Devlet Yardımları

Kosgeb Başvuru Şartları! Kosgeb Başvuru Sorgulama

Kosgeb Başvuru! Kosgeb Başvuru Formu! Kosgeb Başvuru Formu Örneği! Kosgeb Başvuru Evrakları

Kosgeb Başvuru

Kosgeb Başvuru! Kosgeb Başvuru Formu! Kosgeb Başvuru Formu Örneği! Kosgeb Başvuru Evrakları

Kosgeb başvuru yapmak isteyenler bağlı bulunduğu KOSGEB birimine müracaat etmelidir. Ayrıca hangi destek için nasıl başvuru yapılabileceği mikro ya da küçük işletmeler için ayrıntılarıyla birimde sunulur.

Kosgeb Başvuru Şartları! Kosgeb Başvuru Sorgulama
Kosgeb Başvuru Şartları! Kosgeb Başvuru Sorgulama

Destekten faydalanmak isteyen kişilerin öncelikli olarak KOSGEB tarafından desteklendiği işkolundan çeşitli faaliyetlerde bulunması gerekir. Bu sebepten dolayı başvuru yaparken öncelikli olarak hızlı destek programlarının kriterlerini incelemeniz gerekir.

Kosgeb Başvuru Şartları

Kosgeb başvuru şartları mikro ve küçük ölçekli işletmeler için birbirinden farklıdır. Her işletme sahibi için aranan kriterler programların esas ve amacına göre belirlenir. Hasılat üzerinden gerekli başvurular birden farklı yardım için yapılabilir. Bu sebepten dolayı aranan bazı şartlar şu şekildedir;

  • KOSGEB belirlediği hasılat oranına ulaşanlara destek sağlar
  • Mikro ve küçük ölçekli işletmeler başvuru yapabilir
  • Başvuruda Nace kodu uygun olmalıdır
  • Kurumun destek verdiği iş faaliyetinde bulunmak gerekir

Kosgeb Başvuru Formu

Kosgeb başvuru formu sadece kuruma gittiğinizde talep edilebilir. Kurum tarafından talep edilen forum kısmında tüm ayrıntılara yer verilmelidir. Güncel tarihlerdeki bilgileri eksiksiz şekilde doldur olarak iletmenizde fayda görülür.

Ayrıca başvuru formu mutlaka işletmenizin faaliyet durumunu gösteren belgelerle verilmelidir. Ek belgeler başvuru formuna eklenir ve iş faaliyetleri kapsamı ve detaylar anlatılır.

Kosgeb Başvuru Sorgulama

Kosgeb başvuru sorgulama için öncelikli olarak sistem üzerinden giriş yapılabilir veya bizzat başvuru yaptığınız merkeze danışarak bilgilerinizle birlikte başvuru durumunu inceleyebilirsiniz. İlgili başvuru durumunuzu inceleme süresi esas alınarak sorgulamanız gerekir.

Başvuruyu yapar yapmaz sorgu işlemi yaparsanız sonuç olarak hiçbir şey elde edemeyebilirsiniz. Bu sebepten dolayı başvuru yaptığınızda inceleme süresi için ne kadar bekleyeceğinizi sorguladıktan sonra başvuru sorgulama işlemleri için bir tarih belirlenmiş olur.

Kosgeb Başvuru Formu Örneği

Kosgeb başvuru formu örneği KOSGEB internet sitesinde mevcuttur. Bu sayede örnek ile kendi formunuzu daha doğru şekilde doldurabilirsiniz. Ancak doğru ve eksiksiz formlar ile birlikte başvurunuz olumlu şekilde yanıtlanabilir. Bu sebepten dolayı mutlaka form örneğini inceledikten sonra gerekli başvurunuz için kendi formunuzu doldurabilirsiniz.

Kosgeb Başvuru Evrakları

Kosgeb başvuru sırasında istediği evraklar işletmenin faaliyetine göre değişkenlik gösterir. Öncelikli olarak kişisel bilgiler ve işletme bilgileri hakkındaki tüm detaylar aktarılmalıdır. Yaptığınız çeşitli iş faaliyetlerine göre sizden istenen evraklar farklılaşabilir.

Mikro ve küçük işletmelerin istenilen başvuru evrakları birbirinden ayrılır. Bu başvuru evraklarını öğrenmek için başvuru sırasında ilgili birimden gerekli desteği talep edebilirsiniz.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu