Belediye Yardımları

Gaziantep büyükşehir belediyesi bisiklet başvurusu 2023

Gaziantep büyükşehir belediyesi bisiklet başvurusu 2023 nasıl yapılır? Gaziantep büyükşehir belediyesi bisiklet başvurusu 2023 sorgulama! Gaziantep büyükşehir belediyesi bisiklet başvuru şartları ve formu

Gaziantep büyükşehir belediyesi bisiklet başvurusu 2023 nasıl yapılır?

Gaziantep büyükşehir belediyesi bisiklet başvurusu 2023 nasıl yapılır? Gaziantep büyükşehir belediyesi bisiklet başvurusu 2023 sorgulama! Gaziantep büyükşehir belediyesi bisiklet başvuru şartları ve formu

Gaziantep büyükşehir belediyesi bisiklet başvurusu 2023
Gaziantep büyükşehir belediyesi bisiklet başvurusu 2023

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı bir yaşam için bisiklet kullanımının önemine dikkat çekerek, 2023 yılında bisiklet dağıtımı yapacak. Bu kapsamda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup Gaziantep’te ikamet eden, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri başvuru yapabilecek. Bunun yanı sıra, 18-25 yaş arası gençler de bisiklet hediyesi alabilecekler.

Başvuru şartları arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Gaziantep’te ikamet etmek, okulda başarılı olmak ve takdir belgesi almak gibi kriterler yer alıyor. Başvurular, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yer alan başvuru formu aracılığıyla yapılacak.

Başvuruların en geç 2023 yılına kadar alınacağı belirtiliyor. Başvuru yapanlar arasından seçilen öğrencilere bisikletler, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı sömestre tatili ve yıl sonu karnelerine göre dağıtılacak.

18-25 yaş arası gençlerin bisiklet hediyesi alabilmeleri için de belirli şartlar bulunuyor. Bu gençlerin Gaziantep’te ikamet etmeleri, daha önce bisiklet almamış olmaları gerekiyor. Başvurular yine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden alınacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bisiklet kullanımının gençlerin sağlıklı yaşamı için önemli olduğunu belirterek, bisikletlerin dağıtımıyla ilgili çalışmaların başladığını açıkladı. Şahin, yeşil ekonomi, genç dostu şehir ve şampiyon şehir hedefleri doğrultusunda bisiklet kullanımının teşvik edileceğini vurgulayarak, bisikletlerin huzura, mutluluğa ve başarıya götüreceğini söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin bisiklet dağıtımı projesi, hem sağlıklı yaşamı teşvik etmek hem de gençlerin bisiklet kullanımına özendirmek için önemli bir adım olarak görülüyor. Bisikletlerin dağıtımıyla birlikte, Gaziantep’te bisiklet kullanımının artması bekleniyor.

Gaziantep büyükşehir belediyesi bisiklet başvurusu 2023 sorgulama

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 yılı bisiklet dağıtımı programı için başvuru sorgulama süreci henüz başlamamıştır. Başvuru kabul edildikten sonra, bisiklet dağıtımı için belirli bir tarih ve saat aralığı belirlenecektir. Kabül edilen başvurular, dağıtım sürecine ilişkin tüm bilgiler, çevrimiçi olarak Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinde ve ilgili sosyal medya hesaplarında paylaşılacaktır. Başvuruların kabul edilmesi ve dağıtım süreci hakkında güncel bilgileri takip etmek için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Gaziantep büyükşehir belediyesi bisiklet başvuru şartları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin bisiklet dağıtımı programına başvurmak için aşağıdaki şartları yerine getirmek gerekmektedir:

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
– Gaziantep sınırları içerisinde ikamet etmek,
– İlkokul, ortaokul, lise veya üniversite eğitimine devam ediyor olmak,
– Okulunda başarılı olmak ve takdir belgesi almak.

Yaş sınırı belirtilmemiş olsa da, genellikle öğrenciler arasında dağıtım yapılacak. Başvurular, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinde yer alan başvuru formu aracılığıyla ve belirtilen tarihlerde kabul edilecektir.

Ayrıca, 18-25 yaş arası gençlerin de Gaziantep’te ikamet etmeleri ve daha önce bisiklet almamış olmaları durumunda bisiklet hediyesi alabilecekleri belirtilmiştir. Bu gençlerin de başvuruları Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

Gaziantep büyükşehir belediyesi bisiklet başvuru formu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin bisiklet dağıtımı programına başvurmak için, başvuru formunu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinden doldurabilirsiniz. Başvuru formuna https://kadindostu.gaziantep.bel.tr/genc-basvuru/bisiklet?id=2&tc= adresinden erişebilirsiniz.

Başvuru formunda adınız, soyadınız, TC kimlik numaranız, adresiniz, eğitim durumunuz ve takdir belgeniz gibi bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgilerin yanı sıra, bisiklet kullanımıyla ilgili birkaç soru da yer almaktadır. Başvuru formu doldurulduktan sonra “Gönder” butonuna tıklanarak başvuru işlemi tamamlanmış olur.

Başvuru sonrası eğer başvurunuz kabul edilirse, size bir mesaj gönderilerek bisiklet dağıtımı hakkında bilgi verilecektir. Bisiklet dağıtımı, belirlenen tarih ve saat aralığında gerçekleştirilecektir. Ayrıca, başvuru işlemiyle ilgili herhangi bir sorunuz olursa, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait resmi web sitesindeki iletişim bilgilerini kullanarak destek alabilirsiniz.

#GAZİANTEP BELEDİYE YARDIMLARI NELERDİR? NASIL BAŞVURULUR?

#GAZİANTEP ŞAHİNBEY BİSİKLET YARDIMI

1.2/5 - (11 Oy Verildi )

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu