Devlet Yardımları

Genç Girişimci Desteği Nasıl Başvurulur? 2023 başvuru

Kosgeb Genç Girişimci Desteği Başvuru! Genç Girişimci Desteği Başvuru Şartları! Genç Girişimci Desteği Başvuru Sonucu Nerden Öğrenebilirim? Genç Girişimci Desteği Kimler Başvurabilir

Genç girişimci desteği E-Devlet üzerinden küçük ve orta ölçekli işletmelere verilmektedir. KOSGEB kurumu tarafından sağlanan bu girişimci desteği kurumun destekleri işleri yapan kimselere sağlamaktadır.

Kurumun belirlediği birtakım faaliyetler kapsamında destekten fayda sağlamak isteyenler başvurusunu gerçekleştirmelidir. Desteklerin sunduğu faydalar geleneksel girişimcilik destek programı kapsamında verilir.

Genç Girişimci Desteği Başvuru 2023
Genç Girişimci Desteği Başvuru 2023

Kosgeb Genç Girişimci Desteği Başvuru

Genç girişimci desteği başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabilir. Genç girişimciler destek başvurusu taleplerini e-Devlet üzerinden kolayca bildirebilir. Buna ek olarak talepte bulunacak kişiler mutlaka ayrıntıları okumalı ve şartları taşıyıp taşımadığını öğrenmelidir. Şartlar hakkındaki ayrıntılara sahip olmak isteyenler başvuru sırasındaki detayları KOSGEB sayfasında görüntüler.

Genç Girişimci Desteği Başvuru Şartları

Genç girişimci desteği başvuru şartları her girişimci için aranır. Bazı kriterlere sahip kişilerin bu destekten yararlanması mümkündür. Şartlar şu şekilde açıklanabilir;

  • 18 ve 29 yaş arasında olmak
  • 30 yaşından gün almamış olmak
  • İlk defa 1 Haziran 2018 tarihinde sigortalı bulunmak
  • Daha önce hiçbir şekilde şirket ortaklığı olmamak ya da şirket açmamış olmak
  • Şahıs şirketi kurmak

Genç Girişimci Desteği Başvuru Sonucu Nerden Öğrenebilirim?

Genç girişimci desteği alacak kişiler mutlaka sonuçları yine aynı e-Devlet üzerinden sorgulaması gerekir. Ayrıca başvuru sürecindeki incelemeler bulunduğunuz şehrin nüfus yoğunluğuna göre değişken olduğu için mutlaka bekleme süresini göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Bu sebepten dolayı en az bir ay içerisinde gerekli başvuru sonucu e-Devlet üzerinden ya da kuruma giderek incelenebilir. 

Başvuru hakkında ayrıntıları öğrenmek isteyenler dilerse bizzat kurumla iletişime geçebilir. Başvuruların ayrıntılarına sahip olmak isteyen kişiler e-Devlet hesabına giriş yaptıktan sonra yaptığı en güncel başvuru inceleme imkanına sahip olur. Buna ek olarak daha önceki senelerde yaptığınız başvuruları da görüntüleyebilirsiniz.

Genç Girişimci Desteği Kimler Başvurabilir?

Genç girişimci desteği başvurularını yapacak kişiler mutlaka gerekli şartları taşıması lazımdır. Şartların yanında ayrıca kurumun desteklediği iş faaliyetlerini gerçekleştirmek gerekir. Kuruma giderek hangi iş faaliyetlerini gerçekleştireceğiniz de genç girişimci desteğinden faydalanacağınıza sorgulayabilirsiniz.

Destekten fayda sağlamak için mutlaka kurumun desteklediği herhangi bir iş faaliyetinde bulunmak lazımdır.

5/5 - (9 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu