Belediye Yardımları

İBB Beyaz Masa Portalı Bebek Yardımı 2023

İBB Beyaz Masa Portalı Bebek Yardımı Başvuru! Bebek Yardımı Ne Kadar, Kimlere Verilir, Başvur Şartları, Nasıl Alabilirim Her Ay mı Verilecek?

İBB Beyaz Masa Portalı Bebek Yardımı 2023

İBB beyaz masa portalı üzerinden başvuru yapacak kişiler bebek yardımını alabilir. Bebek yardımı için sıfır ve dört yaş arası bir bebeği olan annelere 150 TL ile birden fazla bebeği olan annelere 250 TL destek verilmektedir. Bu destekler kapsamında bez, mama ya da ıslak mendil yardımları da yapılmaktadır.

İBB Beyaz Masa Portalı Bebek Yardımı 2023
İBB Beyaz Masa Portalı Bebek Yardımı 2023

İBB Beyaz Masa Portalı Bebek Yardımı Başvuru

İBB beyaz masa bebek yardımı başvurusu yapılabilir. Belediyeye gidip beyaz masa üzerinden başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bebek doğduktan sonra doğum belgesi ile birlikte bu başvuru yapılır ve bebeğin ihtiyaçlarından oluşan bir yardım paketi alınabilir. Yardım paketini her başvuru yapan kişi alabilir. Bebeğin yaklaşık dört ay içerisindeki ihtiyaç duyduğu tüm malzemeler paket içerisinde bulunur.

İBB Beyaz Masa Portalı Bebek Yardımı Ne Kadar?

İBB beyaz masa anne bebek yardımında bulunacak kişiler bu desteği paket şeklinde aldıklarında nakit olarak alabilmektedir. Anne bebek desteğinde bebek yardımı para şeklinde ödenir. Bebeğin doğumunda alınabilecek yardım ise bebeğin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş yardım paketidir. Bir bebeği olan 150 TL ve birden fazla bebeği olanlara size 250 TL yardım sağlanmaktadır.

İBB Beyaz Masa Portalı Bebek Yardımı Kimlere Verilir?

İBB beyaz masa portalı üzerinden başvuru yapacak kişiler yardımlardan yararlanabilir. Anne ve bebek paketi başvurusunda bebek doğduktan sonra doğum belgesi ile birlikte gereksinim duyulan ihtiyaçların alınabilmesi için herkes başvuru yapabilir. Bebek paket içerisinde bebek bezi, ıslak mendil, kadın pedi, bebek kıyafetleri, bebek maması gibi bazı çeşitli ürünler bulunabilir.

İBB Beyaz Masa Portalı Bebek Yardımı Başvuru Şartları

İBB beyaz masa bebek yardımı için aranan başvuru şartları bebek için alınabilecek yardım desteğinde istenmektedir. Para şeklinde alınan destekler de bazı şartlar vardır. Bu şartlar şu şekildedir;

  • Türk vatandaşı olmak
  • İstanbul sınırları içerisinde en az beş sene ikamet etmek
  • Gelir durumuna göre çalışmıyor olmak ve muhtaç sınıfında bulunmak
  • Doğum belgesinin bulunması

İBB Beyaz Masa Portalı Bebek Yardımı Ne Kadar?

İBB beyaz masa bebek yardımlarından başvuruyu yaptıktan sonra ne kadar yardım alabileceğinizi öğrenirsiniz. Yardımların ne kadar sürede verileceği ve kimlere ne kadar ödeneceği başvuruda belirtilir. Ayrıca ihtiyaç sahibinin durumuna göre alınabilecek miktarlar değişkenlik gösterebilir.

İBB Beyaz Masa Portalı Bebek Yardımı Nasıl Alabilirim?

İBB beyaz masa bebek yardımlarını almak için mutlaka belediyeye gitmeniz lazımdır. Belediyeye gittiğinizde beyaz masa biriminden ilgili formu doldurmanız gereklidir. Birime bebek yardımı almak istediğinizi talep edebilir ve doğum kartı ile birlikte bu yardımlara başvuru yapabilirsiniz.

İBB Beyaz Masa Portalı Bebek Yardımı Her Ay Mı Verilecek?

İBB beyaz masa yardımları belirli bir zaman kapsamında sağlanmaktadır. Bebek doğduktan sonra verilen yardım paketi sadece bir kere yapılmaktadır. Yine aynı şekilde bebek için ödeme yapılacaksa eğer ihtiyaç sahibinin durumuna göre düzenli ödemeler ya da tek seferlik ödemeler gerçekleşebilir.

Ayrıntıları öğrenmek isteyenler mutlaka ilgili kuruma başvuru yapmalı ve her ay verilecek olan ücretler hakkında ki bilgileri öğrenmelidir.

İBB Beyaz Masa Portalı Bebek Yardımı Alma Şartları

İBB beyaz masa yardımlarının şartları bulunur. Bu şartlar Türk vatandaşı olmak ve doğum kartına sahip olmakla başlar. Ayrıca paket yardımına başvuru yapacak her kişi bu yardımdan gerekli şartları taşıdığı durumda yararlanabilir.

Başvurular değerlendirmeye alırken gelir belgesi durumu incelenir ve kişinin ihtiyaç sahibi olduğu belirlenirse düzenli yardımlar da gerçekleşebilir. Yardımların verilecek ihtiyaç sahibi kişilerin mutlaka başvuruda bulunması ve kurumun onları tespit etmesi sağlanır.

5/5 - (1 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu