Belediye Yardımları

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; Kahramanmaraş il sınırları içerisinde maddi imkansızlık nedeni ile temel ihtiyaçlarını karşılayamayan veya karşılamakta güçlük çeken dar gelirli, muhtaç ailelere Kahramanmaraş Belediyesi tarafından ayni ve maddi yardımlar yapılmaktadır.

Kahramanmaraş Belediyesi en çok sosyal yardım kartı diğer bir adı ile Derman Kart başvurusu almaktadır. Derman Kart ile ihtiyaç sahipleri kimseye mahcup olmadan temel ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Belediye erzak yardımlarının yanı sıra ihtiyaç sahiplerine Eşya Toplama ve Dağıtım Merkezine hayırseverler tarafından bağışlanan giysi, ayakkabı v.b malzemeleri de dağıtmaktadır.

Maddi durumu olmayan ailelere ev eşyası yardımı da yapan belediye, ayrıca soğuk kış günlerini ailelerin daha rahat geçirmesi için odun ve kömür yardımı da yapmaktadır.

Muhtaç olan ailelerin yeni doğan bebeklerinin temel ihtiyaçlarının bulunduğu Hoş geldin Bebek Paketi vermektedir. Hoş geldin Bebek Paketi içeriği yeni doğan bebeğin ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmaktadır. Paketin içerisinde bebek bezi, bebek battaniyesi, biberon, zıbın v.b malzemeler bulunmaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Kahramanmaraş Belediyesi ayni ve maddi yardımları aşağıdaki gibidir;

 • Sosyal Destek Kartı Derman Kart
 • Erzak ve Gıda Paketi Yardımı
 • Hoş geldin Bebek Paketi yardımı
 • Ev Eşyası Yardımı
 • Giysi Yardımı
 • Odun Yardımı
 • Buğday Yardımı
 • Sıcak Yemek Yardımı
 • Evde Sağlık Hizmetleri
 • Evde Temizlik Yardımı
 • Şehri Nimet Gıda Bankası
 • Çamaşırhane Hizmeti
 • Öğrenci kıyafeti ve kırtasiye Yardımı
 • Tekerlekli Sandalye Yardımı
 • Medikal Malzeme Yardımı
 • Ev Tamirat ve Tadilat Yardımı
 • Berber Hizmeti
 • Hamam Hizmeti
 • Şehit ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar
 • Muhtaç asker ailelerine yapılan yardımlar

Yukarıda belirtmiş olduğumuz yardım türlerine muhtaç olmanız ve muhtaçlığınızı fakirlik belgesi ile ispat etmeniz durumunda başvuru yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Kahramanmaraş il sınırlarında yaşayan engelliler, muhtaç kişiler, kronik hastalar, kimsesiz yaşlılar, muhtaç durumdaki dul kadınlar, yetimler, afetzedeler, dar gelirliler, şehit, gazi ve asker yakınları, hanede yaşayanların aylık gelirinin asgari ücretin üçte birinden az olan kişiler belediye ye  ayni ya da nakdi sosyal yardım başvurusu yapabilirler.

Ülkemizde hane halkı kişi başına düşen ortalama geliri asgari ücretin 1/3’ü ve altında olan kişiler muhtaç kabul edilmektedir.

Belediyelerden yardım almak isteyen vatandaşların muhtaç yada dar gelirli olması gerekmektedir.

Almak istediğiniz yardım türüne ilişkin şartları sağlayan vatandaşlar, gerekli evraklar ile birlikte belediye ye sosyal yardım başvurusu yapabilirler.

Kahramanmaraş Belediyesi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

 •  Erzak Paketi, Odun, Kırtasiye, Öğrenci Giyim yardımı Evde Bakım ve temizlik hizmeti başvuruları için  Fakirlik Belgesi ve kimlik fotokopisi gerekli belgelerdir.
 •  Ev tamirat ve tadilat yardımı için Tapu Kaydı, Fakirlik Belgesi, Dilekçe ve Kimlik Fotokopisi gerekli belgelerdir.
 •  Ev Eşyası yardımı, şehir dışı yol parası yardımı için Fakirlik Belgesi, Dilekçe ve Kimlik Fotokopisi gerekli belgelerdir.
 •  Öğrenci çamaşırhanesi hizmeti için Kimlik Fotokopisi, Öğrenci Belgesi Fotokopisi, İkametgah gerekli olan belgelerdir.

Başvuru yapacak olan vatandaşlardan bazı durumlarda ek belgeler talep edilir. Kronik hastalardan sağlık kurulu raporu, engelli bireylerden engelli raporu, SGK’dan alınması gereken maaş bordosu gibi bazı ek belgeler de başvuru esnasında teslim edilmelidir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş Belediyesi yardım başvurusu için aşağıda belirttiğimiz kendinize uygun olan  başvuru seçeneğindeki yolu izleyerek yardım taleplerinizi yetkililere iletebilirsiniz.

 • Kahramanmaraş merkezinde bulunan belediye binasına kimliğiniz ile giderek burada gerekli evrakları teslim edip ve yardım başvuru formu doldurarak sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz.
 • Kahramanmaraş resmi internet sitesinden online yardım başvurusu yapabilirsiniz. https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php başvuru için linke tıklayabilirsiniz.
 • Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile (0344) 224 15 60-61 iletişime geçerek başvuru yapabilirsiniz.
 • Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına sosyalyardim@kahramanmaras.bel.tr yardım talebinize ilişkin mail gönderebilirsiniz.
 • Yardım sürecine dair detayları öğrenmek için https://kahramanmaras.bel.tr/ linke tıklamanız yeterlidir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Online ve yüz yüze yapılan başvurularda, yardım başvurularınızın değerlendirme aşamasında büyük rolü olan  yardım başvuru formu doldurulması zorunludur. Başvurularını tamamlayan vatandaşların yardım talepleri başvuru formunda vermiş olduğu bilgiler üzerinden değerlendirilir. Kahramanmaraş Belediyesi yardım başvuru formu başvuru yapacak olan kişinin kimlik, adres, iletişim bilgilerinin istendiği formdur.

Başvuru formları ve gerekli evrakları teslim eden vatandaşlar yardım alabilmek için karar aşamasının tamamlanmasını beklemek zorundadır.

Bu süreç içerisinde ailenin muhtaçlık durumu yani yardım almak için yeterli şartlara sahip olup olmadığına dair inceleme yapılır.

Başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve güncel olması gereklidir.

Değerlendirme sonucunda başvuruları olumlu sonuçlanan vatandaşlar Kahramanmaraş Belediyesinden sosyal yardım almaya hak kazanırlar.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kahramanmaraş Belediyesine yardım taleplerini ileten vatandaşlar başvurularının sonuçlarını nasıl öğreneceğini merak etmektedirler.

Yardım başvuruları ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak bu süreç bazen uzayabilmektedir.

Kahramanmaraş yardım başvurusu sorgulama için, başvuru esnasından hangi seçenek üzerinden yol izlediyseniz, yine aynı seçenek üzerinden yola çıkarak yardım başvurusu sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Kısacası telefon ile başvuru yapanlar ilgili birimleri arayabilir, online başvuru yapanlar online yardım başvurusu sorgulama yapabilir, yüz yüze başvuru yapanlar belediye binalarına giderek başvuru sorgulaması yapabilirler.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kahramanmaraş yardım başvurusu ve yardım sürecine dair ilgili telefon numaraları aşağıdaki gibidir;

 • Kahramanmaraş Yardım Başvurusu telefon numarası: 444 46 11
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü:  (0344) 224 15 60 veya (0344) 224 15 61
 • Kahramanmaraş Belediyesi  evde bakım veya ev onarımı yardımı: 444 38 33

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Kahramanmaraş il sınırları içerisinde yaşayan geçim sıkıntısı nedeni ile temel mutfak ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken hanelere düzenli ve tek seferlik gıda yardımı yapılmaktadır.

İhtiyaç sahiplerinin gıda yardım kolisi ev adreslerine teslim edilmektedir.

Yardım başvurusu seçeneklerinden kendinize uygun olan yöntemi kullanarak Gıda ve Erzak Yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Erzak Paketi Yardımı

Kahramanmaraş Belediyesi erzak paketi yardımı ilçe belediyeleri ve muhtarlıklar tarafından belirlenen ailelere büyükşehir belediyesi ekiplerince ev adreslerine teslim edilmektedir.

Sizlerde yardım kolisi almak istiyorsanız bağlı olduğunuz muhtar ile iletişime geçebilir veya belediye binasından başvuru yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Hoş geldin Bebek Yardımı

Dar gelirli ailelerin yeni doğan bebeklerinin temel ihtiyaçlarının karşılamak adına Kahramanmaraş Belediyesi tarafından Hoş geldin Bebek Paketi hediye edilmektedir. Hoş geldin Bebek Yardımı için ailelerin kendi kimlik fotokopileri ve çocuklarının doğum belgesi ile Kahramanmaraş Belediyesine başvuru yapması gerekir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Kahramanmaraş Belediyesi maddi yardımlarını Derman Kart aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Gıda yardımı ve yakacak yardımlarını da zaman zaman Derman Kartlara yükleyen belediye bu sayede muhtaç vatandaşların kimseye mahcup olmadan yardım almalarına aracı olmaktadır.

Kahramanmaraş Derman Kart Başvurusu; Belediye binalarına fakirlik belgesi ve kimliğiniz ile Derman Kart (sosyal yardım kartı) başvurusu yapabilirsiniz.

Derman Kart bakiyesi 250 TL’dir. Sosyal yardım kartı pos cihazının geçerli olduğu yerlerde kullanılabilir.

Kahramanmaraş Belediyesi para yardımı için Derman Kart başvurusu yapmanız gerekir.

Yazımızın içeriğinde Kahramanmaraş yardım başvurusu süreci ile ilgili detayları paylaşarak sizleri aydınlatmaya çalıştık.

5/5 - (1 Oy Verildi )

4 Yorum

 1. hirjen kolisi ve 3 yaş cocuk için erkek olarak ne varsa kahvaltılık talebim olucaktı tşkler

 2. Hijyen paketine ve 4aylık erkek çocuğum için bez ıslak mendile ihtiyacım var bide 5 yaşında kızım için

 3. Gıda paketi temizlik ürünü okula giden 3 tane çocuğum var Kırtasiye defter kalem istiyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu