Güncel

Hataya neden yardım gitmedi?

Hataya yardım geldi mi? Hataya yardım ne zaman gelecek?

Hatay belediye başkanından açıklama

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Hataya neden yardım gitmedi? Hataya yardım geldi mi? Hataya yardım ne zaman gelecek gibi soruları katıldığı tv proğramında cevaplayan hatay belediye başkanı Lütfü Savaş yardıma gelmek isteyenlerin kendi ekipmanlarıyla yola çıktığını duyurdu.

Hataya neden yardım gitmedi?
Hataya neden yardım gitmedi?

Ekipmanlarından dolayı kara yoluyla gelmek zorunda kalan yardım ekipleri yollarda depremden kaynaklı çeşitli yıkım ve engellerden dolayı bir kısmının geciktiği ancak akşam üzeri genelinin geldiğini bir kısmının halen yolda olduğununu bildirdi.

Hataya yardım geldi mi?

Hatay belediye başkanı Lütfü savaş televizyon proğramına bağlanarak hataya yardım gelmiyor veya hataya neden yardım gitmedi gibi soruların asılsız olduğunu bizzat dile getirmiştir. Yardımların geldiğini ve bir kısım yardımların da yolda olduğunu dün geceden itibaren Hataya kaydadeğer sayıda yardım ekibinin ulaştığını ve halen yolda olan yardımların ve yardım ekiplerinin ulaşmasına da saatler kaldığını dile getirdi.

Ayrıca tüm ekiplerin canla başla enkazlarda çalıştığını belirtti. Depremin geniş bir bölgeyi kapsadığını ülkemizde 10 şehirde olmasından dolayı yardımlar biraz gecikmiş olsa da şimdilik tüm bölgelerde yardım ekiplerinin mevcut olduğunu dile getirdi.


Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu