Sosyal Yardımlar

Sabancı Vakfı Hibe Programı 2023

Sabancı Vakfı Hibe Programı! Sabancı Vakfı Hibe Programına Nasıl Başvurulur?

Sabancı Vakfı Hibe Programı

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Sabancı Vakfı Hibe Programı! Sabancı Vakfı Hibe Programına Nasıl Başvurulur?

Hibe desteği kapsamında Sabancı vakfı eğitim anlamında yardımlar sunuyor. Vakfın asıl amacı kadın, genç ve engellilerin toplum içerisinde iş fırsatları sahip olmasına yardımcı olmaktır. Vakfın sağladığı hibe programı açık çağrıda hibe programı desteği kapsamında sivil toplum kuruluşlarının projelerini desteklemektedir. 

Sabancı Vakfı Hibe Programı! Sabancı Vakfı Hibe Programına Nasıl Başvurulur?
Sabancı Vakfı Hibe Programı! Sabancı Vakfı Hibe Programına Nasıl Başvurulur?

Açık çağrıda hibe programında desteklenen ekim zamanı ve tamamlanan projeler sayfası Sabancı vakfından incelenebilir. Kadın, genç ve engellilerin desteklenmesi üzerine Sabancı vakfı sunduğu projelerle birlikte bir proje haritası oluşturmuştur. Bu haritalar kapsamında Türkiye’deki her bölge yapılacak olan yardımlar hakkındaki detayları harita üzerinde inceleyebilme fırsatı sunar. Bulunduğunuz bölgelerde hibe desteği olup olmadığını haritadan inceleyebilirsiniz. 

Vakfın sağladığı açık çağrıda hibe desteği programı Türkiye’deki 41.7 milyon kadın için ayrıca 13 milyon genç ve 8.5 milyon engelli kişi için büyük bir fırsattır. Nüfusun oldukça büyük bir bölümünü kapsayan kadın, genç ve engelliler birbirinden farklı programlarda aktif katılımlarıyla birlikte yaşadıkları sorunları ortaya koyarak önündeki engelleri çözmeye çalışan Sabancı vakfı ile birlikte hibe desteğinden yararlanabilir. 

Sunulan destekler kapsamında eğitim amaçlı verilecek olan sosyal yardımlaşma vakıflarına yapılan hibeler eğitimin ne kadar gerekli olduğunun göstergesidir. Sabancı vakfı eğitime yaptığı hibe destekleri ile birlikte toplumun büyük bir bölümünü kapsayan kadın, genç ve engellileri en doğru şekilde destekler. 

Eğitim amaçlı yapılan hibe destekleri Sabancı vakfı ile birlikte uzun senelerdir gerçekleşmektedir. Eğitim konusundaki açıklıklar kapatılmaya çalışılır ve Sabancı vakfıyla birlikte toplumun büyük bir kesimi eğitim de eksiksiz bir değerlendirme ile çalışmalarını yürütür. Eğitimi konusundaki açıklıklar kapatılacak için uzmanlarla birlikte uzun soluklu bir strateji geliştirilir. Bu sayede çalışmalar düzenli ve sağlıklı bir şekilde ilerlediğinden dolayı toplum içerisindeki yaşanan sorunların tümünü çözülmüş olur. 

Sabancı vakfı kadın, genç ve engelliler için eşit hakların sağlanması adına hibe desteklerini sivil toplum kuruluşlarına yapmaktadır. Bu sebepten dolayı kadın, genç ve engelliler sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket ederek bu desteklerden yararlanabilir. Vakfın sivil toplum kuruluşlarına sağladığı hibe desteklerinin sebepleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Toplumdaki eğitim ihtiyacı
  • Toplumun değişim potansiyelinin bulunması
  • Sivil toplum kuruluşlarına gerekli fonun sağlanmaması

Sunulan yardımlar gereğince dezavantajlı gruplar sivil toplum kuruluşlarında sorunlarını çözmeyi düşünür. Mutlaka kadın, genç ve engelliler sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte iletişime geçmelidir. Çünkü yararlanabilecekleri hibe desteklerini sivil toplum kuruluşlarından alabileceklerdir. Sorunlarına sivil toplum kuruluşları ile birlikte çözerek süreç kapsamında doğru yolu bulabileceklerdir.

Sabancı Vakfı Hibe Programına Nasıl Başvurulur?

Hibe desteği program başvuruları Sabancı Vakfı’nın desteklediği sivil toplum kuruluşlarına yapılmalıdır. Bu sivil toplum kuruluşları Sabancı vakfı açık çağrıda hibe programı gereğince internet sayfasında açıklanır. Vakfın kendi resmi internet sitesine girerek program başvuruları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Programın sunduğu avantajlar ve sağladığı imkanları öğrenebilirsiniz. Kolay ve hızlı bir şekilde nasıl başvuru yapacağınızı birlikten sonra sorunlarınızı ve eğitime olan ihtiyaçlarınızı dile getirebilirsiniz. 

Kadın, genç ve engellilerin sorunlarını çözmeye çalışan hibe desteği programlarından yarar sağlamak isteyen kişiler vakit kaybetmeden vakıf ile birlikte iletişime geçmelidir. İstikrarlı ve düzenli bir şekilde alınacak programlar dahilinde eğitim hakkındaki büyük bir sorun toplum içerisinde çözülmeye çalışılır ve toplumun büyük bir çoğunluğunu kapsayan kadın, genç ve engelliler bu konuda desteklenmiş olur. 

Hibe desteklerini sunduğu ve fark yaratan projelerle ilgili Sabancı vakfı internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca buna ek olarak hibe programlarının tümünü inceleyebilir ister açık çağrıda hibe programı isterseniz davetli hibe programıyla birlikte projeler haritasını görüntüleyebilirsiniz. Projeler haritasıyla birlikte bağlı bulunduğunuz ilçe ya da il en yakın hibe desteğinin nerede olduğunu görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede hangi sivil toplum kuruluşuyla iletişime geçeceğinizi öğrenirsiniz.

Hibe destekleri programı kapsamında yayınlar ve ekim zamanı hakkındaki detayları internet sayfasında öğrenebilirsiniz. Sabancı Vakfı’nın internet sayfasında bulacağınız ayrıntılı bilgilerle birlikte başvuruların ne zaman alınacağı ve varsa başvuru süresini inceleyebilirsiniz. Yüzlerce kişi için sunulan hibe destekleri programları ayrıntıları ve kadınlar için yapılan ayrıca genç girişimler için desteklenen gelecek projeleri inceleyebilirsiniz. Hibe desteğinden yarar sağlayacak kişilerin program başvurusunda bulunması için bağlı bulunduğu il ya da ilçedeki sosyal yardımlaşma vakıfları iletişime geçmesi gereklidir.

Sosyal yardımlar ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/sosyal-yardimlar/ linkine tıklayın.


5/5 - (11 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu