Maddi Yardımlar

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Erzurum gıda yardımı başvurusu! Erzurum yardım başvurusu! Hoşgeldin bebek başvuru formu Erzurum! Erzurum büyükşehir belediyesi sosyal yardım

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; Doğu Anadolu Bölgemizin en güzel şehirlerinden olan Erzurum’da nüfusun %80’i geçimini tarımla sağlamaktadır. Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile dar gelirli ailelerin yaşam standartlarını yükseltmek için ayni ve nakdi yardımlar yapmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Yoksul ve muhtaç insanlar Erzurum Belediyesi yardımları ile rahatlamaktadır. Salgın nedeni ile artan sosyal yardım başvuruları belediye tarafından titizlikle incelenmektedir.

Gıda, sosyal kart, erzak, eğitim, sağlık ve para yardımı beleyenin en çok başvuru aldığı yardım türleridir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi toplum refahının artması için çalışmalara devam etmektedir.

Yazımızın içeriğinde Erzurum Belediyesi yardım başvurusu sürecine dair detayları paylaşarak sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ayni ve nakdi sosyal yardımlar aşağıdaki gibidir;

 • Gıda ve erzak yardımı
 • Sosyal kart yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Kira yardımı
 • Para yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Giysi ve eşya yardımı
 • Muhtaç asker, şehit ve gazi ailelerine yapılan yardımlar
 • Dul kadınlara yapılan yardımlar
 • Engellilere yapılan yardımlar
 • Yoksul aile çocuklarına kırtasiye ve tablet yardımı
 • Günlük sıcak yemek dağıtımı
 • Yeni doğan bebek paketi yardımı
 • Geliri olmayan yaşlılara evde bakım ve evde temizlik hizmeti

Erzurum Büyükşehir Belediyesinin en sık yaptığı sosyal yardımların başında gıda destek paketi bulunmaktadır. Erzurum il sınırlarında yaşayan muhtaç ve dar gelirli ailelere ulaşarak ve onların gıda ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Erzurum Belediyesi gıda yardımı ve para yardımını sosyal yardım kartı aracılığı ile ihityaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Düzenli gıda ve para yardımı almaya hak kazanan ailelere sosyal destek kartı verilmektedir. Erzurum Belediyesi sosyal kart yardımı ile muhtaç vatandaşlara desteklerini sürdürürken vatandaşların kimseye mahcup olmamasını da düşünmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, muhtaç ve maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına pandemi nedeni ile başlatılan uzaktan eğitimden geri kalmamaları için ücretsiz tablet dağıtmıştır. Yoksul aile çocuklarına kırtasiye yardımı, ayakkabı, okul forması, mont ve bot yardımı da yapılmaktadır.

Sağlık sorunları veya yaşlılık nedeni ile evden çıkamayacak durumda olan kişilerin evlerine Erzurum Belediyesi aşevinde pişirilen yemekler götürülmektedir. Sıcak yemek haricinde ekmek, soğan, patates dağıtımı da yapılmaktadır. Bu yardımlardan maddi imkansızlık içerisinde olan vatandaşlar da yararlanabilirler.

Erzurum Belediyesi yardımlarından Hayır Çarşısı projesi ile muhtaç vatandaşlara destek olunmaktadır. Hayır Çarşısı projesine hayırsever vatandaşlar tarafından yapılan yardımlar, ihtiyaç sahiplerinin eksiklerine yönelik olarak düzenlenerek verilmektedir.

Kış aylarının başlangıcında okul çağındaki çocuklara kırtasiye ve giysi yardımları hız kazanmaktadır.

İhtiyaç sahiplerine mobilya, beyaz eşya, yakacak yardımlarının yanı sıra Erzurum Belediyesi nakit yardımı da yapılmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi burs desteği ile üniversiteyi kazanan ailesinin maddi imkansızlıkları  nedeni ile eğitimine devam edemeyen öğrencilere para yardımı vermektedir. Burs yardımı ile öğrencilerin üniversite hayatına devam etmesi amaçlanmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Erzurum Belediyesi yardımlarından kimler yararlanabilir;

 • Hane halkı kişi başına düşen aylık ortalama geliri, asgari ücretin 1/3’ü ve altında olanlar
 • Zihinsel veya fiziksel hastalı nedeni ile çalışamayan kişiler
 • Muhtaç ailelerin eğitim gören çocukları
 • Muhtaç şehit, asker ve gazi aileleri
 • Kimsesiz, geliri olmayan yaşlılar
 • Eşi vefat eden dul kadınlar
 • Fakirlik belgesi olan kişiler
 • Geliri olmayanlar
 • Afetzedeler

Erzurum Belediye yardım başvurusu yaparken sizlerden bazı belgeler talep etmektedir. Bu belgelerin başında kimlik fotokopisi, ikametgah belgesi, başvuru formu ve fakirlik belgesi gelmektedir.

Bazı durumlarda sizlerden ek belgeler talep edilir. Öğrenci yardımları için öğrenci belgesi, dul kadınlardan eşlerinin öldüğünü belirten ölüm belgesi, kronik hastalardan sağlık kurulu raporu, engelli bireylerden engelli raporu, afetzedelerden bilirkişi raporu istenmektedir.

Muhtaç kişiler yardım almaya hak kazanmaları halinde yardımları bağlanır.

Sosyal yardım alan kişilerin sigortalı işe girmesi durumunda muhtaçlığı ortadan kalkmış olur. Muhtaçlık durumunun ortadan kalkması halinde sosyal yardımlar kesilmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için aşağıdaki yollardan birini tercih edebilirsiniz;

 • E-devlet üzerinden Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardımlarına başvurmak isteyen vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayarak başvuru formu doldurabilirler.
 • Erzurum Belediyesi Beyaz Masa adresi https://www.erzurum.bel.tr/BeyazMasa/7.html üzerinden başvuru formu doldurabilirsiniz.
 • Erzurum Belediyesine linke tıklayarak sosyal@erzurum.bel.tr mail yolu ile ulaşabilirsiniz. Mail’de almak istediğiniz yardım türünü bildirmeniz gereklidir.
 • Erzurum Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda  başvuru formu doldurarak ve gerekli evrakları teslim ederek yardım başvurusu yapabilirsiniz.
 • Erzurum Büyükşehir Belediyesi veya bağlı olduğunuz ilçe belediyesinden yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Yardım başvuruları hakkında detaylı bilgi edinmek, gerekli belgeleri öğrenmek, güncel başvuru yerleri hakkında bilgi sahibi olmak için 0442 234 15 41 numaralı hat üzerinden arama yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İstenen belgeler, almak istediğiniz yardım türüne uygun şekilde hazırlanmış olmalıdır. Teslim edilen belgeler ve başvuru formu, yetkili birimler tarafından incelemeye alınmaktadır. Gerekli görülmesi halinde değerlendirme komisyonu evinizde inceleme için gelirler. İncelemeler sonunda yardım alıp alamayacağınıza dair karar verilmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparken başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formları e-devlet, sosyal hizmetler yada Beyaz Masa üzerinden başvuru yaparken doldurulmaktadır. Başvuru formunda  başvuran kişiye ve ailesine ait bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler kişinin kimlik bilgileri, adres bilgiler, gelir-gider bilgileri ve başvuru nedeni gibi bilgiler istenerek doldurulmaktadır.

Formun doldurulmasıyla birlikte bilgiler sisteme iletilerek gerekli kayıt açılmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Erzurum Belediyesi yardım başvuru seçeneklerinden en sık kullanılan başvuru yöntemi belediyenin resmi internet sitesinden yapılmaktadır.

Erzurum Belediyesi yardım başvurusu sorulama işlemlerinizi ilgili telefon numaraları üzerinden  yapabilirsiniz.

Erzurum Belediyesi yardım başvurusu sorgulama için https://www.erzurum.bel.tr/BeyazMasa/7.html linke tıklayabilirsiniz.

Diğer seçenekler üzerinden başvuru yapan vatandaşlar aynı yolu izleyerek yardım başvurusu sorgulama işlemlerini yapabilirler.

Erzurum Belediyesi yardımları 15 gün ile 30 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru sorgulama yapmadan önce başvuru tarihinizin üstünden en az 15 gün beklemeniz gerekir.

Başvuru sonuçları genellikle başvuru formunda vermiş olduğunuz iletişim bilgileri üzerinden sizlere iletilmektedir.

 Doğalgaz Yardım Başvurusu

 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtaç, dar gelirli ve yoksul vatandaşlara sağlanan sosyal yardımlar ile ilgili detaylı bilgi edinmek, başvuru sonuçlarınızı öğrenmek için, belediyeye ait telefon numaraları üzerinden yetkili birimler ile görüşme sağlayabilirsiniz. Ayrıca, yardım başvurusu yapmak için telefon görüşmesi sağlanabilmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve detaylı bilgi için  0442 344 12 18 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Hayır Çarşısı projesi ile ilgili  detaylı bilgi edinebilmek için de 0442 215 09 09 numaralı telefonu arayarak yetkililere ulaşabilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ve erzak yardımı yaparken ihtiyaç sahibi ailelere tek seferlik yapılan yardımlarda gıda yardım kolisi vermektedir. Ancak düzenli gıda yardımı almaya hak kazanan ihtiyaç sahibi kişi ve ailelere gıda yardım kartı verilmeye başlanmıştır.

Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürlüğüne yardım başvurusu yapan kişilerin muhtaçlık durumuna göre gıda yardım kartı verilmektedir. Erzurum gıda yardım kartı ile gıda ihtiyacınızı kimseye mahcup olmadan Güvendik Marketlerin tüm bayilerinden yapabilirsiniz.

Erzurum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü 0442 234 15 41 numaralı hat üzerinden yetkililer ile  iletişime geçerek istenen belgeleri öğrenebilir, başvuru merkezine giderek gıda yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Belediyesi erzak yardımı için  Erzurum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne veya Beyaz Masa Hattına başvuruda bulunmanız gerekir. Temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ailelere erzak yardımı ile destek olunmaktadır.

Belediye ve zabıta ekipleri tarafından tespit edilen muhtaç ailelere başvuru şartı aranmadan gıda ve erzak yardımı verilmektedir.

Gıda ve erzak yardımı 4 kişilik bir ailenin temel mutfak ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanır ve ihtiyaç sahiplerinin adreslerine teslim edilir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayı öncesi ve Kurban bayramında yardım kolisi dağıtılmaktadır. Yardım kolisi genellikle bayramlarda dağıtılarak ihtiyaç sahiplerinin bayram zamanı eksiklerinin giderilmesi sağlanmaktadır.

Erzurum Belediyesinden yardım kolisi almak isteyen vatandaşların, Erzurum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne ve Beyaz Masa Hattına başvuru yapması gereklidir.

Bayram dışında bazı dönemlerde de yardım kolisi ile vatandaşlara yardımlar verilmektedir. Belediye ye ait ilgili telefon numaraları üzerinden yetkililere ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Belediyesinden düzenli gıda yardımı almaya hak kazanan ailelere yardım kartı verilmektedir. Sosyal yardım kartı ile ihtiyaç sahipleri anlaşmalı marketlerden kimseye mahcup olmadan alışveriş yapabilirler.

Erzurum Belediyesi gıda kartı bakiyesi ailede yaşayan kişi sayısına ve ailenin muhtaçlık durumuna göre 150 TL ile 500 TL arasında değişmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi gıda kartı başvurusu için https://www.erzurum.bel.tr/BeyazMasa/7.html linke tıklayarak başvuru formu doldurabilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek sosyal kart başvurusu yapabilirsiniz.

Erzurum Belediyesi 0442 234 15 41 numarasını arayarak başvuru detayları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Bebek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi aileler için başlatılan ‘Bir Ömür Bir Fidan Projesi’ kapsamında, yeni doğan bebeklere ‘hoş geldin bebek’ seti veriliyor ve hatıra ormanına bebek adına bir fidan dikiliyor.

Erzurum Belediyesi bebek yardımı ile ailelere, bebeğin temel ihtiyaçlarının bulunduğu çanta hediye etmektedir.

Erzurum bebek yardımı başvurusu bilgisi için 0442 234 15 41 numaralı hattan başvuru için gerekli belgeleri ve başvuru merkezlerini öğrenebilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çocukların gelişiminde sütün katkısı oldukça büyüktür. Süt yardımı 0-6 yaş aralığındaki ailelere verilmektedir. Birçok ilde devam eden süt yardımı projesine Erzurum Belediyesi henüz dahil olmamıştır.

Sizlerde Erzurum Belediyesinin süt yardımı projesi başlatmasını istiyorsanız Beyaz Masa Hattını arayarak istek ve dileklerinizi iletebilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi geliri olmayan veya muhtaç engelli, yetim, öksüz, temel ihtiyaçlarını karşılayamayan, hastalık sebebiyle çalışamayan ihtiyaç sahiplerine para yardımı vermektedir.

Erzurum Belediyesi Beyaz Masa üzerinden ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden maddi yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Erzurum Sosyal Hizmetler çağrı merkezi 0442 234 15 41 numaralı hat üzerinden maddi yardım başvurusu ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

5/5 - (2 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu