Maddi Yardımlar

11 ve 12 Sınıflara Para Yardımı Başvurusu

11 ve 12 Sınıflara Para Yardımı Ne Kadar? 11 ve 12 Sınıflara Para Yardımı Başvuru Formu ve Şartları! Öğrenci Yardım Parası Almak İçin Nereye Başvurulur?

11 ve 12 Sınıflara Para Yardımı Başvurusu

11 ve 12 sınıflara para yardımı: 11. ve 12. sınıfları desteklemek amaçlı eğitime yardım sağlamak adına devlet tarafından sağlanır. Devletin sağladığı bu yardım başvurusu e-Devlet üzerinden yapılır. Başvuru yapacak kişiler birinci dönem ve ikinci dönem olacak şekilde toplamda 1200 TL destek alır. Buna ek olarak yardımdan yararlanacak kişiler belediyeye giderek destek hakkında bilgi sahibi olabilir.

11 ve 12 Sınıflara Para Yardımı Başvurusu
11 ve 12 Sınıflara Para Yardımı Başvurusu

11 ve 12 Sınıflara Para Yardımı Ne Kadar?

Öğrenci yardım parası eğitim hayatı devam eden 11. ve 12. sınıf öğrencilere dönem başında verilmektedir. Bu ücret birinci dönem 600 TL ikinci dönem ise 600 TL toplamda 1200 TL olacak şekilde ödenir. Ödemeler PTT şubesi üzerinden yapılabilir.

Başvuru yaptıktan sonra onaylanan kişiler iki kere ödenecek olan ödemeyi almaktadır. Ayrıca ödemeler eğitim hayatı başlamadan önce yapıldığı için eğitim gereksinimleri karşılanır. 11. ve 12. sınıf öğrencileri bu sayede eğitimde ekonomik kaygı yaşamadan okullarına devam eder.

11 ve 12 Sınıflara Para Yardımı Başvuru Formu

11 ve 12 sınıflara para yardımı başvurusu için belediyeye gidebilir ya da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvuru yapabilirsiniz. Öncelikli olarak en yakın belediye kurumuna gittikten sonra eğitim desteği kapsamında gerekli başvuru formunu nasıl doldurabileceğinize öğrenirsiniz. Şartları taşıyan herkesin başvuru formu doldurma hakkı bulunur.

11 ve 12 Sınıflara Para Yardımı Şartları

11 ve 12 sınıflara para yardımı şartları 11. ve 12. sınıf öğrencilerin de aranır. Öğrencilere sağlanan bu yardım kapsamında şartlar şu şekildedir;

  • Örgün okumak
  • 11. ve 12. sınıf öğrencisi olmak
  • Gelir düzeyi düşük bulunmak
  • Türkiye Vatandaşı olmak
  • İkametgahı yurtdışında bulunmamak

Öğrenci Yardım Parası Almak İçin Nereye Başvurulur?

Öğrenci yardım parası almak isteyen kişiler başvurusunu e-Devlet üzerinden yapabilir. Ayrıca belediye üzerinden yine başvuru yapabilmek mümkündür. Başvuru yapmak isteyenler her iki yöntemle de öğrencilere verilen yardım parasını almak ister.

Fakat sadece bir kuruma yapılan başvurular geçerli sayılır ve sadece bir kurumdan yardım alınabilir. Kurumların sağladığı yardımlar her öğrenciye şartları taşıması durumunda düzenli şekilde verilmektedir. Maddi durumu yetersiz kişiler mutlaka başvuru yapmalı ve kurumlar tarafından belirlenmelidir.

4.5/5 - (2 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu