Belediye Yardımları

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Artvin Belediyesi yardım başvurusu sorgulama ve başvuru formu; Artvin ili merkez, ilçe ve köylerinde oturan yardıma muhtaç vatandaşların, Artvin Belediyesi’ne en çok sordukları sorulardan birisi de “Artvin Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır?” sorusudur.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artvin Belediyesi yardım başvurusu yapmak için Artvin Belediyesi’ne şahsen müracaat edilebilir. Artvin Belediyesi tarafından kurulan Beyaz Masa hizmeti aracılığı ile de başvuruda bulunulur. Artvin Beyaz Masa aracılığı ile başvuruda bulunmak isteyenler, ALO 153’den konu ile ilgilenen birimlere ulaşım sağlayabilmektedir.

Bu yöntem dışında, Artvin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne de şahsen veya internet üzerinden başvurulabilir. Aynı zamanda Artvin Belediyesi’ne ait çağrı merkezi telefon numarası olan 444 70 08 aranarak da başvurular yapılabilmektedir.

Telefon ile yapılan başvurularda, başvuru sahibinden gerekli birkaç bilgi istenmektedir. Daha sonra bu başvurular inceleme altına alınır.  Tüm bu yukarıda sayılan yöntemlere ek olarak ihtiyaç sahipleri, artvin.bel.tr internet adresinden de başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilir. 0541 212 37 11 numaralı Whatsapphattından da başvuru için mesaj çekilebilmektedir. Yetkililer tarafından geri dönüş yapılacaktır.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

İhtiyaç sahiplerinin yukarıdaki sayılan yöntemler ile Artvin Belediyesi’ne yardım başvurusu yapmalarının ardından, tüm başvurular, verilen bilgiler doğrultusunda detaylı bir biçimde incelemeye alınır. Başvuru sonuçlarının belli olması 15 ila 30 gün arasında sürmektedir. Başvuru sonuçları hakkında yetkililer, başvuru sahibine telefon veya e-posta ile ulaşarak bilgi vermektedir.

Bu süre zarfında tarafınıza herhangi bir bilgi ulaşmazsa yine başvuru yaptığınız kanallardan, Artvin Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama için Belediye’ye bizzat gidilebilir, ALO 153 Beyaz Masa çağrı merkezi veya Belediye’nin çağrı merkezi numarası aranabilir, Belediye’nin Whatsapp hattına mesaj çekilebilir. Belediye’nin veya Artvin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün https://online.artvin.bel.tr/ebelediye/# internet sitelerinden de sorgulama yapılabilmektedir.

Artvin Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Artvin Belediyesi yardım başvuru formu, Artvin Belediyesi’nin yardımlarından faydalanabilmek için mutlaka doldurulması gereken bir formdur.  Artvin halkından, sadece yardıma muhtaç ve dar gelirli kişilerin başvuruda bulunabildiği bu yardımlar için doldurulan formda yer alan kimlik bilgileri, gelir bilgisi, bakmakla yükümlü kişi sayısı, barınma koşulları, medeni durum, mal varlığı olup olmadığı, sağlık durumu, adres, telefon numarası gibi soruların bilgilerinin eksiksiz ve doğru cevaplandırılmasına dikkat edilmelidir. Başvuru formu, Belediye’ye bizzat başvuru sırasında elden verilir.

İnternet üzerinden yapılan yardım başvurularda site üzerindeki online form doldurulur. Telefon ile yapılan başvurularda ise yetkililere, sizden istenen bilgileri vererek başvuru formunu doldurmuş olursunuz. Sağlık durumunun elvermemesi, yaşlılık, engellilik gibi sebeplerden dolayı kişi, ikamet ettiği bölgenin muhtarlığından yardım isteyebilir.

Artvin Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Telefon Numarası

Artvin Belediyesi’nin yardımlarından faydalanmak isteyen muhtaç vatandaşların en çok edinmek istediği ilgilerden bir tanesi de Artvin Belediyesi sosyal yardımlaşma telefon numarası olmaktadır.  Başvuru, yardımlar hakkında bilgi almak, başvuru sorgulaması yapmak veya öneri ve şikâyette bulunmak için Belediye’nin 444 70 08 numaralı çağrı merkezinden iletişim kurmak mümkündür.

Whatsapp üzerinden de 0541 212 37 11 numaralı telefona mesaj gönderilmesi mümkündür. Artvin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı telefon numarası ise 466 212 30 02’dir. Artvin Beyaz Masa ALO 153 çağrı merkezi de Artvin halkının 7/24 yanındadır.

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Artvin Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Pek çok kişi gelir azlığı veya gelirsizlik yüzünden temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumdadır.  Bu zor durumda, Artvin Belediyesi’nin sunduğu gıda yardımları, ihtiyaç sahiplerinin bir nebze de olsa yüzünü güldürmektedir. Mutfak masraflarında ayda değer bir oranda azalma gözlemlenmektedir.

Artvin Belediyesi gıda yardımı başvurusu sonucunda, başvuruları kabul edilen vatandaşlara temel gıdalar ve kuru gıda, tek seferlik ya da düzenli aralıklarla ulaştırılmaktadır. Gıda yardımı başvuruları, Belediye’ye bizzat gidilerek, Belediye’nin artvin.bel.tr internet adresi üzerinden, 444 70 08 numaralı çağrı merkezinden, Whatsapp 0541 212 37 11 numaralı hat üzerinden yapılabilmektedir. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda, gıda yardımı başvurusu yapmış olursunuz. Gıda yardımı başvurusu için ALO 153 telefon numarasını da arayabilirsiniz.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Nakdi Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Artvin Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Artvin Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapılmasının ardından, başvurusu kabul edilen ihtiyaç sahipleri, Belediye’nin belirtmiş olduğu zamanlarda yardım kolilerini alabilmektedir. Yardım kolisi başvurusu da tıpkı yardımı başvurusu gibi yapılabilmektedir.

Yardım için koli dağıtımı daha çok, bayramlarda ve Ramazan ayında artmaktadır. Belediye’nin dağıttığı yardım kolilerinin içeriği genellikle, makarna, yemeklik yağ, un, tuz, pirinç, nohut, süt, şeker gibi besin maddelerinden oluşmaktadır. Pandemi dönemi neden ile kolilerin içerisinde kolonya, maske, dezenfektan ve temizlik ürünleri gibi ürünler de olabilmektedir.

Artvin Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Artvin Belediyesi erzak yardımı başvurusu da diğer yardım başvurularında olduğu gibi dar gelirli, geliri olmayan hasta ve yaşlı, bakıma muhtaç, kronik hastalığı olanlar tarafından yapılabilmektedir. Belediye’nin yapmış olduğu erzak yardımı, düzenli olarak yapılan bir yardımdır.

Bu düzenli olarak yapılan yardımda, başvuru sahiplerinin her yardım öncesi gelir durumları kontrol edilmektedir. Maddi durumlarında düzelme olan kişilerin yardımlarına son verilir. Yardım başvuruları, yukarıda sayılan kanallar vasıtasıyla yapılabilmektedir.

Artvin Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu  

Türkiye’nin birçok Belediye’sinde olduğu gibi Artvin Belediyesi’nin de yardım kartı hizmeti vardır. Bu yardım kartları ile ihtiyaç sahipleri, anlaşmalı marketlerden belirtilen temel ürünleri alabilmektedir. Artvin Belediyesi yardım kartı başvurusu için Belediye’ye şahsen gidilebilir, 444 70 08 numaralı çağrı merkezi aranabilir, 0541 212 37 11 numaralı Whatsapp hattına mesaj çekilebilir veya artvin.bel.tr internet adresi üzerinden yardım kartı başvurusu gerçekleştirilebilir. Başvuruda bilgilerin eksiksiz ve tam olarak bildirilmesi gerekmektedir.

Artvin Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Artvin Belediyesi maddi yardım başvurusu, başta sağlık durumunun elvermemesi yüzünden çalışamayanlar, engelliler, geliri olmayan yaşlılar ve kronik hastalar ile hiçbir geliri ve sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar tarafından yapılabilmektedir.

Artvin belediyesi tarafından maddi yardım yapılacak kişilerden, fakirlik belgesi ve başka diğer belgeler istenebilmektedir.  Maddi yardım, nakit para desteği veya nakit yerine geçebilen alışveriş çeki şeklinde olmaktadır. Maddi yardım, aylık olarak yapılmaktadır.

Artvin Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Artvin Belediyesi, diğer bazı Belediyelerde olduğu gibi yürütülen, Halk süt projesini yürüten bir Belediyedir. Süt yardımı gelişme çağındaki, 2 ila 5 yaş arası çocuklarına süt alamayanlar Artvin belediyesinden süt yardımı da alabilirsiniz.

Elbette süt yardımı almak için bir takım koşulları taşıyor olmanız da gerekmektedir. Belediyenin sizden istemiş olduğu şartları taşıdığınız takdirde ihtiyaç sahibi ailelere yapılmaktadır. Artvin Belediyesi süt yardımı başvurusu için yukarıda saydığımız tüm başvuru kanallarından yapılabilmektedir.

Artvin Belediyesi Bebek Yardımı

Artvin Belediyesi bebek yardımı, Türkiye çapındaki Hoş geldin Bebek projesi kapsamında yürütülen bir yardımdır. Yeni bebeği olan ihtiyaç sahibi ailelere yapılan bu yardımda belli bir süre ile bebeğin bazı ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Karşılanan bu ihtiyaçlar arasında mama, biberon, bebek bezi, ıslak mendil gibi ihtiyaçlar vardır. Yeni bebek sahibi olan ihtiyaç sahibi Artvinli aileler, bebek yardımına tüm diğer yardımlarda kullanılan yöntemler ile başvuruda bulunabilir.

Artvin Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Artvin Belediyesi sosyal yardım başvurusu sonucuna bağlı olarak, ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar ya aralıklı olarak ya da tek seferde yapılmaktadır. Sosyal yardım başvurusunda bulunan vatandaşlar, yukarıdaki yardımlar dışında sosyal yardımlar kapsamındaki şu yardımlardan yararlanabilmektedir:

  • İhtiyaç sahibinin bir yakınının ölmesi nedeniyle yapılan defin yardımı
  • Yangın, sel ve doğal afetler yüzünden yapılan yardımlar
  • Engelli vatandaşlara yapılan yardımlar.
  • Giysi yardımı
  • Muhtaç aylığı yardımı
  • Kira yardımı
  • Yakacak yardımı
  •   Evi olmayanlara veya evi yıkılmak üzere olanlara yapılan nakdi yardım
  • Öğrencileri için eğitim ve kırtasiye yardımı
  • Sağlık yardımı

Artvin Belediyesi Tablet Başvurusu

Tableti neredeyse temel bir ihtiyaç haline getiren uzaktan eğitim, Belediyelerin durumu olmayan ailelerin çocuklarına tablet yardımını gerekli kılmıştır.  Artvin Belediyesi de, tablet yardımı ile tablete ihtiyacı olan fakir ailelere yardım elini uzatmaktadır. Artvin Belediyesi tablet başvurusu, ihtiyaç sahibi çocuğun velisi tarafından Artvin Belediyesi’ne gidilerek şahsen yapılmaktadır. Başvuru için Belediye’ye, çocuğun öğrenci belgesi, kimliği ve ailenin fakirlik belgesi sunulmalıdır.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu