Güncel

Kahev Deprem Bursu Başvuru Nasıl Yapılır, Kimlere Verilir?

Kahev Deprem Bursu! Kahev Deprem Bursu Başvurusu! Kahev Deprem Bursu Başvuru Formu! Kahev Deprem Bursu Nasıl Başvurulur? Kahev Burs Başvurusu Deprem

Kahev Deprem Bursu

Kahev Deprem Bursu! Kahev Deprem Bursu Başvurusu! Kahev Deprem Bursu Başvuru Formu! Kahev Deprem Bursu Nasıl Başvurulur? Kahev Burs Başvurusu Deprem

Kahev Deprem Bursu Başvuru Nasıl Yapılır, Kimlere Verilir?
Kahev Deprem Bursu Başvuru Nasıl Yapılır, Kimlere Verilir?

Kahev deprem bursu başvurusu online üzerinden yapılır. Başvuru yapacak kişiler afet fonu depremzede burs desteğinden yararlanabilir. Burstan yararlanacak kişiler üniversite öğrencisi olmalıdır. Bu burs sadece üniversite öğrencilerine verilmektedir. Eğitim hayatı devam edene kadar verilecektir.

Kahev Deprem Bursu Başvurusu

Kahev deprem bursu başvurusunu yapacak kişiler mutlaka web sitesi üzerinden başvuru adımlarını incelenmelidir. Online başvurular web sitesi üzerinden alınacaktır. Depremzede üniversite öğrencileri yardımdan yararlanabilir.

Yardımdan yararlanacaklar burs olanaklarıyla karşılıksız bir şekilde bu burstan faydalanabilir. Buna ek olarak ayrıca başka bir yerden burs almıyor olmak gerekir. Sadece kurumun vereceği burs alınabilir.

Kahev Deprem Bursu Başvuru Formu

Kahev deprem bursu başvuru formunda sizden istenenleri sırasıyla belirtmeniz gerekir. Evraklara web sitesi üzerinden erişebilirsiniz. Evrakları doldurarak mutlaka istenen bilgileri doğru şekilde girmelisiniz.

Ayrıca deprem hakkında birtakım sorularla şartları taşıyıp taşımadığınız ortaya çıkarılır. İnceleme sonucunda hak sahibi olduğunuzda burstan yararlanabilirsiniz.

Kahev Deprem Bursu Nasıl Başvurulur?

Kahev deprem bursu başvurusunu yapmak isteyenler online üzerinden detayları inceleyebilir. Başvuru yapacak kimseler mutlaka ayrıntıları okuyarak gerekli bilgileri girer.

Sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz girmelisiniz. Güncel tarihlerde ek evraklar verebilirsiniz. Bu sayede başvuruda hak sahibi olabilirsiniz.

Kahev Burs Başvurusu Deprem

Kahev deprem bursu şartları taşıyan kimselere verilir. Sadece kurumun verdiği burs depremzedeler tarafından alınabilir. Depremzedeler başvuru zamanını kaçırmamalıdır. 2023 24 Şubat ile 24 Mart 2023 tarihinde başvurular alınacaktır. Başvurularda başvuru tarihi online üzerinden incelenebilir. Web sitesinde detaylar açıklanmıştır.

Kahev Burs Başvuru Şartları

Kahev deprem bursu başvuru şartları tüm bursiyerlerde aranır. Aranan şartlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Ailesi ya da kendisinin ikamet ettiği evde orta hasar ya da ağır hasar bulunması
  • Anne ya da babasını kaybedenler
  • Devlet ya da özel üniversitelerde okuması
  • Özel üniversite okuyanların %100 burslu olması
  • Başka bir burs almıyor olmak
  • Her aileden bir kişinin bu bursu alabilmesi

Kahev Burs Başvuru Formu

Kahev deprem bursu formuyla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuruda kişisel bilgilerinizle eğitim bilgilerinizi talep edilir. Buna ek olarak orta hasar ya da ağır hasarlı binalarda e-devletten alınacak hasar tespiti sonucu istenir.

Bu sonuç ailenizin e-Devlet hesabı üzerinden de elde edilebilir. Ev kimin üzerineyse başvuru formunda hasar tespit formu bildirilir. E-Devlet üzerinden hasar tespitine ulaşılabilir.

Kahev Bursu Ne Kadar?

Kahev deprem bursu öğrencilere her ay verilecektir. Halen başvurular toplandığı için net bir rakam bilinmez. Net rakam başvuru sonuçlarından sonra öğrenilebilir. Başvuru sonuçlarını öğrendikten sonra ne kadar ücret alınacağı bilinir.

Eğitim hayatı devam edene kadar öğrencilere bu destek verilecektir. Öğrenciler eğitim hayatının sonlanmasıyla burstan faydalanamaz. Burs alacak öğrenciler bütün detayları web sitesi üzerinden öğrenmelidir. Bu şekilde daha sağlıklı adımlar atılabilir.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu