Devlet Yardımları

Afetzede Başvuru Nedir? Afetzede Başvuru Nereye Yapılır?

Afetzede Başvuru Formu! Afetzede Başvuru Sorgulama! Afetzede Başvuru Şartları Nelerdir? Afetzede Başvuru Sonucunu Nereden Öğrenebilirim?

Afetzede Başvuru Nedir?

Afetzede Başvuru Nedir? Afetzede Başvuru Nereye Yapılır?
Afetzede Başvuru Nedir? Afetzede Başvuru Nereye Yapılır?

Afetzede Başvuru Formu! Afetzede Başvuru Sorgulama! Afetzede Başvuru Şartları Nelerdir? Afetzede Başvuru Sonucunu Nereden Öğrenebilirim?

Afetzede başvuru sorgulama İşlemini yapmak için öncelikli olarak başvurunun eksiksiz şekilde tamamlanması lazımdır. Ayrıca bu başvuru e-Devlet üzerinden hak sahipliği sorgulaması ile gerçekleşmelidir. Başvuruyu yapacak afetzede hak sahipliği sorgulama işlemi ve başvurusunu Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı sayfasından gerçekleştirebilir.

Afetzede Başvuru Nereye Yapılır?

Afetzede başvuru sorgulama Yapmak isteyenler e-Devlet hesabını ziyaret ederek istediği işlemi gerçekleştirebilir. Sorgu ve başvuru için AFAD üzerinden gerekli hak sahipliği başvurusu yapılabilir. Bu başvuru ve sorgu işlemleri sadece depremzedeler tarafından yapılabilmektedir.

Afetzede Başvuru Formu

Afetzede başvuru formu e-Devlet üzerinden erişilebilmektedir. Formda bilgileriniz otomatik olarak çıkabilir ya da sistem üzerinden kendinizin giriş yapması beklenebilir. Buna ek olarak e-Devlet üzerinden yapacağınız işlemler oldukça hızlı ve daha kolay oluşacağı için vakit kaybetmek yerine e-Devlet hesabını tercih edebilirsiniz. Devlet hesabınıza erişerek formu doldurur ve sisteme gönderebilirsiniz.

Afetzede Başvuru Sorgulama

Afetzede başvuru sorgulama işlemlerine başvuru yapan kimseler e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilir. Ayrıca hak sahipliği sorgulama sadece depremzedeler tarafından yapılabilmektedir. Depremzede hak sahipliği sorgu işlemini ve başvurusunu gerçekleştirerek depremzedelere verilen tüm yardım olanaklarından faydalanabilir. Mutlaka ilgili işlemler yapılmalı ve depremzedelerin mağdur olmaması için başvuruda bulunması gerekir.

Afetzede Başvuru Şartları Nelerdir?

Afetzede başvuru sorgulama sırasında sizden kişisel bilgilerinizi talep ederek e-Devlet üzerinden gerekli sorgulama yapmanıza olanak tanır. Bakanlık tarafından sağlanan afetzede başvuruları için bazı şartlar bulunur. 

  • Afetzedeler depremin etki ettiği 11 şehirden birinde yaşıyor olması gerekir
  • Afetzedelerin ikametgahı başka bir şehirde ise belirtilmelidir 
  • Depremzedenin aile büyükleri vefat etmişse kendi başvuru yapabilir 
  • Başvuru yapacak kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekir
  • 18 yaşından küçüklerin devlet koruması altında tüm haklardan yararlanması söz konusudur

Afetzede Başvuru Sonucunu Nereden Öğrenebilirim?

Afetzede başvuru sorgulama işlemi e-Devlet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Sonuç sorgulamayı yapabilmek adına mutlaka e-Devlet hesabına erişmek gerekir. Bu sebepten dolayı eğer e-Devlet hesabınıza erişim bulunmuyorsa öncelikli olarak şifrenizi yenileyebilir ya da yeni bir şifre için PTT şubesine gidebilirsiniz. E-Devlet üzerinden sadece depremzedeler hak sahipliği başvurusu ve sorgulamasını yapabilir.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu