Güncel

İBB Yapı Denetim Başvuru Nasıl Yapılır, Başvuru Formu!

İBB Yapı Denetim Başvuru! İBB Yapı Denetim Başvuru Sorgulama! İBB Yapı Denetim Başvuru Nereden Yapılır?

İBB Yapı Denetim Başvuru

İBB Yapı Denetim Başvuru! İBB Yapı Denetim Başvuru Sorgulama! İBB Yapı Denetim Başvuru Nereden Yapılır? İBB Yapı Denetim Başvuru Nasıl Yapılır?

İBB Yapı Denetim Başvuru Nasıl Yapılır, Başvuru Formu!
İBB Yapı Denetim Başvuru Nasıl Yapılır, Başvuru Formu!

İBB yapı denetim başvurusu yapmak isteyenler bu başvuruyu ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilir. Hızlı bina tarama yöntemi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bina tespiti ile gerçekleşir. 2000 yılından önceki binalarda bu tarama yöntemi gerçekleşebilir.

Gerekli başvuruyu ev sahibi olan kimseler binatespitiformu.ibb.gov.tr üzerinden yapabilir. Başvuru online üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşir.

İBB Yapı Denetim Başvuru Nasıl Yapılır?

İBB yapı denetim başvurusu yapmak isteyen kişiler gerekli başvurusunu online üzerinden dolduracağı form ile gerçekleştirebilir. Sizden istenen bazı bilgileri doldurduktan sonra tüm gerekli bilgiler ışığında başvuru formunu sisteme yükleyebilirsiniz. Başvuru sırasında istenen bilgiler şu şekildedir:

  • Başvuru yapan kişinin kişisel bilgileri
  • Başvuru yapılan bina hakkındaki bilgiler
  • Binanın son çekilmiş görsellerinin yüklenmesi

İBB Yapı Denetim Başvuru Sorgulama

İBB yapı denetim başvurusu sorgu işlemleri için öncesinde mutlaka güncel bir başvurunun bulunması gerekir. Başvuru yapan kimseler kendi adına ya da bir başkasının adına online üzerinden gerekli başvuruyu tamamlayabilir.

Buna ek olarak başvuru sorgusunu yapmak isteyenler güncel başvurusunu bizzat belediye birimine giderek öğrenebilir. Belediyenin yapı denetim birimi üzerinden başvuru yapılan kişi hakkındaki kişisel bilgiler ve bina bilgileri verilerek detaylı bir sorgu yapılabilir.

İBB Yapı Denetim Başvuru Nereden Yapılır?

İBB yapı denetim başvurusu yapmak için bizzat belediyeyi ziyaret edebilir ya da online üzerinden oldukça hızlı bir şekilde başvurusunu yapabilir. Kuruma giderek zaman kaybı yaşamaktansa kolay ve hızlı bir şekilde online üzerinden başvurularınızın alınması daha pratik bir yöntemdir.

Bu sebepten dolayı çoğu kişi vakit kaybı yaşamamak adına online başvurusunu yapar. İster cep telefonu ister bilgisayar üzerinden başvuru gerçekleşebilir.

5/5 - (15 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu