Belediye Yardımları

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

İzmir büyükşehir belediyesi vakıfbank yardım kartı! İzmir büyükşehir belediyesi sosyal yardım kartı bakiye sorgulama! İzmir büyükşehir belediyesi yardım sorgula

İzmir büyükşehir belediyesi vakıfbank yardım kartı! İzmir büyükşehir belediyesi sosyal yardım kartı bakiye sorgulama! İzmir büyükşehir belediyesi yardım sorgula

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu sorgulama başvuru formu telefon numarası ile birlikte sizlere yardım kartına nasıl başvuru yapıp, İzmir sosyal yardım kartı limiti ne kadar olduğu hakkında detaylı bilgi aktarımı yapacağız.

İzmir Sosyal Yardım Kartı Nedir? Ne İşe Yarar?

İzmir Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi olan ailelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına yardımlar gerçekleştirmektedir. Bu ihtiyaç yardımlarından biri de İzmir sosyal yardım kartı olmaktadır. Her ay belirli miktar maddi desteğin yatırıldığı sosyal yardım kartı ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılarak bu ailelerin market alışverişlerini gerçekleştirmelerine yardım edilmektedir.

İzmir Sosyal Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir sosyal kartı başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişiler ilk olarak T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile E-devlet sistemine giriş gerçekleştirmelidir. E-devlet üzerinden İzmir sosyal kartı başvurusu yapmak ve sosyal yardım talebinde bulunmak mümkündür. Bunun yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden de sosyal kart başvurusu yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvurusu için ilk olarak belediyenin resmi internet sitesini ziyaret etmelisiniz. İnternet sitesine giriş gerçekleştirdikten sonra ikinci adımda belediye tarafından sunulan başvuru kutucuğuna tıklamanız gerekmektedir. Başvuru kutucuğuna tıklamanızın ardından İzmir sosyal kartı başvuru formu ekrana gelecek.

Bu aşamada İzmir sosyal kartı başvurunuzu tamamlamak adına sizlerden talep edilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu aşamada bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmanız son derece önemlidir. Aksi durumda başvurunuz doğru bir şekilde değerlendirilemeyeceği için olumsuz sonuç almanız olasıdır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen sosyal yardım kartı başvuruları kısa bir değerlendirmenin sonunda sonuca ulaştırılmaktadır. Ancak kimi zaman başvuru gerçekleştiren vatandaşlar başvurusunun son durumunu adım adım takip etmek istemektedir. Bu gibi durumlarda İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu sorgulama işlemi araştırılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu sosyal yardım kartı başvurusunu sorgulamak isteyen vatandaşlar ilk olarak belediyenin internet sitesine https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7?AspxAutoDetectCookieSupport=1 giriş gerçekleştirmelidir. Siteye giriş yaptıktan sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu sorgulama kısmından sorgulama işlemleri başarıyla gerçekleştirilebilir.

Bu kısımda T.C. kimlik numarası ve birkaç kişisel bilgi ile sorgulama işlemi yapmak mümkündür. Sorgulama sonucunda başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığını veya inceleme sürecinin devam ettiğini öğrenebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Sorgulama Limiti Ne Kadar? Başvuru Formu ve Telefon Numarası

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

İzmir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği sosyal yardım kartı yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlar ilk olarak belediyenin sitesinden başvuru gerçekleştirmelidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesine giriş gerçekleştirdikten sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru formu kısmından başvurular yapılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Yardım Parası, Gıda Yardımı, Yardım Kartı, Erzak Yardımı, Yakacak Yardımı, Süt Kuzusu Yardımı

Bu formda ad, soy ad, T.C. kimlik numarası, ikametgâh adresi, hane bilgileri ve gelir durumu başta olmak üzere birkaç kişisel bilgi talep edilmektedir. Bu bilgilerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması durumunda başvuru işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Ancak unutulmaması gerekir ki başvuru formunda eksik ya da yanlış bilgi olması durumunda başvuruların olumsuz sonuçlanması olasıdır. Peki, İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı limiti ne kadar?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Sosyal yardımlardan yararlanmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer soru ise İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı limiti ne kadar? sorusudur.  Ancak bu soruya kesin bir yanıt vermek mümkün değildir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdiği sosyal yardım kartı limitini ailede yaşayan kişi sayısına, ailenin çalışma durumuna ve ek gelirlerine göre ayarlamaktadır. Yardımdan faydalanacak olan kişilerin çocuk sayısının fazla olması ve aile gelirinin düşük olması durumunda sosyal yardım kartı limiti daha yüksek belirlenmektedir.

Dönem dönem değişiklikler olsa da en düşük sosyal yardım kartı limiti 200 TL’dir.  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre en yüksek sosyal yardım kartı limiti ise 500 TL olarak belirlenmiştir.

İzmir Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan sosyal yardım kartı başvuruları yaklaşık 1-3 ay aralığında sonuçlandırılmaktadır.  Sosyal yardım kartına yoğun bir ilgi olması ve sosyal hizmetlerin tüm aileleri tek tek incelemesi sebebiyle bu sürede değişiklikler meydana gelebilmektedir.

İzmir sosyal yardım kartı başvurusu ne zaman sonuçlanır? sorusunun kesin bir yanıtı bulunmuyor olsa da başvuruların olumlu sonuçlanması durumunda 15 gün içerisinde yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

İzmir Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?

İzmir sosyal yardım kartının ne zaman yükleneceği konusunda bilgiyi yardım kartınızın tarafınıza ulaştırılması sırasında edinebilirsiniz. Yardım kartınız sizlere ulaştırıldı ancak herhangi bir bilgi sahibi olamadıysanız bu durumumda 444 40 35 hattını arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartından Kimler Yararlanabilir?

İzmir büyükşehir Belediyesine yönlendirilen bir diğer soru ise “İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartından kimler yararlanabilir?”sorusudur. Belediye tarafından yapılan açıklamaya göre sosyal yardım kartından;

 • İhtiyaç sahibi aileler,
 • Dar gelirli aileler,
 • Çalışma imkânı olmayan vatandaşlar,
 • Afet durumu olan aileler,
 • Dul kadınlar,
 • Şehit ve gazi yakınları,
 • Muhtaçlığı bulunan asker aileleri,
 • Yaşlılar,
 • Kimsesiz durumda olan vatandaşlar, yararlanabilmektedir.

Kısa bir özetle İzmir’de ikamet eden ve maddi durumunda yetersizlik bulunan aileler ve bireyler sosyal yardım kartı hizmetinden yararlanabilmektedir. Peki, İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İzmir Belediyesinin sunduğu sosyal yardım kartı hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar gerekli belgeleri tamamlayarak başvurularını gerçekleştirmektedir. Ancak sosyal yardım başvurularında istenen belgeler yardımın türüne göre değişebilmektedir. Örnek verilecek olursa sıradan bir sosyal yardım başvurusu için aşağıdaki belgeler talep edilmektedir.

 • Nüfus cüzdanı örnek fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Gelir belgesi
 • SSK belgesi
 • Aile nüfus örneği bilgileri

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli?

Belediye tarafından vatandaşlara verilen sosyal yardım kartı pek çok markette sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı hangi marketlerde geçerli sorusunun cevabını arıyorsanız;

 • A101
 • Migros
 • Şanlı
 • Kim market,
 • ŞOK,
 • Onur market,

Başta olmak üzere pek çok marketten alışverişinizi yapabilirsiniz. Ancak ekstra bir bilgi almak istiyorsanız 444 40 35 hattını arayarak marketler ve sosyal yardım kartı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi küçük büyük demeden pek çok sosyal yardım paketi imkânı sunmaktadır. Yapılan yardımlara her geçen gün bir yenisi eklenirken aşağıda yer alan yardımlardan yararlanmanız mümkündür.

 • Eğitim yardımı
 • Gıda yardımı
 • Giydi yardımı
 • Erzak yardımı
 • Sosyal yardım kartı
 • Kronik ve yatalak hastası olan ailelere maddi destek
 • Şehit ve gazi yakınlarına yardım
 • Dul kadınlar için yardım
 • Afetzede yardımları
 • Yeni doğan bebeklere yardım
 • Hoş geldin bebek yardımı
 • Yaşlılar için yapılan sağlık ve bakım yardımı
 • Süt kuzusu yardımı
 • Sağlık yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları arasında yer almaktadır. Bu yardım paketlerinin yanı sıra engellilik durumu olan kişilere tekerlekli sandalye yardımı gibi pek çok yardım yapılmaktadır.

Bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve aklınıza takılan soruların cevaplandırılması için HİM çağrı merkezini arayabilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi 444 40 05 hattı her gün 7/24 vatandaşların sorularını cevaplandırmak adına çalışmaktadır. Bu sayede tüm hizmetler hakkında bilgi sahibi olabilir ve sosyal yardım sürecinin nasıl işlediğini yakından takip edebilirsiniz.

MADDİ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

4.5/5 - (8 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu