilgiyi alabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Erzak Kolisi Yardımı

Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi sosyal yardım alan ihtiyaç sahiplerine erzak kolisi yardımı yapılmaktadır. Yılda 2 defa verilen bu yardım haricinde düzenli olarak gıda yardımı veya erzak yardımı da verilmektedir.

Gıda yardımı veya erzak yardımı başvuru formu doldurarak düzenli olarak gıda-erzak yardımı almaya hak kazanabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Bursa Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak için, belediyeye ait resmi internet sitesini ziyaret edebilir, belediye binalarında bizzat başvuru formu doldurarak gıda yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Ekmek Sepeti Kampanyası içinde başvuru yapabilirsiniz. Gönüllü vatandaşlar tarafından karşılanan kuponlar ile temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Başvuru sonuçlarınızı, başvuru sorgulama seçeneklerinden birini uygulayarak kontrol edebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu (Kart16)

Bursa il sınırı içerisinde yaşayan ihtiyaç sahipleri, Kart 16 sosyal destek kartına  bağlı oldukları ilçe belediyesine giderek ve burada sosyal yardım başvuru formu doldurarak bizzat başvuru yapabilirler.

E-devlet kart16 başvurusu; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 link üzerinden başvuru formu doldurarak bursa yardım kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Başvuru sonuçları sms ile size iletilecektir.

Başvuru formları değerlendirildikten sonra başvuruları olumlu sonuçlanan vatandaşların yardım kartları (Kart16) adreslerine teslim edilecektir.

Kart16 ile kimseye mahcup olmadan alışveriş yapabilir, temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bursa yardım kartınızı pos cihazının olduğu tüm iş yeri ve marketlerde kullanabilirsiniz.

Kart16 Sosyal Destek Kartı limiti Belediye tarafından yapılan inceleme sonrası ailenin muhtaçlık durumuna göre belirlenmektedir. İhtiyaç sahiplerine aylık 150 TL ile 400 TL arası ödeme yapılmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Sorgulama

Kart 16 sorgulama;  e-devlet yada farklı bir platform üzerinden online sorgulama yapılmamaktadır. Yardım kartı sorgulama yapmak için  444 16 00 nolu numarayı arayabilir, başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Başvuru sonuçları sms ile size bildirilecektir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Bursa Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir;

 • Kart16 Sosyal Yardım Kartı
 • Gıda-erzak yardımları
 • Giysi-eşya yardımı
 • C vitamini destek paketi
 •  Esnaf ve Çalışanı Gıda Destek Paketi
 • Ekmek Sepeti yardımı
 • Engelli yardımları
 • Afet sonrası sosyal destek hizmeti
 • Ramazan sosyal destek çekleri
 • Kimsesizler için erkek konuk evi destekleri
 • Dış göç mağdurlarına destek hizmetleri
 • Kadın sığınma evi yardımları
 • Medikal ürün veya tıbbi malzeme yardımı
 • Eğitim seti, bebek bezi, mama yardımı

Yukarıdaki sosyal yardım türlerinden hangisine ihtiyaç duyarsanız o yardım programına ilişkin başvuru formu doldurmanız gereklidir. Bursa Belediyesi sosyal yardımlar ile ilgili detaylı bilgi için 444 16 00 nolu numaradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu

Bursa Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu; https://bursa.csb.gov.tr/kira-yardimi-kilavuzu-i-4387 link üzerinden başvuru yapabilir, kira yardım talebi oluşturabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Bursu Başvurusu

Bursa Belediyesi Öğrenci Bursu;

 •  Müracaat etmiş olduğunuz belediyeden, burs başvuru dilekçesi doldurmanız gereklidir.
 •  Yüksek öğrenim gören öğrenciler için öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisi,
 • Orta öğretim ve lise öğrencileri için okuldan alınacak öğrenci belgesi, aslı ve fotokopisi,
 • Kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi

Yukarıda belirtmiş olduğumuz belgeler ile Bursa öğrenci bursu başvurusu yapabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Bursa Belediyesinden düzenli maddi yardımlarını Kart16 sahiplerine vermektedir. Yardım kartlarına her ay düzenli olarak belli limitler yatırılmaktadır. Maddi yardımlar her ayın 10’u ile 20’si arası ihtiyaç sahiplerinin Kart16 yardım kartına yatırılmaktadır. Kart içindeki bakiyeyi ister tek seferde, ister parça parça kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Kullanılmayan bakiyeler diğer aya devredilir.

Bursa maddi yardım almak isteyen vatandaşlar Kart16 başvurusu yapabilirler.

Bursa Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu; tek seferlik maddi yardım için belediyenin resmi internet sitesinden sosyal yardım başvuru formu doldurabilir, sosyal yardım türlerinden maddi (para) yardımı şıkkını işaretleyebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Bursa Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden erzak yardımı başvuru formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Erzak yardımı almaya hak kazanan kişilerin yardımları düzenli olarak adreslerine teslim edilmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı Başvurusu

Bursa Belediyesi Para Yardımı Başvurusu; belediyenin resmi internet sitesinden sosyal yardım başvuru formu doldurabilir, sosyal yardım türlerinden para yardımı şıkkını işaretleyebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımı

Bursa Belediyesi engelli yardım başvurusu için www.bursa.bel.tr Sosyal Destek Modülü üzerinden online olarak başvuru formu doldurarak yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşlara yardımlar hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır.

Engelli yardımları  ile ilgili detaylı bilgi için 0224 716 21 82’yi arayabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Evde Sağlık Hizmetleri

Bursa Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri; Evde Hasta Bakım Merkezi hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların   716 11 55 numaralı telefona başvuru yapmaları gereklidir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hoşgeldin Bebek Projesi

Bursa Şehir Hastanesi ve Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanelerine belediye tarafından görevlendirilmiş yetkili kişililer düzenli ziyaret gerçekleştirirler.

İhtiyaç sahibi ailelerin yeni doğan bebeklerine Hoşgeldin Bebek Çantası hediye edilmektedir.

Hoşgeldin Bebek Çantasının içerisinde yeni doğan bebeğin ihtiyaçlarına yönelik malzemeler bulunmaktadır.

Yazımızın içeriğinde Bursa Belediyesi Sosyal Yardımları ile ilgili merak edilen soruları cevaplayıp, sizleri aydınlatmaya çalıştık.

Belediye yardımları ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/belediye-yardimlari/ linkine tıklayın.


4/5 - (12 Oy Verildi )

3 Yorum

 1. 16kart başvurusu yaptım henüz bir çok ihtiyacım var sizden ricam iki aydır dolabım boş ikiçocuğum var kiracıyım sizden ricam

 2. Çok zor durumdayız karnımızı zar zor doyuruyoruz eşim serbest meslek çalışiyor iş olursa gidiyor Allah rızası için bi yardım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu