Games

Hayrat Yardım Nedir? Hayrat İnsani Yardım

Hayrat Yardım Derneği! Hayrat İnsani Yardım Derneği! Hayrat Vakfı

Hayrat Yardım Nedir?

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Hayrat yardım derneği ihtiyaç sahibi kimselere yardımlar sunmaktadır. Muhtaç ailelere yapılan iyilikler hayırseverlerle gerçekleşen projelerde muhtaç ailelere ulaştırılır. İhtiyaç sahibi kimseler başvuru yapabilir ve buna göre kurum faaliyetlerinden dilediğini tercih ederek yardımlarda bulunabilir. Kurumun faaliyetleri şu şekildedir;

  • Kış yardımları
  • Acil yardımlar
  • Adak, akika, sadaka, şükür yardımları kabulü
  • Su kuyusu hizmetleri
  • Şehit ve gazi yakınlarına destekler
  • Filistin’de yaşayan ihtiyaç sahibi kimselere yardımlar
  • Sağlık yardımları
  • Eğitim yardımları
  • Zekatların kabulü
  • Hayırseverlerin iyilik kapısı üzerinden her yardımı yapabilmesi

Türkiye’nin hemen her yerinde iyilik kapısı bulunan vakıf sunduğu hizmetlerle birlikte muhtaç ailelerle hayırseverleri buluşturmaktadır. Türkiye’nin çoğu illerinde yaklaşık 21 farklı şehirde 25 mağaza ile ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaktadır. 

Hayrat Yardım Nedir? Hayrat İnsani Yardım
Hayrat Yardım Nedir? Hayrat İnsani Yardım

Muhtaçlık sınırında olan kimseler hem Türkiye sınırları içerisinde hem de yurtdışında hayrat yardımlarıyla desteklenmektedir. Sunulan yardımlar kapsamında muhtaç aileler yaşamları için gerekli olan yardımları alabilmektedir. Muhtaç ailelere gıda, barınma, kıyafet gibi birtakım yardımlar gerçekleşmektedir.

Hayrat İnsani Yardım

Hayrat yardım kapsamında sunduğu iyiliklerle muhtaç ailelerin her zaman yanında olmaktadır. Düzenli veya tek seferlik yapılan yardımlar bulunmaktadır. Yardımların sürdürülebilir olması düzenlenen kampanyalarla neticeye kavuşur. Her yeni bir kampanya muhtaç ailelerin yardımına koşar.

Yardımlar hakkında hayratyardım.org haber sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede en güncel haberleri inceleyebilir ve milyonlarca üyesi olan hayrat yardımı vakfında verilen yardımları inceleyebilirsiniz. Yardımların sağlandığı ülkeler ve ulaştırıldığı kişiler güncel haberlerde belirtilir.

Hayrat Yardım Derneği

Hayrat yardım derneği insani yardımları ile örnek olmaktadır. En son yaptığı yardımlar kapsamında gıdadan barınma ihtiyacına kadar her ülkede ve Türkiye’de gerçekleşen kampanyaları düzenlemiştir. Kampanyalar dahilinde özellikle kış soğuklarında ihtiyaç sahibi kimselerin ısınma ihtiyaçlarını 231 ton kömür dağıtarak yardımcı olmuştur. 

Özellikle mültecilere 55 briket ev inşa edip yaklaşık 4250 takım kışlık set gereksinimlerini karşılamıştır. Kışlık set içerisinde kıyafet ve battaniye gibi birtakım ihtiyaçlar ile muhtaç ailelerin ısınmalarına yardımcı olmuştur.

Hayrat İnsani Yardım Derneği

Hayrat yardım derneği yılın her ayı düzenlediği yardımlarla birlikte hem yaz hem de kış aylarında ihtiyaç sahibi kimselere yardımcı olur. Günlük ihtiyaçlarında özellikle gıda ve barınma gereksinimlerini gerçekleştiremeyen kimseler yardımlardan yararlanmaktadır. Bu yardımlar ile birlikte ayrıca burs desteği de sağlamaktadır. Muhtaç ailelerin çocukları burs olanağı ile birlikte Kur’an öğrenmektedir.

Dernek düzenlediği kampanyalar kapsamında ihtiyaç sahiplerine ve özellikle yetim ile öksüz kimselere düzenli yardımlar yapmaktadır. Bu yardımlar da hem eğitim hem barınma hem de gıda masraflarını karşılamaktadır. Hem ülkemizde hem de yurtdışında yetim ve öksüz çocuklar bu sayede desteklenmektedir.

Derneğin sağladığı hizmetler kapsamında yardım severlerin katkıları hayratyardım.org üzerinden alınır. Her yardım için belirlenen bağış tutarı gönlünüzce olabilir. Bu sayede herkes vereceğin miktarı kendi belirleyerek EFT ya da havale yöntemi ile kurumun kendi hesap numarasına bağışlarını yapabilir.

Hayrat Vakfı

Hayrat vakfı yapılan çalışmalar kapsamında çevrimiçi destek sağlayacağı internet sitesinden hem hayırseverleri hem de ihtiyaç sahibi kimselere hitap eder. Muhtaç aileler kurumla iletişime geçmeli ve yardım talebinde bulunmalıdır. Yardım talebi için başvuru yapılacaksa mutlaka bu başvuruyu gerçekleştirmeniz gerekir. Buna ek olarak muhtaç aileler vakıf tarafından belirlenir ve düzenli bir şekilde desteklenir.

Vakfın sağladığı yardımlar üç kıtada onlarca ülkede muhtaç ailelere yardımcı olur. Hayır severler ister nakit yardım desteğinde isterlerse daha farklı gerçekleştirilen kampanyalara dahil olabilir. Yapılan yardımlar da su kuyusu açtırılabilir veya barınma, gıda ya da kömür ihtiyaçları karşılanabilir. Her hayırsever ne kadar yardım yapacağını kendisi belirler.

 

5/5 - (11 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu