Belediye Yardımları

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kayseri Belediyesi Yardım Başvuru Formu! Yardım Sorgulama, Nereden Alabilirim, Başvuru Telefon Numarası

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama;  İhtiyaç sahibi ailelere ulaştırdığı yardımlarla adından sıkça bahsettiren belediyelerden biri olan Kayseri Belediyesi sosyal yardımları ile dar gelirli vatandaşların yanında olmaktadır. Binlerce aileye vermiş olduğu gıda kolisi ve erzak yardımı ile pek çok hanede sıcak ve taze yemek pişmesine vesile olmuştur.

Kayseri Belediyesi yardım başvurusu süreci hakkında merak edilen soruları cevaplayarak sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Ekonomik anlamda sıkıntı çeken, temel ihtiyaçlarını karşılayamayan veya karşılamakta güçlük çeken aileler yazımızın içeriğinden Kayseri Belediyesi Sosyal Yardımları ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri Belediyesinden yardım almak isteyen dar gelirli vatandaşlarımız, aşağıdaki yöntemlerden kendisine uygun olanı tercih edebilirler.

  • ALO153 Beyaz Masa Hattını arayarak yetkililerin sormuş olduğu sorulara cevap vererek başvuru formu doldurtarak yardım taleplerini iletebilirler.
  • Kayseri Belediyesi resmi internet sitesi https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa üzerinden yardım başvurusu yapabilirler.
  • Kayseri Belediyesinden bizzat yetkililer ile görüşerek yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Kayseri Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kayseri Belediyesinden yardım almak isteyen dar gelirli vatandaşların, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na giderek burada sosyal yardım başvuru formu doldurması gerekmektedir. Sağlık sorunları nedeni ile evden çıkmayacak durumda olan vatandaşlar Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığını arayarak yetkililerden yardım isteyebilirler.

Başvuru formundaki bilgilerin doğru ve eksiksiz olması yardım başvurunuzun olumlu sonuçlanmasında etkilidir. Formada kişisel bilgiler, ikametgah bilgisi, iletişim bilgileri ve almak istediğiniz yardım türüne ilişkin sorular bulunmaktadır. Başvuru formları yetkililer tarafından incelemeye alınarak yardım alıp alamayacağınıza karar verilmektedir.

Kayseri Belediyesi yardım başvuru formu için https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa linke tıklayabilirsiniz.

Kayseri Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kayseri Belediyesi yardım başvurusu yapan vatandaşlarımız ALO183 Sosyal Destek Hattını arayarak başvuru sonuçlarını öğrenebilirler veya e-devlet sistemine giriş yaparak sorgulama yapabilirler.

Kayseri Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kayseri il sınırları içerisinde ikamet eden sosyal yardım almak isteyen vatandaşlar aşağıdaki telefon numaralarını arayarak sosyal yardım başvurusu yapabilir, detaylı bilgi edinebilirler.

Kayseri Yardım Başvurusu Telefon Numarası

  • Kayseri  Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı telefon numarası: ALO 183
  • Kayseri Belediyesi Sosyal Destek Kartı başvurusu telefon numarası: 0(352) 222 89
  • Beyaz Masa Hattı ALO 153

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Kampanyası

Kayseri Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Kayseri Belediyesi sosyal yardımlaşma ve dayanışma kapsamında dar gelirli vatandaşlara hizmet vermeye devam etmektedir. Kayseri Belediyesi de diğer belediyeler gibi sosyal yardımlarını ayni ve maddi olarak yapmaktadır.

Ayni yardımlarının başında gıda ve erzak yardımı bulunmaktadır. Gıda ve erzak yardımlarını koli bazında yapmak yerine sosyal yardım kartına yüklemeyen belediye hem vatandaşlara yardım etmektedir, hem de sosyal yardım kartı sayesinde ihtiyaç sahiplerinin kimseye muhtaç olmadan alışveriş yapabilmesine olanak sağlamaktadır.

Kayseri Belediyesi sosyal destek kartı başvurusu için 0(352) 222 89 nolu telefon numarasını arayabilirsiniz.

Kayseri Belediyesi kart başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin kartlarına düzenli olarak yardımları yatmaktadır. Kayseri yardım kartı ile dar gelirli vatandaşlar zincir marketlerden temel ihtiyaçlarını kimseye mahcup alabilecekler.

Çölyak hastası olan yardım kartı başvurusu yapan vatandaşlar, hastalıklarını belirtmeleri halinde Glutensiz Sosyal Destek Kartı yardımı alabilirler.

Ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Büfesi ihtiyaç sahibi ailelere günlük yemek yardımı yapmaktadır. 11 farklı bölgede hizmet  veren aşevinde pişirilen yemekler sıcak olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır.

Kayseri Belediyesi yakacak yardımı, mama ve bez yardımı, eşya yardımı, giysi yardımı gibi birçok farklı alanda sosyal yardım yapmaktadır.

Yakacak yardımı kış aylarının başında ihtiyaç sahiplerinin adreslerine teslim edilmektedir.

Kayseri Belediyesi evde bakım hizmetleri ile engelli veya yaşlılara evde hizmet vermektedir. Belediye tarafından görevlendirilmiş kişiler kişisel temizlik, ev temizliği, ufak tefek ev tadilatı, temel eksiklerin giderilmesi gibi hizmetler vermektedir.

Kayseri Belediyesi Engelli Yardımları; Engelli vatandaşlar için tekerlekli sandalye, hasta yatağı, ilaç, medikal cihazlar, medikal malzemeler temin edilmektedir. KASKİ indirimleri kapsamında %40 veya üzeri engeli bulunan vatandaşlara KASKİ tarafından su faturalarında %50 indirim yapılmaktadır.

Maddi yardım başvuru ile ilgili detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz..

Kayseri Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Geliri olmayan dul kadınlar, bakıma muhtaç öksüz ve yetimler, geliri ve kimsesi olmayan yaşlılar, engelli bireyler, eşi askerde veya cezaevinde olan ihtiyaç sahipleri, yoksullar yani kısacası gerçek ihtiyaç sahipleri Kayseri Belediyesi yardımlarından faydalanabilirler.

65 yaş üstü yaşlılar ve engelli vatandaşlar sosyal yardımlardan öncelikli olarak faydalanmaktadır. Başvurusu olumlu sonuçlanan yaşlı ve engelli bireylerin yardımları adreslerine teslim edilmektedir.

Afetzedelerden bilirkişi raporu, engelli vatandaşlardan engelli raporu, kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olan kişilerden sağlık kurulu raporu istenmektedir.

Ayrıca mülteci ve sığınmacılara yakacak yardımı yapılmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kart başvurusu yapmak için;

  • İkamet ettiğiniz ilçe Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına giderek Başvuruda buluna bilirsiniz.
  • Yine e-Devlet sitesine giriş yaparak başvuru formunda yer alan sosyal kart seçeneğini işaretleyerek başvuruda buluna bilirsiniz.
  • Beyaz Masa ALO 183 ‘ü arayarak yetkilerden destek ile başvuruda buluna bilirsiniz.

Kayseri Sosyal Kart yasal mevzuatlara göre ihtiyaç sahibi kişilere verilir, her vatandaş bu haktan yararlanamaz.

Kayseri Belediyesi Gıda Yardımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı; Çeşitli şekillerde gıda yardımında bulunan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Aşevlerinden sıcak yemek, Kayseri Kartlara yüklenen bakiye ile gıda alışverişi yapılması, ihtiyaç sahiplerine günlük ekmek yardımı gibi gıda yardımları yapmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gıda yardımlarından faydalana bilmek için https://www.kayseri.bel.tr/beyaz-masa adresine girerek formu doldurup başvuruda bulunabilir yada 153 nolu telefonu arayarak Beyaz Masa biriminden yardım talebinde bulunabilir yada e-Devlet sitesinine giriş yaparak yardım almak istediğini şehri ve yardım şeklini seçerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu

Kayseri Belediyesi Maddi Yardım

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım; Valilik, Kaymakamlık ve Belediye tarafından yapılan maddi yardımlar bulunmaktadır. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan maddi yardımlar, “Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek.” sloganıyla ortaya çıkan Kayseri Kartlara yüklenen bakiyelerle yapılmaktadır. Eğer sosyal yardım kartınız yok ise, almak için başvuruda bulunmanız gerekir.

2.3/5 - (7 Oy Verildi )

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu