Belediye Yardımları

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir? İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; İzmir Büyükşehir Belediyesi geçinmekte güçlük çeken ihtiyaç sahiplerine sosyal yardımlar ile destek olmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yardım almak isteyen vatandaşların öncelikle ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

İhtiyaç sahipleri yeterli şartları sağlamaları halinde, gerekli evraklar ile birlikte ilgili birimlere birlikte İzmir Belediyesi yardım başvurusu yapabilirler.

Yazımızın içeriğinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır? ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşıp, sizleri aydınlatmaya çalışacağız…

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi kalabalık nüfusu sahip olan illerimizdendir. İzmir Belediyesinin birçok sosyal yardım programı bulunmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları;

 • Sosyal yardım kartı
 • Gıda ve erzak yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Eşya yardımı
 • Burs yardımı
 • Süt kuzusu
 • Ulaşım yardımı
 • Kırtasiye yardımı
 • Psiko-sosyal destek
 • Nakdi bayram yardımı
 • Doğal afet nakdi yardımı
 • Medikal malzeme yardımı
 • Öğrencilere bot, mont yardımı
 • Kişisel bakım ve ev temizliği hizmeti
 • Şehit yakınları için taziye çadırları
 • Taziye Evlerine Taziye Paketi Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır; sosyal yardım almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar hangi yardımı almak istiyorlarsa o yardım türüne ait olan evraklar ile birlikte ilgili birimlerde yardım başvuru formu doldurmak suretiyle başvuru yapabilirler.

İzmir resmi internet sitesinden sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz.

İzmir yardım başvurusu için https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 linki tıklayabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

İzmir Belediyesi yardım sorgulama; sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sonuçlarını yukarıda vermiş olduğumuz link üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İzmir yardım başvuru formunda kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz ve ikametgah bilgilerinize dair sorular bulunmaktadır. Yardım başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması önem arz etmektedir.

Yardım başvuru formlarınız sonrasında değerlendirilmeye alınacaktır. İhtiyaç sahibi olduğunuza kanaat getirilmesi durumunda sosyal yardım almaya hak kazanırsınız.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

 • İzmir Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü telefon numarası:  444 40 35
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı telefon numarası: 293 17 02
 • Pansuman hizmeti telefon numarası:  0 232 293 80 00
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi su faturası desteği telefon numarası: 0 232 293 22 06

Vermiş olduğumuz telefon numaralarından yetkili kişiler ile iletişime yardım alabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura

İzmir Belediyesinin en önemli yardımlarından biride askıda fatura yardımıdır. İzmir resmi internet sitesinden askda fatura bırakabilir, hayırsever vatandaşlarımız tarafından yardım alabilirsiniz.

Bu uygulama ile bir elin verdiğini diğer elin görmediği yardım yapılmaktadır.

İzmir askıda fatura bırakmak için https://www.bizizmir.com/askidafatura linke tıklayabilirsiniz.

Aynı link üzerinden ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın faturalarını da ödeyebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Öğrenici Bursu Başvurusu; Başkanı Tunç Soyer üniversite öğrenimi gören öğrencilere “Biz varız, yanınızdayız” sloganı ile maddi destek sağlamaya devam ediyor.

Ayda 400 TL olmak üzere 8 ay boyunca toplamda 3200 TL eğitim desteği vereceğini açıklayan Başkan Soyer sosyal yardımlara hız kesmeden devam etmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği Başvurusu; İzmir burs başvurusu yapacak olan öğrencilerin https://www.bizizmir.com/tr/egitimyardimi/33/81 link üzerinden başvuru formu doldurması gerekir.

Ailesi İzmir’de yaşayan ihtiyaç sahibi 18-25 yaş arası Türkiye’nin her yerinde aktif ve örgün eğitim gören ön lisans veya lisans öğrencileri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim yardımından yararlanabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Yardım kolisi başvurusu yapmak için ihtiyaç sahibi olmanız gerekmektedir. Yardım kolisi başvurusunu İzmir Büyükşehir il ve ilçe belediye binasından veya Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek bizzat yapabilirsiniz.

Yardım kolisi başvuru ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için 444 40 35 numaralı çağrı merkeziyle iletişime geçebilirsiniz.

Yardım Kolisi Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu için T.C kimlik fotokopisi ve gıda yardım başvuru dilekçesi ile birlikte aşağıdaki adreslere bizzat başvuru yapabilirler.

 • Laleli Mah. Menderes Cad. No:420 Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi Buca/İZMİR
 • Mehmet Akif Mahallesi 2739 Sokak No:36 / A Zemin Kat Konak/İZMİR
 • Süvari Mahallesi 803 Sokak No:87 Zemin Kat Konak/İZMİR
 • Mimar Sinan Mahallesi Şair Eşref Bulvarı No:50 Konak/İZMİR (Lozan Kapısı Girişi)
 • Güney Mahallesi 1150 Sokak No:35 Konak/İZMİR
 • Milli Kütüphane Caddesi No:41/A Konak/İZMİR (YKM arkasında bulunan katlı otopark altı)
 • Göksu  Mahallesi 684/11 Sokak No:38 / A   Buca/İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvuruları sonrasında yetkili birimler tarafından incelemeye alınacaktır. Gıda yardımı başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların, muhtaçlık durumu devam ettiği sürece düzenli olarak yardım almaya devam ederler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

İzmir Sosyal Yardım Kartı Başvurusu; İzmir Büyükşehir Belediyesi binasına veya bağlı olduğunuz ilçe belediye binasına giderek yardım kartı başvurusu yapabilirsiniz.

E-devlet üzerinden sosyal yardım kartı başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayabilirsiniz.

Açılan formu doldurduktan sonra sosyal yardım türlerinden SOSYAL YARDIM KARTI(ÖN ÖDEMELİ) seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız.

E-devlet üzerinden İzmir Büyükşehir Belediyesinin diğer sosyal yardımlarına da başvuru yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Sorgulama; başvuru yaptığınız belediye binalarına giderek başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

E-devlet yardım kartı başvurusu sorgulama; yukarıda vermiş olduğumuz link üzerinden sisteme giriş yaparak başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

İzmir Beyaz Masa Hattını arayarak başvuru sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

İzmir Beyaz Masa Hattı: 0232 444 40 35

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi kira yardımı yapmamaktadır. Ancak olası bir doğal afet sonrasında afetzedelere ev kiralama ve kira yardımı yapmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

İzmir Maddi Yardım Başvurusu; ihtiyaç sahipleri başvuru şartlarını sağlamaları halinde dini bayramlarımızda maddi yardım alabilirler.

İzmir maddi yardım başvurusu için  Buca Gürçeşme Huzurevi ve Konak Katlı Otopark altındaki danışma bürolarına bizzat başvuru yapmanız, gerekli belgeleri teslim etmeniz gerekmektedir.

Maddi yardım başvurusuyla detaylı bilgi almak için 293 17 02 nolu numarayı arayabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu için belediye  binalarına, Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne veya İzmir resmi internet sitesi HİM üzerinden başvuru sağlanmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi veya ilçe belediyelerine  veya Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne erzak yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

İhtiyaç sahibi vatandaşların başvuru yapabildiği  erzak yardımı için gerekli başvuru belgelerini 444 40 35 nolu numarayı arayarak öğrenebilir, İzmir erzak yardımı ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İzmir erzak yardımı başvurusu için https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 linki tıklayıp başvuru formu doldurmanız gerekir.

İzmir Erzak Yardım Parası Başvurusu

İzmir erzak (gıda) yardım parası almak isteyen vatandaşlarımız yukarıda vermiş olduğumuz link üzerinden başvuru yapabilirler.

E-devlet üzerinden de İzmir erzak yardım parası başvurusu yapabilirsiniz.

E-devlet erzak yardım parası başvurusu; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671linke tıklayarak başvuru formu doldurabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Parası Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı Başvurusu;  İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı başvurusu için belediyenin sosyal birimlerine kimlik kartı fotokopiniz ve para yardım dilekçeniz ile birlikte bizzat başvuru yapmanız gerekir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım parası ödemelerini Vakıfbank aracılığı ile Ramazan ve Kurban Bayramlarından 1 hafta önce yapmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Parası Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı başvurusu sonuçlarınızı 444 40 35 nolu telefonu arayarak öğrenebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımı

İhtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza, bayramlarda ve engelli vatandaşlarımızın özel günlerinde İzmir Belediyesi tarafından Ayni ve Nakdi Yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlar Yardım Sandığı Bürosu tarafından nakit para yardımı olarak yapılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi engelli yardımlardan yararlanmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi Fakir ve Muhtaçlara Yardım Şube Müdürlüğü’ne başvurulması gerekmektedir

İzmir Engelli Yardımı Başvuru Adresi; Konak, Milli Kütüphane Caddesi, 35250 Konak/İzmir

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Evde Sağlık Hizmetleri

İzmir il sınırları içerisinde yaşayan, evde sağlık hizmeti yardımı almak isteyen vatandaşlar sosyo-ekonomik yoksulluk ve yoksunluk içinde bulunan, günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen hasta, yaşlı ve engelli ihtiyaç sahibi kişiler olmalıdır. Bu kişilere belirli periyotlarda yara bakım hizmeti, psikolojik destek hizmeti, fizik tedavi hizmeti, kişisel bakım hizmeti ve ev temizliği hizmeti İzmir Belediyesi tarafından verilmektedir.

İzmir Evde Sağlık Hizmetleri Yardım Başvurusu için telefon ile arayarak, HİM internet sitesi üzerinden ya da vatandaş ihbarı ile yapılmaktadır.

“Sağlık ve Ön Değerlendirme Bilgi Formu” sizin kişisel bilgileriniz ile doldurulduktan sonra başvuru süreciniz başlatılmış olacaktır.

İzmir Evde Sağlık Hizmetleri Adres ve Telefon;

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam Kampüsü Sağlıklı Yaşam ve Evde Bakım Şube Müdürlüğü
Adres: Aydoğdu Mah. 1263 Sok. No: 1E, 35395 Buca/İzmir
Telefon: (0232) 293 18 70 71

4.3/5 - (9 Oy Verildi )

7 Yorum

 1. Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum sağ elimi doldurulacak 2 tane çocuğum var. Birisi 8 yaşında ilkokul 2 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi tablet ihtiyaçımız var. Gıda ve sebze-meyve temizlik koli yardım. Odun kömür soba çok çürük birtane soba ihtiyaçımız var yardım etmenizi istiyorum kış günü için ev çok soğuk çocuğum var sizlerden yardım etmenizi istiyorum.

 2. Ben epleks hastasıyım ve sağ elim donduralacak çalışamıyorum aile ihtiyacımız var. 2 tane kız çocuğum var. Birisi 9 yaşında ilkokul 3 sınıfa geçti kırtasiye malzemesi ve tablet alamıyorum sizden yardım. Küçük 1.5 yaşında bebek bezi ve ıslak mendil yardım. Mahallesizde bakkal yok gıda ve temizlik yardım etmenizi istiyorum yardım ederseniz
  hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

 3. Çok zor durmadayim nakit yardıma çok itiyacim var borcum var oduyemiyorum yardım ederseniz çok sevinirim iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu