Devlet Yardımları

Kurban Bayramı Yardım Başvurusu 2023 E-Devlet Başvuru

Kurban Bayramı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kurban Bayramı Yardım Başvuru şartları nelerdir? Kurban Bayramı Yardım Başvurusu Sorgulama e devlet

Kurban Bayramı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurban Bayramı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kurban Bayramı Yardım Başvuru şartları nelerdir? Kurban Bayramı Yardım Başvurusu Sorgulama e devlet

Kurban Bayramı Yardım Başvurusu 2023 E-Devlet Başvuru
Kurban Bayramı Yardım Başvurusu 2023 E-Devlet Başvuru

Kurban Bayramı yaklaşırken, maddi durumu yetersiz olan ailelerin bayram ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak için devlet tarafından bazı yardımlar yapılacaktır. Bu yardımlardan faydalanabilmek için bazı şartları sağlayan bireyler, E-Devlet üzerinden kurban bayramı yardımlarına başvurabilecekler. Kurban Bayramı yardım başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevapları:

 • İlk olarak https://www.turkiye.gov.tr/ adresine girerek E-Devlet sistemine giriş yapın. ( linke tıklayıp gidebilirsiniz.) E-devlet şifreniz yoksa PTT’den alabilirsiniz.
bayram harçlığı başvuru e devlet
bayram harçlığı başvuru e devlet
 • Giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” yazarak arama yapılmalıdır.
 • Önünüze çıkan sonuçlardan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı seçenegine tıklamalısınız.
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasında sağ üstte yer alan “YENİ BAŞVURU” butonuna tıklayın.
Kurban Bayramı Yardım Başvuru
Kurban Bayramı Yardım Başvuru
 • Açılan sayfada başvuru sözleşmesi ve şartları olacak. Bu sözleşmeleri kabul ederek devam edin.
 • Devam etmek için alt kısımda bulunan “Başvur” butonuna tıklayın.
bayram harçlığı
bayram harçlığı başvurusu
 • Sonrasında karşınıza kimlik bilgilerinizin yer aldığı sayfa gelecektir. Burada bilgilerinizi girin ve devam et butonuna tıklayın.
 • Sonrasında başvuru formuna yönlendirecektir. Başvuru formunu eksiksiz olarak doldurun.
 • En altta yer alan “İhtiyaç ve taleplerinizi açıklayınız” alanına “kurban bayramında ihtiyaçlarımı karşılamak için destek istiyorum” şeklinde bir açıklama veya ihtiyacınız doğrultusunda açıklama yapın.
 • Son olarak “Devam Et” butonuna tıklayıp başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

Başvurunuzun sonucunu da yine aynı şekilde E-Devlet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Başvurular hafta sonu da açıktır, hafta içi ise TC kimlik numarasının son hanesine göre sırayla alınacaktır.

Kurban Bayramı Yardım Başvuru şartları nelerdir?

Devlet tarafından Kurban Bayramı’nda verilecek maddi yardımdan faydalanabilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekmektedir. Başvuru şartları şunlardır:

 •  Başvuru yapacak kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
 • Başvuru yapan kişinin aylık geliri belirli bir alt sınırın altında olmalıdır.
 • Yardım talep edilen kişinin kurban kesimi yapacak durumda olmaması gerekmektedir.
 • Başvuru yapacak kişinin e-Devlet sistemine kayıt olması ve başvuruyu bu sistem üzerinden yapması gerekmektedir. (Şayet e-devlet şifreniz yoksa PTT’den şifre alabilir veya sosyal yardımlaşmadan bizzat gidip yardım talebinde bulunabilirsiniz.)
 • Başvuru yaparken kişinin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, IBAN numarası gibi kişisel bilgilerinin doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekmektedir. (Başvuran kişi kendi adına kayıtlı olan iban numarasının haricinde başka bir iban girerse muhtemelen başvuru olumlu olmayacaktır. Örnek olarak şahıs kendi başvurup eşinin veya kardeşinin ibanını girmesi durumunda başvuru muhtemelen olumsuz olacaktır.)
 • Başvuru yapacak kişinin ihtiyaç duyduğu yardım türünün belirlenerek doğru bir şekilde başvuru yapılması gerekmektedir. ( Başvuru formunu doldururken açıklama kısmına neden yardım istediğinizi yazmanız gerekmektedir.)
 • Başvuru sonuçlarının incelenmesi ve yardımın yapılabilmesi için verilen süreler içinde başvuru yapılması gerekmektedir. ( Genelde başvurular bayrama kadar devam etmektedir.)
  10. Başvuru yapan kişinin, başvuru formuna verdiği cevapların doğru ve güncel olduğundan emin olması gerekmektedir.

Genel olarak kurban bayramı yardım başvuru şartları böyledir. Başvuru yapacak kişilerin bu şartları dikkate alarak başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru sonuçları E-Devlet üzerinden görüntülenebilmektedir. Maddi yardım almak isteyen kişiler için kurban bayramı dönemi, maddi ihtiyaçlarına destek olmak için önemli bir fırsattır.

Kurban Bayramı Yardım Başvurusu Sorgulama e devlet

Kurban Bayramı Yardım Başvurusu Sorgulama E-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. Başvuru sonuçlarının öğrenilmesi için aşağıdaki adımlar izlenebilir:

 • Öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/ adresine tıklayın ve E-Devlet sistemine giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı” sayfasına gidin ve buradan yardım kampanyası başvuru sonuçlarına girin.
 • Ekranda görünen formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak arama yapın.
 • Ardından, başvuru sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz. Başvuru sonucunuz olumlu ya da olumsuz olarak belirtilir.

Verilen adımlar doğrultusunda kurban bayramı yardım başvurusu sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Başvuru sonuçlarının E-Devlet üzerinden sorgulanabilmesi, hem başvuru sahiplerine hem de ilgili birimlere zamandan tasarruf sağlayarak işlemlerin daha hızlı bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlar.

Başvuru sonucunun olumlu gelmesi durumunda, yardım tutarı bireyin belirttiği IBAN numarasına aktarılacaktır.

5/5 - (1 Oy Verildi )

Bir Yorum

 1. Kurban Bayramı’nda ihtiyaçlarımı karsilamak için nakit destek almak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu