Devlet Yardımları

Hibe Destek Tarım Orman! Hibe Destekli Tarım Aletleri

Hibe Destek Tarım Orman! Hibe Destekli Tarım Aletleri! Tarım Makinaları Hibe Başvuru Formu! Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru!

Hibe Destek Tarım Orman

Hibe Destek Tarım Orman! Hibe Destekli Tarım Aletleri! Tarım Makinaları Hibe Başvuru Formu! Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru!

Hibe desteği başvurusu Tarım ve Orman Bakanlığının kırsal kalkınma yatırımlarını desteklemek amaçlı oluşturduğu bir programdır. Kırsal kalkınmada hibe desteği çiftçiler tarafından alınabilir. Destek ile birlikte hibe desteği özellikle belirli bir bölgede üretim yapacak kişiler için tercih edilebilir.

Hibe Destek Tarım Orman! Hibe Destekli Tarım Aletleri
Hibe Destek Tarım Orman! Hibe Destekli Tarım Aletleri

Destek kapsamında belirlenen bazı bölgeler bulunur. Bu bölgelerde ister tarım ister hayvancılık anlamında çiftçiler ve üreticiler hibe desteğinden yararlanabilir. Hibe desteği almak isteyen kişiler şu üretimleri yapabilir;

 • Büyükbaş hayvancılık yetiştiriciliği
 • Küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliği
 • Besicilik
 • Mantar üretim tesisi
 • Tarımsal üretim

Üretimle uğraşan ve çiftçilik yapan kişiler hibe desteğini başvurusunu Tarım ve Orman Bakanlığının online başvuru sayfasından yapabilir. Kolay ve hızlı bir şekilde öncelikli olarak üye olabilir ve sonrasında giriş yapabilirsiniz. Üreticiler yatırımcı vergi ya da kimlik numarasıyla birlikte üye kaydını oluşturabilir. Ayrıca bilgilendirme formuyla birlikte merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. 

Tercih edeceğiniz tüm hibe destekleri hakkında Tebliğ açıklamasını okuyabilirsiniz. Soru cevap kısmında hangi üretim yapacağınızı ve hangi bölgede ne için hibeyi kullanacağınızı okuduktan sonra hibe desteği kapsamındaki detaylara ulaşabilir ve hibenin desteklenip desteklenmediğini anlayabilirsiniz.

Hibe Destekli Tarım Aletleri

Hibe desteği kapsamında tarım ile uğraşan kişiler bazı makine desteklerinden yararlanabilir. Makine desteğinden yararlanacak kişiler %50 hibe desteği ile bu makineleri satın alabilir. Satın alma sürecinden sonra %50’lik kısmını Tarım ve Orman Bakanlığı’na başvuru yaparak talep edebilirsiniz. Tarım makinelerindeki hibe desteği birçok tarım makinasında geçerlidir. Tercih edilebilecek bazı tarım makinaları şu şekildedir;

 • Traktör
 • Kurutma makinaları
 • Römork
 • Yükleyeceği ya da dağıtma makinaları
 • Analiz cihazları
 • Kazanlar
 • Kimyevi malzeme kullanmak için üretilen makinalar

Makina desteği sağlamak isteyen üreticiler bakanlığın desteklediği makineleri tercih etmelidir. Bu sebepten dolayı en az %51 oranından yararlanmak için öncelikli olarak bakanlığa gidebilir ve bu sayede hangi makinalara destek alındığınızı öğrenebilirsiniz.  

Destek almak isteyen üreticiler mutlaka tercih edecekleri kırsal kalkınma hibe desteği kapsamında hangi makinaları kullanabileceğini sorgulamalıdır. Eğer tercih edeceğiniz makineler devletin desteklediği hibe kapsamına girmiyorsa bu sebepten dolayı %50 hibe desteğinden fayda sağlayamazsınız.

Tarım Makinaları Hibe Başvuru Formu

Hibe desteği kapsamında başvuru formunu ister online üzerinden ister direk bakanlığa birimlerine giderek doldurabilirsiniz. Hibe destek başvurusunda bakanlığın ilgili sayfasına giriş yaptıktan sonra program hakkındaki tüm detayları inceleyebilirsiniz. Bakanlık online hizmetleri 2020 yılında sunmuştur. Bu sayede destek programına katılmak için kolay ve hızlı bir şekilde online formu doldurabilirsiniz. Herkes için son derece rahat ve pratik bir yöntem olarak online form web sitesi üzerinden doldurulur. 

Destek taleplerinden yararlanmak isteyen kişiler hibe başvurusunu online üzerinden yapabilir. Çünkü daha hızlı ve pratik bir yöntem olduğu için kuruma giderek zaman kaybını önlemektedir. Bu yöntem 2020 yılında hayata geçirilmiştir ve çoğu üretici için son derece büyük bir fırsattır. Ayrıca forum hakkındaki detaylar bilgi edinme ve mevzuat kısmında daha ayrıntılı bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

Soru cevap kısmında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Öncelikli olarak sistemde başvuru yapabilmek adına mutlaka destekleme programı için giriş bilgilerinizi doldurmanız lazımdır. Daha sonrasında ise beni anımsa kısmından sürekli giriş bilgilerinizi girmeden kolayca giriş yapabilirsiniz. 

Pratik ve hızlı bir şekilde çoğu kişi tarım makinaları hibe desteği için başvurusunu online üzerinden gerçekleştirir. Ayrıca üye olmak isteyenler aktivasyon işlemlerini gerçekleştirdikten sonra sisteme kolayca giriş yapabilir. Üye olurken vergi kimlik numarası kontrollerini gerçekleştirebilirsiniz. Kimlik numaranızla birlikte güvenlik kodunu girdikten sonra kontrol sağlanır ve tarımsal üretim uğraşanlar kolayca üyeliğini gerçekleştirir.

Tarım Makinaları Hibe Desteği 2023 Başvuru

Hibe desteği başvurusu 2023 yılında online üzerinden daha çok kişiye hitap etmektedir. Son zamanlarda bakanlığa giderek başvuru yapanların sayısı azalmış ve online üzerinden başvurular alınmıştır. Tarım makinası hibe desteği üreticilerin tümünün şartlar uygun olması halinde yararlanabileceği bir destektir. 

Son derece rahat ve hızlı bir şekilde online üzerinden başvuru gerçekleştirebilir ve kendinize uygun makinaları tercih ederek hibe desteğinden yararlanıp yararlanmayacağınızı anlayabilirsiniz. Destek kapsamında bakanlık tarafından tarım makinalarının desteklenmiş olması gereklidir. Bakanlığın desteklemediği makinaları satın alırsanız %50 hibe desteğinden yararlanamazsınız.

Hibe desteğinden fayda sağlamak isteyen kişilerin mutlaka başvurusunu oluşturması lazımdır. Başvuru yapmak isteyenler online üzerinden ilgili formu doldurur üyelik işlemlerini gerçekleştirir. Başvuru yapacak kişilerin mutlaka vergi kimlik numarası ya da Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasıyla birlikte üyelik işlemleri gerçekleştirmesi gereklidir.

İlgili başlıklar ve maddi yardımlar için https://maddiyardimbasvurusu.com/sosyal-yardimlar/ linkine tıklayın.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu