Devlet Yardımları

Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru Ve Sorgulama

Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru! Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru Ne Zaman, Nereden Başvurulur? Başvuru Şartları Nelerdir? Tarım Makinaları Hibe Nedir? Hibe Desteği Nedir?

Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru

Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru! Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru Ne Zaman, Nereden Başvurulur? Başvuru Şartları Nelerdir? Tarım Makinaları Hibe Nedir? Hibe Desteği Nedir?

Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru Ve Sorgulama
Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru Ve Sorgulama

Tarım makinaları hibe desteği kapsamında tarım ile uğraşan kişiler devletin sunduğu destekten yararlanabilir. Makine alımlarında destek başvuruları %50 hibe desteği ile verilecektir. Tarım ve Orman bakanlığı bu desteği sağlar.

Desteğin şartları ve aranan özellikler çiftçiler, gerçek ve tüzel kişiler tarafından belirlenir. Hibe desteğinden yararlanacak kişiler mutlaka çiftçilikle uğraşmalıdır. Aksi taktirde başvuru yapsalar dahi hiçbir sonuç alamazlar.

Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru Ne Zaman?

Tarım makinaları hibe desteği başvurusu 2023 tarihinde 1 Ocak ayından itibaren başlayacaktır. Başvuru tarihini kaçırmadan hibe desteği projesine başvuruda bulunmalısınız. Aksi taktirde bir sonraki hibe desteği zamanını beklemelisiniz. Hibe desteği başvurusunda projenin üst sınırı 500.000 TL olarak belirlenmiştir. Alt sınırı ise 5000 TL’dir.

Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru Formu

Tarım makinaları hibe desteği başvuru formu online üzerinden ya da bizzat kuruma giderek erişilebilir. Hibeden yararlanacak kişilerin başvurularını gerçek ya da tüzel kişi olarak yapması gerekir. Mutlaka bakanlık müdürlükleri internet sitesinde gerekli rehberden yararlanarak başvurusunu oluşturmalıdırlar.

Ayrıca bakanlığın duyurular sayfasını takip etmelisiniz. Ne zaman hibe desteği yardımlarının verileceği ve diğer tüm ayrıntılar duyurular da takip edilebilir.

Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru Nereden Yapılır?

Tarım makinaları hibe desteği başvurusu online üzerinden www.tarımorman.gov.tr üzerinden yapılır. Online başvurular sisteme belgelerle birlikte yüklenir. İstenen belgeleri mutlaka ayrıntılı şekilde sisteme aktararak güncel tarihlerde olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Süresi geçen ya da güncelliği bulunmayan hiçbir bilginin paylaşılmaması önerilir. Aksi taktirde başvuruya hak kazansanız dahi başvuru sonucunuz olumsuz değerlendirilebilir. Hibe desteğinde sözleşme imzalandıktan sonra mutlaka 60 gün içerisinde alımlar tamamlanmalıdır.

Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru Şartları

Tarım makinaları hibe desteği başvuru şartlarına bakıldığında tüm çiftçiler de aynı şartlar aranır. Şartları taşıyan kişiler bu başvuruları yapabilir. Bu kapsamda dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir;

  • Başvuruda yalnızca bir makine için destek talebinde bulunulur
  • Çiftçi haricinde kamu görevindeki kişiler hibe desteği başvurusunda bulunamaz
  • 500.000 TL üst sınır ve 5000 TL alt sınır oranı aşılmamalıdır
  • Başvuruda üst limitin yüzde ellisine hibe desteği verilir 
  • Başvurular online üzerinden yapılmalıdır

Tarım Makinaları Hibe Nedir?

Tarım makinaları hibe desteği kapsamında alınacak destek sadece tek bir makine için yapılmaktadır. Eğer daha fazla makine gereksinimi duyuluyorsa bir sonraki başvuru zamanı beklenebilir. Bu şekilde her sene şartları taşıdığınızda hibe desteğinden yararlanmanız mümkün olur. Destekten yararlanmak isteyenlerin her sene başvuruda bulunması gerekir.

Tarım Makinaları Hibe Desteği Ne Demek?

Tarım makinaları hibe desteği ile bakanlığın sağladığı kapsamlı destek %50 oranında alınabilir. Bunun üzerindeki tutarlar çiftçinin kendi tarafından ödenir. Maksimum sınır aşılmamalıdır. En üst limit 500.000 TL olduğu için eğer üst sınır açılırsa geri kalan çiftçilerin cebinden çıkar.

%50 hibe desteği sadece 500.000 TL’ye kadar geçerli olur. Ayrıca alt sınırı 5000 TL olduğundan dolayı 5000 TL ve 500.000 TL arasındaki araçlar hibe desteğinden yararlanır.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu