Belediye Yardımları

Ankara Büyükşehir Yardım! Büyükşehir Belediyesi Yardım

Ankara Büyükşehir Yardım! Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım! Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım

Ankara Büyükşehir Yardım

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Ankara Büyükşehir Yardım! Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım! Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım

Ankara Büyükşehir yardım kapsamında ihtiyaç sahibi kimseler için destekler sunar. Muhtaç aileler belediyenin sağladığı yardımlar ile birlikte ihtiyaçlarını karşılayabilir. Sosyal yardımlar için belediyenin çağrı merkezini arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Belediyenin çağrı merkezi 0 312 322 11 33 numaralı hat üzerinden destek sağlar. Tüm merak ettiklerinizi öğrenerek sosyal hizmetlerin sağladığı yardımları inceleyebilirsiniz. 

Ankara Büyükşehir Yardım! Büyükşehir Belediyesi Yardım
Ankara Büyükşehir Yardım! Büyükşehir Belediyesi Yardım

İhtiyaç sahibi kimseler için sosyal yardımlar Ankara il sınırı içerisinde yaşayan ve zorluk çeken kişilere yapılmaktadır. Maddi anlamda güçlük çeken kişiler temel ihtiyaçlarını belediye tarafından karşılayabilir. Belediyenin sunduğu temel ihtiyaç yardımları şu şekildedir;

  • Barınma yardımı
  • Yakacak yardımı
  • Ekmek yardımı
  • Gıda yardımı
  • Eğitim yardımı
  • Kıyafet yardımı

İhtiyaç sahiplerinin yardımlar hakkında ayrıntılı bilgi edinmesi için mutlaka kuruma gitmesi gerekir. Muhtaç aileler hane halkına düşen gelir sayısına göre belediyeden yardım talep edebilir. Yani asgari ücretin üçte bir oranında hane halkına düşen gelir sayısı az olduğu durumlarda ihtiyaç durumu ortaya çıkmaktadır. 

Bu durumda muhtaç aileler sınıfında sayılacağınız için yardım başvurusunda bulunmanız mümkündür. Başvuru yapacak kişiler yoksulluk sıkıntılarında toplumdaki eşitsizlikleri önlemek adına belediyeden sağladıkları yardımlarla geçimlerini gerçekleştirebilirler. 

Geçim sıkıntısı çeken vatandaşlar Ankara il sınırları içerisinde yaşadığı süre boyunca müdürlüğe giderek yoksulluk belgesi alır ve bu belgeyle birlikte gerekli incelemeler yapıldıktan sonra düzenli bir şekilde aile yardımlarından yararlanabilir.

Yoksulluk belgesi bulunan kişilerden ayrıca SGK dökümü ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile aylık gelirlerin açık bir şekilde belirtildiği evrakları isteyebilir. 

Nüfus cüzdanı ile birlikte başvurular alınır ve adrese dayalı olan aile beyanı ile birlikte müdürlükten aile yardımlarından yararlanabilmek mümkündür. Müdürlüğün sağladığı imkanlar dahilinde sosyal yardımlar farklı yardımlar olacak şekilde birden fazla alınabilir. 

Sosyal yardımlar kapsamında Büyükşehir belediyesinin toplamda 36 başvuru merkezi vardır. Ankara il sınırları içerisinde olan bu başvuru merkezlerinde ihtiyaç sahibi kimseler başvurularını gerçekleştirebilir. Ayrıca belediye onlar için hizmetleri ile birlikte başvuruları kolaylaştırıp hızlandırmıştır.

İster başvuru merkezlerine ister online üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebileceğiniz sosyal yardımlardan yararlanabilirsiniz

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım

Ankara Büyükşehir yardım kapsamında ihtiyaç sahibi kimseleri desteklemek amaçlı belirlediği şubelerde başvuruları kabul eder. İhtiyaç sahibi kimseler kömür ya da ekmek desteği gibi başvurularını yapmak için Keçiören, Sincan ya da Altındağ bölgelerini tercih edebilir. 

Keçiören bölgesini tercih edecekler Etlik Osmanlı iş merkezinde gıda yardımı talebinde bulunabilir. Sincan bölgesinde ise gıda yardımı birimi Sincan Şubesi üzerinden yardımlar yapılır. Altındağ bölgesinde Altındağ Şubesi olarak gıda yardımı talebinde bulunmak mümkündür.

Yaklaşık 203.000 kişiye sosyal destekte bulunan ve 33 yeni başvuru merkezi ile birlikte hizmet sağlayan büyükşehir belediyesi Ankara’nın hemen her yerinde başvuru merkezi oluşturmuştur. Bu sayede muhtaç ailelere daha kolay bir şekilde erişir ve ihtiyaçlarını karşılar. 

Muhtaç aileler için düzenlenen kampanyaları destekleyerek hayırseverleri ve ihtiyaç sahibi kimseleri buluşturur. Ayrıca bizzat kendi yaptığı yardımlarla da ihtiyaç sahibi kimseleri desteklemektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım

Ankara Büyükşehir yardım paketi kapsamında ihtiyaç sahibi aileler düzenli bir şekilde bu yardımlardan yararlanabilir. Yardımdan fayda sağlamak isteyen ihtiyaç sahibi kimselerin mutlaka başvuruda bulunması lazımdır.

Başvuru yaparak ihtiyaç sahibi kimselerin belirlenmesine yardımcı olmak gerekir. Ayrıca bu başvuruları sadece ihtiyaç sahibi kimsenin kendisi yapabilmektedir. 

Başvurular ve şartlar hakkındaki ayrıntıları başvuru merkezinden ya da online sistem üzerinden görüntüleyebilmeniz mümkündür. Büyükşehir sağladığı sosyal imkanlar dahilinde ihtiyaç sahibi kimseler desteklenmektedir. 

Hiçbir şekilde karşılık beklemeden yapılan bu yardımlar neticesinde tek seferlik ya da düzenli yardımlar alabilmek mümkündür. Düzenli yardım almak için öncelikli olarak gelir beyanında bulunmak ve gelir düzeyine göre bu yardımları alabilmek mümkündür.

Muhtaç aileler herhangi bir ek gelir almıyor ve çalışamıyor durumda olduğu zamanlar düzenli bir şekilde yardımlardan yararlanabilir.

Sosyal yardımların tümünde belediyenin sağladığı olanaklar sadece ihtiyaç sahibi kimselerin yararlanabileceği bir desteği içerir. İhtiyaç sahibi olmadan başvuru yaparsanız eğer başvurunuz alınır fakat olumlu cevap verilmez. 

Ayrıca kurumla başvuru sırasında paylaşacağınız evrakların güncel tarihlerde bulunması ve doğruluğunun olması lazımdır. Ancak bu sayede düzenli bir şekilde yardım alabilmeniz mümkündür. Sosyal yardımların verilmesi ve dağıtılması için başvuru süresini kaçırmadan mutlaka ilgili birimlere müracaat etmeniz lazımdır.

Belediye yardımları ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/belediye-yardimlari/ linkine tıklayın.


5/5 - (11 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu