Belediye Yardımları

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Malatya belediyesi hoşgeldin bebek paketi başvuru! Malatya 44 kart! Malatya sosyal yardımlaşma başvuru formu! Malatya valiliği yardım başvurusu! Malatya yardım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; Ekonomik anlamda sıkıntı çeken ailelere Malatya Belediyesi sosyal yardımlar ile destek olmaktadır. Tüm dünyayı etkisi altına alan virüs salgını ile birlikte sosyal yardım başvuruları artmıştır. Malatya Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile dar gelirli ailelere hız kesmeden yardımlarını devam ettirmektedir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu

İhtiyaç sahibi ailelere Malatya Belediyesi ayni ve maddi yardımlar ile desteklerini sürdürmektedir.

Kart44, gıda yardımı, para yardımı, eşya yardımı ve öğrenci yardımları başvuruların yoğun olarak yapıldığı sosyal yardımlardır.

Birçok farklı yardım projesi ile muhtaç vatandaşlara destek olan Malatya Belediyesi yardım başvurusu için yazımızın içeriğinden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Malatya Belediyesi yardımları ayni yardım ve maddi yardım olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. Malatya Belediyesi sosyal yardımları aşağıdaki gibidir;

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Para yardımı
 • 44 Kart sosyal yardım kartı
 • Yakacak yardımı
 • Kira yardımı
 • Eşya, mobilya yardımı
 • Giysi yardımı
 • Muhtaç şehit, asker ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar
 • Muhtaç ve yoksul dul kadınlara yapılan yardımlar
 • Kimsesiz ve geliri olmayan yaşlılara yapılan yardımlar
 • Kırtasiye ve eğitim yardımı
 • Afetzedelere yapılan yardımlar
 • Yeni doğan bebekler için yeni doğan bebek paketi yardımı
 • Engelli yardımları
 • Medikal malzeme ve ilaç yardımı

Malatya Belediyesinden düzenli olarak maddi ve gıda yardımı almaya hak kazanan ihtiyaç sahiplerine Kart44 aracılığı ile ödemeleri yapılmaktadır.

Belediyenin en çok başvuru aldığı sosyal yardımların başında, Kart44 sosyal destek kartı yardımı yer almaktadır.

Kart44 yardım kartı ile vatandaşlar temel ihtiyaçlarını kartlara yüklenen bakiyeler ile alışveriş noktalarından alabilmektedirler.

Malatya Belediyesi gıda yardımı; tek seferlik yapılan yardımlar ailelerin evlerine yardım kolisi olarak gönderilmektedir. Düzenli gıda yardımı almaya hak kazanan ailelere Kart44 verilerek yardımları hesaplarına yatırılmaktadır.

Malatya Belediyesi gıda ve erzak yardımı için gerekli belgeler ile birlikte başvuru yapabilirsiniz. Sosyal yardım almak için gerçek ihtiyaç sahibi olmanız gereklidir.

Ailesinin maddi imkansızlıkları nedeni ile eğitim hayatına devam etmekte zorlanan öğrencilere kırtasiye yardımı ve öğrenci yardımları verilmektedir. Lise ve üniversite eğitimi alan öğrencilere burs desteği ile yardımcı olunmaktadır. Burs desteği, öğrenci ve kırtasiye yardımı almak isteyen kişilerin başvuruya giderken okludan almaları gereken öğrenci belgesine ihtiyaçları olacaktır.

İlköğretim öğrencilerine kırtasiye yardımının yanı sıra okul forması, ayakkabı, mont, bot yardımı da yapılır.

Kış aylarının başlangıcında çocuklar soğuk evde uyumasınlar diye ihtiyaç sahibi ailelere odun, kömür, yakacak yardımı yapılmaktadır. Yakacak yardımı ailelerin ev adreslerine teslim edilmektedir.

Malatya il sınırları içerisinde ikamet eden SGK kaydı olmayan, işi veya düzenli geliri olmayan yoksul vatandaşlara sağlık, medikal cihaz, malzeme ve ilaç desteği de sunan Malatya Büyükşehir Belediyesi, evde yaşlı bakım hizmeti ile yaşlıların periyodik sağlık kontrollerini de yapmaktadır.

Doğal afet nedeni ile evleri zarar gören ailelere bir süreliğine barınma yardımı yapılmaktadır. Ayrıca ev tadilatı yardımı, mobilya ve eşya yardımı da yapılmaktadır.

Dar gelirli, yoksul ailelerin yeni doğan bebeklerine Trabzon Belediyesi Hayırlı Olsun Hediyesi olarak beşik, bebek bezi, bebek battaniyesi, biberon gibi bebeklerin temel ihtiyaçları için gerekli olan malzemelerin bulunduğu çanta hediye etmektedir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Malatya il sınırlarında ikamet eden, yardım başvurusu için belediye tarafından talep edilen SGK maaş bordrosu, fakirlik belgesi, TC kimlik kartı fotokopisi, başvuru formu gibi belgeleri zamanında teslim eden kimsesiz yaşlılar, engelliler, kimsesizler, öksüz- yetim çocuklar, yoksul dul kadınlar, dar gelirli vatandaşlar, muhtaç şehit, gazi ve asker yakınları Malatya Büyükşehir Belediyesi yardımlarına başvuru yapabilirler.

Ülkemizde işi olmayan kişiler muhtaç kabul edilirken, hane halkı kişi başı aylık ortalama gelirlerinin asgari ücretin 1/3’ü ya da altında olan vatandaşlar yoksul kabul edilmektedir. Yoksul ve muhtaç vatandaşlar sosyal yardımlardan öncelikli olarak faydalanırlar.

Kronik hastalığı nedeni ile çalışamayan vatandaşlar, engelli bireyler de Trabzon Belediyesi yardımlarından faydalanabilirler.

Zabıta tarafından muhtaçlıkları tespit edilen ve muhtarlıkların muhtaçlık listesinde yer alan vatandaşlar sosyal yardım başvurusu yapmadan ayni ve maddi yardım almaktadırlar.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için aşağıdaki seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz;

 • E-devlet üzerinden sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz. E-devlet yardım başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayabilirsiniz.
 • Büyükşehir Belediyesi ve bağlı olduğunuz ilçe belediyesine giderek burada başvuru formu doldurmak şartı ile başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Malatya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.
 • Malatya Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa numarası 444 51 44 numaralı hat üzerinden taleplerinizi yetkililere iletebilirsiniz.
 • Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan web sitesine giriş yaparak https://www.malatya.bel.tr/ veya https://www.malatya.bel.tr/iletisim/ adreslerinden birine tıklayarak başvuru formu doldurabilirsiniz.

E-devlet üzerinden yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul edilmektedir. E-devlet başvuruları kabul edilen vatandaşların gerekli evraklar ile birlikte belediye binasına giderek başvuru formu doldurması ve gerekli evrakları teslim etmesi gereklidir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru için sosyal yardım başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Bu form içerisinde başvuran kişiye ait kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, maddi durum bilgileri istenmektedir. Bu bilgiler olarak başvuran kişinin muhtaçlık seviyesi hakkında bilgi edinilir.

Yapacağınız başvuruya göre ek belgeler istenebilmektedir. Engelli bireylerden engelli raporu, öğrencilerden öğrenci belgesi, eşi vefat eden dul kadınlardan eşlerine ait ölüm belgesi, kronik hastalığı ile çalışmayacak durumda olan kişilerden sağlık kurulu raporu istenmektedir.

Başvuru formunu doldurmaya gittiğinizde muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesi ve yapacağınız sosyal yardım türüne ilişkin evrakları hazırlamış olmanız gereklidir.

Trabzon Belediyesi yardım başvurusu için gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi için belediye binasına gidebilir veya ilgili telefon numarasını arayarak yetkililer ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Başvuru formaları başvurularınızın olumlu değerlendirilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple formda vereceğiniz bilgilerin doğru ve güncel olması gereklidir.

Başvuru formları teslim edildikten sonra belediye tarafından evinizde inceleme yapılması için değerlendirme komisyonu görevlendirilir. Değerlendirme komisyonunun evinizde yaptığı inceleme sonrasında hazırlayacağı rapor kurul onayından geçerse yardım almaya hak kazanırsınız.

Yardım almaya hak kazanan ihtiyaç sahiplerinin yardımları en kısa sürede kendilerine ulaştırılmaktadır.

e-Devlet Doğalgaz Yardım Başvurusu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Malatya Belediyesi yardım başvurusu kanallarından hangisini tercih ettiyseniz, yine aynı yöntemi tercih ederek Malatya Belediyesi yardım başvurusu sorgulama yapabilirsiniz.

Online sistem üzerinden başvuru yapanlar, başvuru yaparken tercih ettikleri adres üzerinden başvuru sorgulama yapabilirler.

İlgili telefon ile başvuru yapanlar telefon ile, yüz yüze başvuru yapanlar belediye binalarını ziyaret ederek başvuru sonuçlarını öğrenebilirler.

Başvurular genellikle 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru sorgulama yapmadan önce, başvuru tarihinizin üzerinden en az 15 gün geçmesini beklemeniz gerekir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Malatya Büyükşehir Belediyesi yardım taleplerinizi  yetkililere iletmek için telefon numaraları kullanılabilmektedir. Yetkili birimler ile görüşme sağlanarak yardım başvurusu hakkında detaylı bilgi alabilir, talep ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım başvurusu telefon numarası olarak 444 51 44 Beyaz Masa Hattı üzerinden yetkililere ulaşarak yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malatya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvuruları belli dönemler içerisinde yapılarak yardımlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır. Gıda yardımı başvurusu bilgisi için Malatya Beyaz Masa üzerinden yetkililer ile iletişime geçebilir veya e-devlet üzerinden gıda ve erzak yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Beyaz Masa çağrı merkezi çalışanlarının size yönelteceği soruları cevaplamanız halinde, birim tarafından sizin adınıza başvuru formu doldurulacaktır. Başvuru formları incelenen kişilerin yardımlarının kabul edilmesi halinde gıda yardımı almaya hak kazanırlar.

Gıda yardımının tek seferlik mi yoksa düzenli mi yapılacağı ailenin muhtaçlık durumunda göre değişmektedir. Tek seferlik yapılan yardımlar yardım kolisi olarak evlere teslim edilmektedir.

Düzenli gıda yardımı almaya hak kazanan kişilerin yardımları Kart44 sosyal yardım kartına yüklenir. Sosyal destek kartı ile vatandaşlar kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılayabilirler.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malatya Belediyesi yardım kolisi Ramazan, Kurban Bayramı öncesi ve belli dönemlerde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır. Belediyenin ve muhtarlıkların tespit etmiş olduğu ihtiyaç sahiplerinin yardımları başvuru yapmadan evlerine teslim edilmektedir.

Malatya Belediyesinden yardım kolisi almak isteyen vatandaşların Beyaz Masa Hattı’nı araması gerekmektedir.

Yardım kolisi başvurusu kabul edilen vatandaşların yardımları ev adreslerine teslim edilmektedir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart44 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malatya Belediyesi Kart44 sosyal yardım kartı projesi ile birçok aileye düzenli maddi yardım sağlamaktadır. Belediyenin en çok başvuru aldığı yardım türlerinin başında gelen sosyal destek kartı yardımı ile muhtaç aileler kimseye mahcup olmadan ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

Maddi desteğin yanı sıra düzenli gıda yardımı ödemeleri de Kart44 aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine iletilmektedir.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen Malatya Belediyesi Kart 44 projesi, yoksulluk içindeki vatandaşların maddi destek alarak rahatlamasını amaçlamaktadır. Yoksul, dar gelirli, muhtaç durumda olan maddi gelirinin yetersizliği nedeniyle kendisinin ya da ailesinin geçimini sürdürmekte güçlük çeken kişiler Malatya Belediyesi Kart 44 başvurusu yapabilirler.

Malatya Kart44 başvurusu için gerekli evraklar ile birlikte Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne ya da Malatya Büyükşehir Belediyesine başvuru yapmanız gereklidir. Dönem dönem Beyaz Masa üzerinden de başvuru alınmaktadır.

Beyaz Masa Hattı üzerinden gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sosyal hizmetler biriminin yapacağı inceleme sonrası yardım alıp alamayacağınız netlik kazanmaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malatya Belediyesi para yardımı için bazı şartlara sahip olmalı, gerekli evraklar ile birlikte Büyükşehir Belediyesine veya bağlı olduğunuz ilçe belediyesine başvuruda bulanmanız gerekir.

Malatya Belediyesi nakit yardımı Kart44 aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. İhtiyaç sahiplerine yardımlar nakit olarak verilmemektedir.

Kart44 ile ihtiyaçlarınızı anlaşmalı marketlerden karşılayabilirsiniz.

Maddi yardım alabilmeniz için muhtaç olmalı ve bu durumu fakirlik belgesi ile ispat etmeniz gerekmektedir.

Yapılacak olan yardımın miktarı ailedeki kişi sayısına ve ailenin muhtaçlık durumuna göre değişmektedir.

Yazımızın içeriğinde Malatya Belediyesi sosyal yardımlar ve Malatya Belediyesi yardım başvurusu süreci detaylarını paylaştık.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu