Belediye Yardımları

Burdur Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Burdur Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Burdur Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Burdur Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Burdur Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Burdur Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Burdur Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Burdur Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Burdur Belediyesi doğalgaz yardım başvurusu belediyeye bizzat giderek ya da e-devlet kapısı üzerinden yapılabilmektedir. Belediyeden doğalgaz yardımı alabilmek için öncelikle gelir seviyesinin düşük olması gerekmektedir. Ayrıca herhangi bir yerden geliri olmayanlar ile yardıma muhtaç olan düşkünlere de devlet destekli olarak doğalgaz yardımı yapılabilmektedir.

Burdur Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu
Burdur Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Doğalgaz yardımı alabilmek için çeşitli şekillerde başvuru yapılabilir. Belediyenin kendi resmi web sayfası https://www.burdur.bel.tr/ üzerinden başvuru yapılabilir. Ayrıca e-devlet sayfasını açtıktan sonra kullanıcı adı ve şifre ile arama bölümünden gerekli başvurularda bulunulabilir. 

Burdur Belediyesi Alo 153 Beyaz Masa çağrı hattı aranarak da doğalgaz yardımı hakkında bilgi almak mümkündür. Ayrıca başvuru yaptıktan sonra başvuru sonucunu öğrenmek ve diğer yardımlar hakkında bilgi almak için de beyaz masa ile iletişime geçilebilir. Beyaz masa 7 gün 24 saat olmak üzere vatandaşların her türlü dilek, istek ve sorunlarını çözmek için çalışmaktadır.

Burdur Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği 

Kış aylarında havanın soğumasıyla birlikte vatandaşlar ısınma giderlerinin yüksek olmasıyla birlikte doğalgaz fatura desteği almak için yardım başvurularında bulunuyor. Burdur Belediyesi doğalgaz fatura desteği başvuru yapanın ekonomik durumuna göre farklı miktarlarda veriliyor.

Doğalgaz fatura desteği 450 TL ile 1150 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Yardım miktarı tamamen başvuru sahibinin gelir durumuna, ailede yaşayan kişi sayısına, sigortalı bir işte çalışıp çalışmadığına göre belirleniyor.

Devletin vatandaşlara doğalgaz fatura yardımını taksitler halinde verileceği biliniyor. Taksit miktarı da bölgenin mevsimsel durumuna göre farklı oluyor. Doğalgaz fatura desteği hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlara devlet destekli olarak belediye tarafından düzenli olarak hesaplarına yatırılacak.

Doğalgaz fatura desteği için muhtarlıklara ve sosyal derneklere de başvuru yapılabiliyor. Muhtaçlık durumu bu gibi kurumlarda çalışan yetkililer tarafından belediyeye bildiriliyor. Belediyenin fatura desteğine ihtiyacı olan vatandaşları belirlemesinden sonra aylık fatura ödemeleri vatandaşa takdim ediliyor.

Burdur Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu 

Burdur Belediyesi doğalgaz fatura destek formu doldurduktan sonra doğalgaz fatura desteği talep edilebiliyor. Başvuru formunda kişisel bilgiler, ikametgah bilgileri, ailede yaşayan kişi sayısı, aylık gelir miktarı, ailede çalışan sayısı ve buna benzer bilgilerin doldurulması isteniyor.

Başvuru formunda yer alan bilgilerin tam ve doğru olarak doldurulması destek parası almak açısından büyük önem taşıyor. Belediyenin vatandaşlara başvuru formu doldurtmalarının nedeni ise gerçek hak sahibi kişiyi bulmaktır. Başvuru formunda geliri iyi olduğu halde kendini muhtaç gösteren kimselere cezai yaptırım uygulanıyor. Çünkü belediyeye kandırmak suretiyle yanlış bilgi vermek ya da aldatmaya çalışmak yasal olarak suç sayılıyor. 

Burdur Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Burdur Belediyesi de dahil olmak üzere devletin Türkiye’nin pek çok bölgesine doğalgaz fatura desteği yapacağı açıklandı. Doğalgaz fatura desteğinden yararlanabilmek için belediyenin belirlediği bazı kurallara uygun olmak gerekiyor. Burdur Belediyesi doğalgaz fatura desteği alma şartları şu şekilde sıralanıyor:

  • T.C vatandaşı olmak
  • Burdur iline ve ilçesine bağlı ikamet adresine sahip olmak
  • Geliri düşük olmak ya da asgari ücretin altında olmak
  • Düzenli bir aylık gelire sahip olmamak
  • Sigortalı bir işte çalışmamak
  • Bakıma muhtaç yaşlılar
  • Dul kadınlar ve geliri olmayan dul kadınlar

Yukarıda yazılı şartlara ek olarak çalıştığı halde hanede yaşayan kişi sayısının çok olması durumunda da doğalgaz desteği almak mümkündür. Ayrıca yoksul ve kimsesiz ailelerin çocukları ile engelli vatandaşlar da doğalgaz desteğinden faydalanabilir. Belediye destek vereceği kimselerden fakirlik belgesi, engelli belgesi ya da işsizlik belgesi talep edebilir.

İlgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/belediye-yardimlari/ linkine tıklayın.


Yıldız Vermek İster Misin?

Bir Yorum

  1. Eşim mefat etti evim kira 2 bin tl elektrik borcum var on buçuk milyar şu borcum var şu borcum var 9milyar kıredi borcum var ödeyemiyorum çok zor durumdayim 5çocuğum var calisanim yok ikisi okuyo ihtiyaçlarını karşılamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu