Sosyal Yardımlar

Yardim Parası Ne Zaman Yatacak 2023

Ocak Ayı Sosyal Yardım Parası Ne Zaman Yatacak? Aile Sosyal Yardım Paraları Ne Zaman Yatacak 2023 Ocak? Sosyal Yardım Parası Ne Kadar Oldu 2023! 2023 SED Yardımı Ne Kadar Oldu

Yardim Parası Ne Zaman Yatacak 2023

Yardim Parası Ne Zaman Yatacak 2023 Aile Sosyal Yardım Paraları Ne Zaman Yatacak 2023 Ocak? Sosyal Yardım Parası Ne Kadar Oldu 2023! 2023 SED Yardımı Ne Kadar Oldu

Ocak ayı yardim parası ne zaman yatacak sorusuna cevaben belirlenen tarihlerde hesaba yatırılacaktır. Son durum aile destek programını sağlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanacaktır. Bakanlığın sağladığı sosyal yardım kapsamında verilen destek parası aile destek ödemesi kapsamında verilecektir. 

Sosyal Yardım Parası Ne Zaman Yatacak
Sosyal Yardım Parası
Ne Zaman Yatacak

İhtiyaç sahibi kişilerin yararlanabilmesine imkan sağlayacak bu yardım yaklaşık 3 milyon haneye verilecektir. Ocak ayında yatırılacak paralar ayın son iki haftası içerisinde hesaba geçecektir. Ayrıca bakanlık yaptığı yardımlarda PTT hesabı üzerinden ihtiyaç sahibi kişilerin parayı çekebilmesine imkan tanır.

Muhtaç aileler için yapılan aile destek yardımı sosyal yardımlar kapsamında ihtiyaç sahibi her hane için yapılmaktadır. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma örneği olan bu çalışma kapsamında bu şartları taşıyan kişiler devletin sağladığı düzenli aylıklardan yararlanabilir. Devlet sunduğu aylıkların başvurusunu e-Devlet üzerinden alır. Kolay ve hızlı bir şekilde yüzlerce kişi e-Devlet hesabı üzerinden ücretlerini 12 aylık dönem boyunca almaktadır. Ayrıca aile destek yardımı 850 ile 1250 TL aralığında verilmektedir.

Destek parası alacak kişilerin kişi başına düşen aylık gelir tutarına göre bu ücreti alabilmesi mümkündür. Sosyal destekten yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi kişilerin koşulları sağlamasıyla aylık alabileceği taksit sayısı şu şekildedir;

 • 450 TL ve altında kişi başına düşen gelir sayısı bulunan ailelerde aylık 1250 TL alınabilir
 • 450 TL ve üzeri 911.15 TL’ye kadar kişi başına düşen aylık gelir tutarı olan aileler 1100 TL alabilir
 • 911.15 TL ve 1372.30 TL kişi başına düşen aylık geliri miktarı olan aileler aylık toplamda 950 TL alabilir
 • 1372.30 TL ile 1833.45 TL aylık kişi başına düşen gelir tutarı bulunan aileler 850 TL yardım parası alabilir

Ayrıca gelir hesaplaması yapmak için e-Devlet hesabını kullanabilirsiniz. Bu sayede rahatlıkla yardımlardan yararlanıp yararlanmayacağınızı anlayabilirsiniz. Yardımların sağladığı karşılıksız verilen ödemelerde ihtiyaç sahibi kimseler bu yardımları 12 ay boyunca düzenli bir şekilde alabilir. 

Şartlar sağlandığı süre boyunca yardımı almak mümkündür. Fakat şartlardan herhangi biri bozulduğunda bu yardım kesilebilir. Hane halkına düşen gelir sayısının artmasıyla birlikte sınır aşıldıktan sonra yardım parası kesilebilir. Bu durum gelir tespit tutanağı ile tespit edilir.

Aile Sosyal Yardım Paraları Ne Zaman Yatacak 2023 Ocak?

Sosyal yardım kapsamında ocak ayında yatırılacak paralar ayın son iki haftası içerisinde hesaba yatırılacaktır. Fakat yine de net bir tarih bulunmaz. Çünkü bakanlık ödemeleri kimlik numarasına göre gerçekleştirebilir. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının son hanesine göre ödemeler yapılabilir. Bu sebepten dolayı her hane birbirinden farklı rakamlar alabildiği gibi farklı günlerde de ödeme alabilir. 

İhtiyaç sahibi kimselerin yararlanmasına olanak tanıyacak aile sosyal yardımlarında e-Devlet hesabı üzerinden tercih edeceğiniz sosyal yardımlar düzenli bir şekilde alınabilir. Ayrıca nakit desteği alan aileler gıda veya yakıt gereksinimi desteklerinden de yararlanabilir. Tek koşul aynı başvuruyu aileden birkaç farklı kişinin yapmamasıdır. Ailede bir kişi nakit başvurusu yaptıysa isterse gıda başvurusu ya da yakıt gereksinimi için yakacak başvurusu da yapabilir. Aynı anda birden fazla kişi aynı hane de yaşıyorsa nakit yardımına iki kere başvuru yapamaz.

Sosyal Yardım Parası Ne Kadar Oldu 2023

Sosyal yardım parası 2023 yılında güncellenmiştir. Güncel rakamlar bakanlık tarafından her sene belirlenmektedir. İhtiyaç sahibi kişiler alacağı rakamları öğrenmek için başvuru yaptığı sırada ne kadar nakit desteğinden fayda sağlayabileceğini öğrenebilir.  İhtiyaç sahibi kişilerin yararlanabileceği aylık destek tutarları kişi başına düşen gelir sayısıyla ilişkili olarak şu şekildedir;

 • Kişi başı geliri 450 TL ve altında ise 1250 TL aylık ödeme
 • Kişi başı gelir 450 TL ve 911 TL aralığındaysa 1100 TL
 • Kişi başı geliri 911.15 TL ile 1372.30 TL aralığındaysa 950 TL 
 • Kişi başı gelir 1372.30 TL ve 1833.45 TL ise 850 TL

Ayrıca kişi başına düşen gelir sayısı hesaba katılır ve hanedeki çocuk sayısı ile aylık destek tutarları değişebilir. Hanedeki tüm çocuklara göre aylık destek tutarlarındaki oranlar şu şekildedir;

 • Bir ya da iki çocuklu haneler 350 TL 
 • Üç çocuklu haneler 450 TL
 • Dört çocuklu haneler 550 TL
 • Beş ve üzerindeki çocuk sayısı bulunan haneler 650 TL

Hem kişi başına düşen gelir sayısı hem de çocuk sayısına göre değerlendirilen ihtiyaç sahibi kimseler buna göre farklı tutarlarda aylık alabilir. Her aylık ihtiyaç sahibi kişinin muhtaçlık durumuna göre belirlenmektedir. Bu sebepten dolayı başvuru sırasında mutlaka detayları aktarmalı ve sosyal yardım parasının miktarının belirlenmesi için doğru bilgiler vermelisiniz.

2023 SED Yardımı Ne Kadar Oldu?

Sosyal yardım şartlı eğitim desteği 2023 yılında güncellenmiştir. Kısa adı ile SED yardımı olan geçen eğitim desteğine bu sene %30 zam gelmiştir. İhtiyaç sahibi kişilerin okuyan çocukları için yararlanabileceği bu destek zamlı oranlarıyla birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilmektedir. 

Muhtaçlık sınırında olan kişiler 18 yaşını dolduran ve 18 yaşın altındaki çocukları için bu yardımdan yararlanabilir. Muhtaç aileler için eğitimi desteklemek amaçlı bu yardım yapılmaktadır. Yardımdan yararlanacak kişilerin alabileceği ödemeler şu şekildedir;

 • Okul öncesi çocuklar için 2059.99 TL
 • İlköğretim öğrencileri için 3090 TL
 • Ortaöğretim için 3295.99 TL
 • Ortaokul çağında okumayanlar için 2059.99 TL
 • Yüksek öğrenim kurumunda okuyan öğrenciler için 3708 TL

Yardim Parası Ne Zaman Yatacak , Sosyal yardımlar ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/sosyal-yardimlar/ linkine tıklayın.


5/5 - (1 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu