Güncel

Seçim Sonuçları Son Dakika

Seçim Sonuçları Kim Ne Kadar Oy Alacak?

Seçim Sonuçları Kim Ne Kadar Oy Alacak?

Seçim Sonuçları
Seçim Sonuçları

Bugün Türkiye’nin tarihi günüydü. 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimleri için sandık başına gidildi. Yurtiçi ve yurtdışındaki toplam seçmen sayısı 64 milyon 113 bin 941 olarak belirlendi. Bu seçimde 18 yaşını dolduran 4 milyon 904 bin 672 seçmen ilk kez oy kullandı. Seçim sonuçları için geri sayım başladı ve sandıkların kapanmasının ardından oy sayımı başladı.

Seçim yasaklarının kaldırılmasının ardından tüm illerden gelen veriler dakika dakika seçim özel sayfasında yer alacak. Seçim sonuçları açıklanmaya başlandığı andan itibaren Türkiye Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçim sonuçları il il, ilçe ilçe ve bölge bölge canlı ve anlık olarak takip edilebilecek.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması halinde. Seçim sonuçları merakla beklenirken, herkesin oy kullanırken dikkat etmesi gerekenleri de hatırlatmakta fayda var. Seçim sonuçlarına ilişkin son dakika haberleri için takipte kalın.

Seçim sonuçlarına ilişkin ilk veriler gelmeye başladı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 50+1 oy oranını geçen adayın seçimi kazanacağı hatırlatılırken, milletvekili genel seçimlerinde ise yüzdelik seçim barajı bulunuyor. Seçim sonuçlarına göre, Türkiye’nin yeni cumhurbaşkanı ve milletvekilleri belirlenecek. Seçim sonuçlarına ilişkin gelişmeleri takip etmeye devam edin.

SON DAKİ AÇILAN SANDIKLAR

Yüzde 10 civarı açılan sandıkların oy dağılımı

son dakika seçim
son dakika seçim

Sandıkların yüzde 18 i açıldı

Sandıkların yüzde 18’i açıldı cumhurbaşkanlığı tablosu sizlerle

Sandıkların yüzde 18 i açıldı
Sandıkların yüzde 18 i açıldı

Türkiye geneli milletvekili seçimi

Türkiye geneli milletvekili seçimi
Türkiye geneli milletvekili seçimi

Son dakika anadolu ajansının haberine göre milletvekilli seçiminde sandıkların yüzde 10′ u açılmış durumdadır.

4.3/5 - (40 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu