Sosyal Yardımlar

Yeşil Kartlılara Para Yardımı! Yeşil Kartlılara 1000 TL

Yeşil Kartlılara Para Yardımı! Yeşil Kartlılara Para Yardımı Başvurusu! Yeşil Kart Yardım Parası Sorgulama! Yeşil Kartlılara Yapılan Yardımlar

Yeşil Kartlılara Para Yardımı

Yeşil Kartlılara Para Yardımı! Yeşil Kartlılara Para Yardımı Başvurusu! Yeşil Kart Yardım Parası Sorgulama! Yeşil Kartlılara Yapılan Yardımlar

Yeşil Kartlılara Para Yardımı! Yeşil Kartlılara 1000 TL Yardım
Yeşil Kartlılara Para Yardımı! Yeşil Kartlılara 1000 TL Yardım

Yeşil kartlılara para yardımı almak isteyen yeşil kart sahipleri belediyeye başvuru yapabilir. Yeşil karta sahip olan kişiler hem para yardımı hem de diğer yardım seçeneklerinden yararlanabilir. Birden fazla yardımdan yararlanabilmeleri mümkündür. İhtiyaç durumuna bakılarak kişilere gerekli yardımlar devlet tarafından sağlanır. 

Bağlı bulunduğunuz belediye giderek ilgili yardımlara başvurular yapabilirsiniz. Öncelikli olarak yeşil kart sahibi olduğunuzu belirtir ve buna göre hangi yardımdan yararlanabileceğinizi öğrenirsiniz. Yardımlar hakkındaki ayrıntıları ve detayları belediyeye gittiğinizde öğrenilebilir.

Dilerseniz 3816 sayılı kanun kapsamında yeşil kart sahiplerinin hangi yardımlardan yararlanabileceğini inceleyebilirsiniz. Kanun gereğince vatandaşlara verilecek olan yardımlar birden fazla sosyal yardımı destekler. 

Nakit desteği almak isteyen yeşil kart sahibi kişiler düzenli bir şekilde bu yardımdan yararlanabilir. Bazı nakit yardımları tek seferlik yapılabilir. Nakit yardımı için belediye ya da Aile ve Sosyal Çalışmalar Bakanlığı’na giderek başvurunuzu oluşturmanız mümkündür.

En yakın belediyeye giderek yeşil kart sahibi olduğunuzu belirtir ve sonrasında sosyal yardımlardan rahatlıkla yararlanabilirsiniz. 

Dilerseniz e-Devlet hesabı üzerinden sosyal yardım başvuruları yapabilirsiniz. Yardım başvurusu için birçok yöntem bulunur ve hangisi kolayınıza geliyorsa seçebilirsiniz. En sık tercih edilen e-Devlet hesabı üzerinden para yardımı başvurularının yapılmasıdır. Oldukça pratiktir ve cep telefonu, tablet ya da bilgisayar üzerinden kendi e-Devlet hesabınıza girerek başvurularınızı oluşturabilirsiniz.

Yeşil kart nedir: Hiçbir sosyal güvenlik kurumunun güvencesi altında olmayan ve sağlık giderlerini karşılayamayan ve Türkiye vatandaşı olan kişilere verilen tüm yardımları kapsayan karta verilen isim yeşil karttır.

Yeşil Kartlılara Para Yardımı Başvurusu

Para yardımı başvurusu yapmak isteyen kişiler güncel evrakları ile birlikte bakanlığa gidebilir. Belediye veya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na başvurular yapılabilir. Başvurularınızı yaparken eksiksiz bilgiler vermeniz son derece önemlidir.

Başvuruya hak kazansanız dahi eksik bilgi yüzünden başvurunuz olumlu sonuçlanmayabilir. Bu sebepten dolayı yeşil kart sahibi kişiler kendilerinden istenen evrakları güncel tarihlerde oluşturarak birimlere teslim etmelidir. Yeşil kart sahibi kişilerin yararlanacağı yardımlar başvuru sırasında öğrenilebilir.

Yeşil Kart Yardım Parası Sorgulama

Para yardımı sorgulama işlemleri başvuru yaptığınız yerden gerçekleşmektedir. Bu sebepten dolayı hangi birimden başvuru yaptıysanız ilgili birime giderek müracaat ettiğiniz yardım hakkındaki ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Ayrıca sorgu numarası verilmişse mutlaka bu numarayı kaybetmemeniz gerekir. Ancak bu sorgu numarasıyla birlikte sorgu işlemlerinizi yapabilmeniz mümkün olacaktır. Kurumlara bağlı olarak değişkenlik gösteren başvuru sorgulamaları internet üzerinden başvuruları yaptıysanız e-Devlet hesabınıza giriş yaparak öğrenilebilir.

Başvuruyu yapan kişi kendi e-Devlet hesabına girmelidir. Bu sayede kolayca incelemelerini yapabilir. Sorgu işlemlerini gerçekleştirmek için e-Devlet hesabınızda kimlik bilgilerinizi bilmeniz gerekir. Eğer şifrenizi unuttuysanız şifrenizi yenileyebilir veya şifrenizi yenileyemiyorsanız PTT şubelerine giderek yeniden bir şifre alabilirsiniz.

Yeşil Kartlılara Yapılan Yardımlar

Para yardımı yapılan yeşil kartlılar bu yardım sayesinde ekonomik zorluk çektikleri dönemlerde devlet yardım alabilirler. Devlet yardımına hak kazanacak yeşil kart sahibi kimselerin mutlaka başvuru yapmalıdır. Güncel tarihlerde yeşil kartı bulunan her vatandaş yardımlarını belediye ya da bakanlık üzerinden gerçekleştirebilir.

Kurumların ihtiyaç sahibi kimseleri belirlemesi adına başvuruları yapmasını ister. Kurumlar ancak bu şekilde ihtiyaç sahiplerini belirler. Mutlaka başvurunuzu yapmalı ve detayları ilgili kurumdan öğrenmeniz gereklidir. Sadece para yardımı değil yapabileceğiniz birçok yardım başvurusu vardır. Bu yardımlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Kömür yardımı
 • Asker ailesine yardım
 • Silikozis yardımı
 • Tüberküloz yardımı 
 • Kronik hastalık yardımı
 • Öksüz ya da yetim yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Gebelik yardımı
 • Dul yardımı
 • Yaşlılık yardımı
 • Doğum ve süt yardımı
 • Elektrik yardımı
 • Doğal gaz yardımı
 • Nakit yardım

Yeşil Kartlılara 1000 TL Yardım

Para yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi kimseler 1000 TL yardım için e-Devlet hesabı üzerinden başvuru yapabilir. Başvurular hakkındaki tüm ayrıntılar e-Devlet hesabı üzerinden incelenebilir. Şartların ve diğer ayrıntıların mutlaka bilinmesi gerekir

. Ancak bu sayede başvurularınızı doğru bir şekilde oluşturabilirsiniz. 1000 TL yardım desteği tek seferlik yapılan bir yardımdır. Ayrıca yeşil kart sahibi kimseler düzenli yapılan para yardımında da yarar sağlayabilir. Sadece tek yapmaları gereken başvuru yapmak ve yeşil kart güncelle sorgulamasında mutlaka bilgilerinin güncel olmasıdır.

Yeşil kart sahibi kimseler belirtilen yardım desteklerinden karşılıksız bir şekilde yararlanabilir. Devlet sunduğu yardım olanaklarıyla birlikte asla karşılık beklemeden nakit desteğini yapar. Bu sayede ihtiyaç sahibi kimseler ekonomik zorluk çektiği dönemlerde bu yardımlara başvuru yapabilir.

Özellikle kronik hastalığı olan yeşil kart sahibi kimseler düzenli bir şekilde maaşa bağlanabilir. Ek bir maaş almıyor olan ihtiyaç sahibi kimseler bu sayede ekonomik zorluk yaşamaz. Gerekli şartları taşıması halinde her yeşil kart sahibinin yararlanabileceği yardımlar bakanlık ya da en yakın belediye kuruluşundan öğrenilebilir.

Sosyal yardımlar ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/sosyal-yardimlar/ linkine tıklayın.


5/5 - (10 Oy Verildi )

5 Yorum

 1. Eşim mefat etti evim kira 1200kiram tl kiram elektrik borcum var on buçuk milyar şu borcum var şu dört buçuk milyar iki çocuğum okuyo çok zor durumdayim 5çocuğum var calisanim yok yardımlarınızı bekliyorum saygilarim

 2. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

  MERHABA EY SAYIN ÇOK DEGERLİ DEVLET BÜYÜKLERİMİZE ACİL SESLENİYORUM BENİM EŞİM MENZÜLE TÜRK MEME VE AKCİĞER KANSERİ VE KANSERİ KUTU HUYLU EVRE 4 OLDU İÇİN SÜREKLİ AĞIR İLAÇ LA DİYARBAKIR GAZİ YAŞAR GİL VE EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ TIBBİ ONKOLOJİ BÖLÜMÜNDE SÜREKLİ KEMOTERAPİ TEDAVİ GÖRMEKTEDİR BENİM EŞİM HASTALIĞI TEKRAR YAYILDI İÇİN HASTAM TEKRAR ADANA ÇUKUROVA Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi BalcLi Hastanesi sürekli tıbbi Onkoloji GUTURMEM GEREKİR BEN SADECE HASTAM İÇİN EŞ VE DOSTLAR TAM 80 MİLYAR BORCA GİRDİM MADİ VE MANEVİ SIKINTI ÇEKİYORUM ACİL DEVLET BÜYÜKLERİMİZE ACİL NAKDİ YARDIM BEKLİYORUM

 3. Benim 3 çocuğum var 2 tanesi okuyo biri bebek gecinemiyorum durumum çok kötü yetemiyorum eşim le maddi manevi sorunlar yaşıyoruz geçimsizlik var bakala
  borcum birikti kiram birikti çocuklarımla ortada kalmışım perişan haldeyim lütfen yardım edin lütfen Allah rızası için çocuklarım için istiyorum sesimi duyun artık gücüm kalmadı tukendim sağlığımda kalmadı esim sorunlu biri evle hicbir ilgisi yok ben ve cocuklarim la gecine bildigim kadar yasiyorum lutfen evime birsey alamıyorum lütfen cocuklarimin okul masraflarını
  versem bile yeter 2 tane okutuyorum onlara birsey alamiyorum egitim icin bana vericeginiz yardima cok ihtiyacim olucak lutfen allah rızası icin lutfen yardim edin durumum gerçekten çok zor durumdayım yardımınıza ihtiyacım var benim çaresizim tek başıma mücadele ediyorum kimsem yok buralarda ben lütfen gerçekten ihtiyacım var bu yardıma bana yardımcı olun lütfen artık sesimi nasıl size duyura bilirim gidicek kimsem yok dayanamiyorum artık

 4. Bu yardımlara nasıl başvurabiliriz yararlanmak istiyorum 5 aylık çocuğum var masrafları oluyor şimdiden teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu