Sosyal Yardımlar

Milli eğitim tablet başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu!

Milli eğitim tablet başvurusu! Milli eğitim tablet başvurusu nasıl yapılır? Tablet başvuru şartları nelerdir?

Milli eğitim tablet başvurusu

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Milli eğitim tablet başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu! Milli eğitim tablet başvurusu! Milli eğitim tablet başvurusu nasıl yapılır?

Milli eğitim tablet başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu!
Milli eğitim tablet başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen tablet dağıtımı programına başvurmak için öncelikle öğrencinin velisi olmanız gerekmektedir. Başvurular genellikle okullar aracılığıyla yapılmaktadır. Okul müdürlüğü veya öğretmenler ile iletişime geçerek başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru koşulları ve detayları okul tarafından size aktarılacaktır. Başvuru sonrasında, tabletler öğrencilere okul tarafından dağıtılacaktır.

Başvuru süreci ve tabletlerin dağıtımı her yıl değişebileceği için, güncel bilgi için Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesini takip edebilirsiniz.

Ayrıca, bazı illerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan özel başvuru tarihleri de olabilmektedir. Bu tarihleri de yine Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden takip edebilirsiniz. Başvuru sürecinde öğrencinin Nüfus Cüzdanı fotokopisi gibi belgelerin de istenebileceğini unutmayın.

Başvurunuzun kabul edilmesi halinde, öğrenciye verilecek tabletin modeli, özellikleri ve kullanım talimatları da size bildirilecektir.

Son olarak, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılan tabletlerin öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla verildiğini unutmayın.

Bu nedenle, tabletleri öğrencinin eğitiminde kullanmasına özen gösterin ve tabletin korunması, bakımı ve kullanımı konusunda gerekli önlemleri alın.

Milli eğitim tablet başvuru nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılan tabletler için başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Öncelikle, öğrencinin Milli Eğitim Bakanlığına kayıtlı olması gerekiyor.

2. Eğer öğrenci kayıtlı ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen tarihler arasında velilerin başvuru yapması gerekiyor.

3. Başvuru işlemleri genellikle okullarda yapılır. Okul yönetimi tarafından velilere başvuru tarihleri ve gerekli belgeler hakkında bilgi verilir.

4. Başvuru için gerekli belgeler arasında öğrencinin kimlik bilgileri, aile bilgileri ve öğrencinin okul kaydı gibi belgeler yer alır.

5. Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılacak olan tabletler belirli bir kota dahilinde verilecektir. Bu nedenle, tüm başvuruların kabul edilmesi mümkün olmayabilir.

6. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda, tablet dağıtım tarihleri ve yerleri de okul yönetimi tarafından velilere bildirilir.

7. Tabletlerin dağıtımı sırasında velilerin öğrencinin kimlik bilgileri ve başvuru formu gibi belgeleri yanında bulundurması gerekmektedir.

Maddi durumu iyi olmayan aileler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na giderek başvuruda bulunabiliyor. Vakıf aracılığıyla kayıt formunu dolduran kişiler çocukları için tablet ve bilgisayar alımının da önünü açmış oluyor.

MEB tarafından öğrencilere tanınan tablet ve bilgisayar hakkı için ön başvuru yapmak isteyenler 444 06 32 numarası üzerinden başvuru yapabilir. Numarayı arayarak tablet ve bilgisayar ihtiyacı olduğunuzu belirtiniz yeterli olacaktır

Tablet başvuru şartları nelerdir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere tanınan tablet ve bilgisayar hakkı için başvuru şartları şu şekildedir:

 • Muhtaçlık sınırının altında yaşıyor olmak
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • İlkokula, ortaokula ya da liseye gidiyor olmak
 • Hane halkına oranla haneye giren aylık maaşın kişi başına asgari ücretin 3’te 1’i olan kişiler için

Belirtilen 4 şartı taşıyan kişiler tablet ve bilgisayar başvurusu yapabilir. Başvuru yapan kişiler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan teknolojik alet yardımından tamamen ücretsiz bir şekilde yararlanmaktadır.

3.6/5 - (98 Oy Verildi )

44 Yorum

 1. Oğlum baran Miraç biryan onun için tablet uygun gorurseniz talibim çünkü oğlum hiç bir bilgisayar ve leptopu yok

 2. Ben kızım Şengül adına başvurmak istiyorum kızım özel bir çocuk taplet le oynamayı seviyor ama alamıyorumeger kızımı sevindirirseniz Allah da sizi sevindirir kızımı çok edersiniz eger durumum olsa hiç başvurmazdım

 3. Tablet lazım bana ders çalışmak için tabletim yok telefonumda çalışarak aldım düşük model lütfen yardım edin

 4. benim 2 kızım var tablıt lerı yok nedensı alamıyoru dersleri için isteyorum

 5. Okul için derslerinde başarılı olmak için tablet veya teknolojik alet şart bı tane lazım
  Bende tabletten istiyorum.

 6. Evde 1 tane bilgesiyar var doru dürüst çalışmıyor ful donuyor zoom kaldırmıyor ebaya giremiyorum 1 tane tablet gönderirseniz çok sevinirim 7 sınıfım lgs ye 1 sene kaldı lazım bitane lgs de hedefim 460puan ins olur tabletten lütfen gonderin

 7. selamun aleyküm ben sadece sizden bir tane tablet rica edicem bu kadar siz nasıl istersiniz bu size kalmış bir durum

 8. Merhabalar oğlum ders çalışması için bir tablet lazım alacak durumumuz yok yoksa alırdım ama sizden ricam bir adet tablet gönderirmisiniz

 9. 4 çocuğum var 4du okuyor eşim diyabet hastası evim kira devletimdin tablet istiyorum oğlum Süleyman adina

 10. Evim kira 3 çocuğum var 2 si okuyor devletimden oğlum sinan adına tablet istiyorum

 11. Yanliş anlamayın maddi durumum çok iyi değil
  Ders çalışmak için bi tablete ihtiyacım var babam evde çok olmadığı için ders çok çalışamıyorum
  Gönderirseniz çok sevinirim

 12. Tablet lazım köyümdeyim hem ders için hemde durumumuz çok olmadığı için ve sınavlar için ama gönderirseniz sevinirim

 13. Ben muaz Taha ilk okul üçüncü sınıfa gidiyorum.hem ödevlerimi yapmak için hemde birazcıkda oyun oynamak için, ailemin alıçak maddi durumu yok alamıyolar.lütfen çoook istiyorum bana da vere bilirmisiniz söz derslerime daha çok çalışıçam 🙂

 14. Ben kiracıyım kirami zor odyum benim made doromo yük oyuzden sisten yardım istiyorum ban bir tane tablet ve bilgisar istiyurum dersler giremiyurum sihmdiden tesekur ederim lütfen Elden teslim edin lütfen 😭😭0545896****

 15. Merhaba bn iki cocugum var kiradayim bizde tablet istiyoruz lütfen kizm 12 yaşinda ovlum 8 yaşinda cok istiyorlar aşamiyorum kiradayim zor geciniyorum istefiklerini alamiyorum onlarin hic eksiklerini

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu