Games

pa.edu.tr bekçi başvuru 2023! pa.edu.tr başvuru

pa.edu.tr Bekçi Başvuru! pa.edu.tr Bekçi Başvuru E-Devlet! pa.edu.tr Giriş

pa.edu.tr Bekçi Başvuru 2023

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Bekçi başvuru duyurusuna polis akademisi web sitesinde yer verilir. Sitede 2023’e birinci dönem alımlar için tüm gerekli detaylar anlatılmıştır. Bekçi başvurusunda bulunacak kişiler pa.edu.tr sitesini ziyaret etmelidir. Emniyet teşkilatına ait olan bu web sitesinde 26 ilde gerçekleşen mahalle bekçisi ve çarşı bekçisi alımı yapılacaktır. Alımlar hakkındaki en ayrıntılı detayları sınav giriş duyurusunda bulabilirsiniz.

pa.edu.tr bekçi başvuru 2023! pa.edu.tr başvuru
pa.edu.tr bekçi başvuru 2023! pa.edu.tr başvuru

Bekçi başvurusu yapacak kişiler e-Devlet şifresi ile birlikte ön başvurularını polis akademisi web sitesinde oluşturabilir. Alıma ilişkin tüm detaylar ilanda belirtilir. Bekçi olabilmek isteyen kişiler sadece polis akademisinin web sitesinde yayınlanan ilanları takip etmelidir. Diğer web sitesinde bulunan ilanlara itibar etmemek lazımdır.

pa.edu.tr Bekçi Başvuru

Bekçi başvuru formu polis akademisi web sitesinde bulunur. Şartlar hakkında ve başvuru hakkındaki tüm ayrıntılara sahip olabilirsiniz. Başvuru yapacak kişilerde aranan bazı şartlar şu şekildedir;

 • Türk vatandaşı olmak
 • En az lise mezunu olmak
 • 1.67 boyuna sahip olmak
 • Beden kitle endeksi 18 ve 27 arasında bulunmak
 • Ön başvurunun son gününü kaçırmadan başvuru yapıldığı yerde bir sene veya daha fazla sürede ikamet etmek
 • Askerlik görevini yapmış olmak
 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Hapis cezası ve diğer yüz kızartıcı suçlardan hükümlü bulunmamak
 • Kamudan mahrum olmamak ve mahrumiyete engel bir hali bulunmamak
 • Silah taşımak da herhangi bir problemin bulunmaması 
 • Emniyet teşkilatı sağlık şartlarını taşımak
 • Güvenlik soruşturmasında olumlu bulunmak

pa.edu.tr Başvuru

Bekçi başvuru detaylarını öğrenmek isteyen kişiler başvurunun nasıl yapıldığını ve hangi şartları taşıması gerektiğini polis akademisi resmi internet sayfasından incelemelidir. Sadece bu internet sayfası üzerinden nasıl başvuru yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Başvuru sırasında sizden istenen belgeleri temin ederek ön başvuruyu tamamlamanız gerekir.

pa.edu.tr Bekçi Başvuru E-Devlet

Bekçi başvuru tercihlerini yapmak isteyen kişiler e-Devlet hesabına giriş yaparak başvurusunu gerçekleştirebilir. Sadece kendi e-Devlet hesabınıza giriş yapmalı ve sizden istenen bilgileri girerek sınav ücretini yatırarak ön başvurunuzu e-Devlet üzerinden oluşturabilirsiniz.

pa.edu.tr Giriş

Bekçi başvuru için polis akademisi iş başvurusuna giriş yapmak isteyenler e-Devlet hesabını kullanmalıdır. E-Devlet hesabına giriş yaptıktan sonra sizden istenen şartları ve diğer ayrıntıları inceleyebilirsiniz. Başvuru sadece e-Devlet üzerinden olur ve sınav öncesinde başvuru süresinde belirtilen tarihi kaçırmadan ilgili başvurunuzu oluşturmanız lazımdır.

 

5/5 - (1 Oy Verildi )

Bir Yorum

 1. Benim 3 çocuğum var 2 tanesi okuyo biri bebek gecinemiyorum durumum çok kötü yetemiyorum eşim le maddi manevi sorunlar yaşıyoruz geçimsizlik var bakala
  borcum birikti kiram birikti çocuklarımla ortada kalmışım perişan haldeyim lütfen yardım edin lütfen Allah rızası için çocuklarım için istiyorum sesimi duyun artık gücüm kalmadı tukendim sağlığımda kalmadı evime birsey alamıyorum lütfen yardımınıza ihtiyacım var benim çaresizim tek başıma mücadele ediyorum kimsem yok buralarda benim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu