Maddi Yardımlar

Kızılay Para Yardımı! Kızılay Para Yardımı Başvurusu 2023

Kızılay Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kızılay Para Yardımı Ne Kadar? Kızılay Para Yardımı Nasıl Alabilirim? Kızılay Para Yardımı Sorgulama!

Kızılay Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kızılay Para Yardımı Ne Kadar? Kızılay Para Yardımı Nasıl Alabilirim? Kızılay Para Yardımı Sorgulama!

Kızılay Para Yardımı Nasıl Alabilirim? Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama; Kızılay tarafından yapılan para yardımı başvurusu ile asgari geçim desteği yardımından yararlanılmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çektiği için, Kızılay tarafından para yardımı desteği yapılmaktadır.

Ülkemizde oluşan pandemi sonrasında işsizlik ve maddi yetersizlikten dolayı bir çok vatandaşımız temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyor. Ülke genelinde 81 ilde bulunan Kızılay Merkezlerinde, sosyal yardımları içerisinde para yardımına başvuru yapılarak da maddi anlamda temel ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmıştır.

Kızılay Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay para yardımına başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların, bağlı bulunduğu ilde bulunan Kızılay Merkezi’n giderek para yardımından yararlanmak için başvuru yapabilirler.

Kızılay Merkezlerinde görevli olan personel tarafından size verilen başvuru formunu doldurarak para yardımından yararlanmak için başvuru yapıp, ön incelemeden sonra başvurunuz sonuçlanacaktır. Burada para yardımından başka diğer sosyal yardımlara da başvuru yapılabiliyor. Hangi sosyal yardıma ihtiyacınız varsa onun için başvuru yapmanız gerekmektedir.

Kızılay Para Yardımı Ne Kadar?

Kızılay para yardımı başvuru yapmadan önce, bir çok ihtiyaç sahibi vatandaşın ilk aklına gelen soru Kızılay para yardımı ne kadar olmuştur. İhtiyaç sahibi ailelerin başvuru yaparken hane içerisinde yaşayan kişi sayısı baz alındığı için yapılan para yardımı değişmektedir.

Hane içerisinde yaşayan birey sayısı fazla olduğunda yapılan yardım miktarı kişi sayısına göre katlanarak yapılmaktadır. 2 kişilik bir aile 5 kişilik bir aileye yapılan yardım farklıdır.

Kızılay Para Yardımı Nasıl Alabilirim?

Kızılay’dan para yardımı almak istiyorum diyen ihtiyaç sahibi aileler, para yardımından yararlanmak için başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru yaparken size verilen başvuru formunda sizden istenen bilgilerin doğru olması gerekiyor. Aksi takdirde para yardımından yararlanmayabilirsiniz.

Kızılay Merkezlerine gitmeden de Çağrı Merkezi 168’i arayarak da yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi’ni aramak tamamen ücretsizdir.

Kızılay Para Yardımı Nasıl Alabilirim? Başvurusu ve Sorgulama

Kızılay Para Yardımı Sorgulama

Kızılay para yardımına gerek başvuru formunu doldurarak gerekse de Kızılay Çağrı Merkezi 168 numaralı telefonu arayarak başvuru yapabildiğiniz gibi, Çağrı Merkezi’nden de para yardımı sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Bunun dışında başvuru yapıldıktan bir süre sonra Kızılay Merkezi’ne giderek de başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Kaymakamlık Para Yardımı Nasıl Alınır? Ne Zaman Yatacak? Ne Kadar?

Kızılay Para Yardımı Numarası

Kızılay para yardımı numarası olarak Kızılay Çağrı Merkezi 168’i arayarak her türlü desteği alabilirsiniz. Bunun yanı sıra direk iletişim numarası olarak da 0 321 584 18 68 numaralı telefondan da işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kızılay Para Yardımı Başvuru Formu

Kızılay para yardımı başvuru formunu Kızılay Merkezlerine giderek doldurup, personele teslim ettikten sonra ön inceleme içerisinde olacaksınız. Size verilen bilgileri doğru ve eksiksiz doldurduktan sonra herhangi bir sorun oluşmayacağını da size belirtmek isteriz.

Kızılay’ın internet sitesine girerek de https://www.kizilay.org.tr/iletisim iletişim bölümünden iletmek istediğiniz her türlü soru ve önerilerinizi buradaki formu doldurarak sorabilirsiniz.

Kızılay Para Yardımı Kimler Alabilir?

Para yardımında ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç, dar gelirli, bakıma muhtaç yaşlılar, engelli vatandaşlar yararlanabilmektedir. Başvuru yaparken ihtiyaç sahibi olduğunuzun doğruluğunu gerçekleştirmek için gelir belgenizi sizden isteyebilirler.

Hane içerisindeki gelir asgari ücretin 1/3’ü altında olması gerekiyor. Bu şartları sağladıktan sonra başvurunuz onaylanacaktır.

Kızılay Para Yardımı Yapıyor Mu?

Kızılay ihtiyaç sahibi, dar gelir, engelli vatandaşlara, bakıma muhtaç yaşlılara ve maddi sıkıntı içerisinde olan vatandaşlara para yardımı yapıyor. Para yardımından başka ihtiyacınız olan yardımlara da başvuru yapabilirsiniz.

Kızılay’ın Sosyal Yardımları Nelerdir?

Kızılay Türkiye haricinde bir çok ülkeye de yardım elini uzatıyor. Türk Kızılay’ı kuruluş tarihi 1868 yılından beri toplum için dayanışmanın sağlanması amaçlanıp, sosyal refaha katkı sağlamak amacıyla ihtiyaç sahibi ve yoksul insanlara yönelik bir çok hizmeti bulunmaktadır.

Barınma, giysi, gıda, sağlık, sosyal hizmetler, ilk yardım, eğitim gibi bir çok alanlarda faaliyet göstermektedir.

Kızılay Sosyal Yardımları

 • Afet Yönetimi
 • Kan Hizmetleri
 • Uluslararası Yardımlar
 • Sosyal Hizmetler
 • Sağlık Hizmetleri
 • İlk Yardım
 • Gönüllü Yönetimi
 • Göç ve Mülteci Hizmetleri
 • Maden Suyu Üretimi
 • Çadır ve Tekstil Üretimi

Kızılay Dar Gelirli Ailelere Para Yardımı

Kızılay dar gelirli ailelere yönelik para yardımı yanında bir çok alanda faaliyet göstermektedir. Aş evleri, barınma, afet yönetimi, uluslararası yardımlar gibi bir çok alanda hizmet vermektedir.

Dar gelirli ailelere para yardımı için başvuru formu doldurulduktan sonra detaylı inceleme süreci başlayacaktır. Para yardımı yanında ihtiyacınız doğrultusunda diğer yardımlara da başvuru yapabilirsiniz.

Kızılay Para Yardımı Ne Zaman Verilecek?

Kızılay para yardım başvurusu formunu doldurup teslim edildikten sonra gerekli incelemeler sonrasında olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Para yardımı ne zaman verilecek sorusunun cevabını da, görevli personel tarafından sizlere belirtilen tarihlerde para yardımı yapılacaktır.

Maddi yardımlar ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/maddi-yardimlar/ linkine tıklayın.

2.6/5 - (8 Oy Verildi )

7 Yorum

 1. Mrb eşim çalışmıyor işten çıkarıldı rahatsız birtane çocuğum var evim kira lütfen yardımcı olun yardimiza ihtiyacm var

 2. İki tane çocuğum var okul masraflarına yetişemiyorum ne olur yardımcı olursanız sevinirim şartı eğitim alıyorum ama oda çok az

 3. 5 çocuğum var iki çocuğum okuyo ihtiyaç karsilayamiyorum Calisanim yök evim kira 1200kiram tl kiram elektrik borcum var on buçuk milyar şu borcum var şu dört buçuk milyar odeyemiyorum eşim mefat etti yardımlarınızı bekliyorum saygilarim

 4. MERHABA EY SAYIN DEGERLİ DEVLET BÜYÜKLERİMİZE ACİL SESLENİYORUM BENİM EŞİM MENZÜLE TÜRK MEME VE AKCİĞER KANSERİ VE KANSERİ KUTU HUYLU EVRE 4 OLDU İÇİN SÜREKLİ AĞIR İLAÇ LA DİYARBAKIR GAZİ YAŞAR GİL VE EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ TIBBİ ONKOLOJİ BÖLÜMÜNDE SÜREKLİ KEMOTERAPİ TEDAVİ GÖRMEKTEDİR BENİM EŞİM HASTALIĞI TEKRAR YAYILDI İÇİN HASTAM TEKRAR ADANA ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ BALCALI HASTANESİ NE GUTURMEM GEREKİR ACİL MADİ VE MANEVİ SIKINTI ÇEKİYORUM ACİL NAKDİ YARDIM BEKLİYORUM

 5. Merhabalar ben Hatay Hassa Buhara mah 21 sok no 5 ikamet ediyorum evimin mutfak banyo duvarları yarıldı kimse gelip kontrol etmedi yıkıp yapmak için maddi desteğinize ihtiyacım var saygılarımla arz ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu