Sosyal Yardımlar

E-Devlet Kızılay Yardım Başvurusu

Kızılay'dan Yardım Almak İstiyorum Nasıl Başvurabilirim?

Kızılay Yardım Başvurusu
Kızılay Yardım Başvurusu

E-Devlet Kızılay Yardım Başvurusu: Yapacak kişiler Kızılay vakfı yardımları için dilerse e-Devlet üzerinden sosyal yardım başvurusunda bulunabilir. Bizzat Kızılay Vakfı’na başvuru yapmış olmazsınız. E-Devlet üzerinden yapacağınız başvurular sosyal yardımların geneli kapsamında yapılmaktadır. 

Eğer sadece Kızılay Vakfı’na başvuru yapmak istiyorsanız vakfın kendi internet sayfası https://www.kizilay.org.tr/ kullanmanız gerekir. E-Devlet üzerinden sadece sosyal yardımlar hakkında talep ve başvuru sorgu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte ortaklaşa yürütülen e-Devlet üzerinden yapılır.

Kızılay vakfı yardım başvurusu ve e-Devlet üzerinden yapılan yardım başvuruları birbirinden ayrılır. Yardımları alacak kişiler her iki kuruma da yardım başvurusu gönderebilir. Fakat sadece bir tanesinden yardım başvurusundan yararlanabilir. Aynı hane de birden fazla farklı başvurular veya aynı başvurular kabul edilmez. Hangi kurumdan yardım alıyorsanız bu kimlik bilgilerinizle birlikte ortaya çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı aynı hane de birden fazla yardım başvurusu yapamazsınız.

Kızılay’dan Yardım Almak İstiyorum Nasıl Başvurabilirim?

Kızılay’dan yardım almak isteyen kimseler Kızılay Vakfı’na başvurularını bizzat Kızılay birimlerine giderek iletmelidir. Kızılay vakfı şubeleri, başkanlıklar ve temsilciliklere dilekçe vermelisiniz. Dilekçe olmadan bu yardım başvurularını yapamazsınız. Mutlaka vakfın birimlerine giderek yardım başvurusundan yararlanabilirsiniz. 

Sosyal yardımlar kapsamında bu yardımlardan kimlerin yararlanabileceği faydalanacılar kapsamında belirlenmiştir. Vakfın sunduğu yardımlar kapsamında yararlanabilecek kişiler dışındaki kişiler bu yardımları alamaz. Yardımlar şu kişilere verilir; 

 • Engelli kimseler
 • Kronik hastalar
 • Yaşlı ve kadınlar
 • Dul, yetim ve öksüzler
 • Çalışmayan durumda kimseler
 • Öğrenciler
 • Sığınmacı veya mülteciler
 • Yoksul kimseler
 • Evsiz kişiler
 • Sokakta yaşayan
 • Gazi ve şehit yakınları
 • Sosyal anlamda dışlanmış kişiler
 • Mevsimlik işçiler
 • Şiddet mağdurları
 • Aile yakınlarından birinin hapishanede olması

Başvuru yapacak kişiler başvurularını mutlaka kurum temsilcilerine bildirmelidir. Başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız lazımdır. Vereceğiniz tüm bilgiler detaylı şekilde incelenecektir. Bu sebepten dolayı doğru bilgiler vermeniz başvurunuzun olumlu olması adına önem taşır. 

Başvuru yapacak kişiler başvuru sırasında onlardan istenen bilgilerin tümünü güncel tarihlerde girmelidir. Verilecek olan bilgilerin güncelliği doğrulanmaktadır. Bu sebepten dolayı inceleme sürecinde vereceğiniz herhangi bir bilgi detaylı şekilde incelenmektedir. Güncel ve doğru bilgilerle birlikte bu başvuruları hak kazanabilirsiniz.

Başvuru yapacağınız birimleri öğrenmek için isterseniz internet üzerinden Kızılay vakfının web sitesindeki canlı destekten yararlanabilirsiniz. Canlı destekten nerelerden başvuru yapacağınızı ve size en yakın olan birimi öğrenebilirsiniz. Bu sayede oldukça kolay ve hızlı bir şekilde kurumlara giderek başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Başvurular gerçekleştirecek kişilerin Kızılay vakfı birimlerine müracaat etmesi lazımdır. O yüzden Kızılay yardım başvurusu sadece ihtiyaç sahibi kimselerin yapabilmesine olanak tanıyacak şekilde düzenlenmiştir. Bir başkasının adına başvuru yapılamaz ve sadece ihtiyaç sahibi kimsenin kendisi bizzat başvuru yapmalıdır. İhtiyaç sahibi kimseler güncel evrakları ile birlikte bizzat kurumlara gitmelidir.

5/5 - (11 Oy Verildi )

Bir Yorum

 1. 3 çocuğum var 3 de okula gidiyor yardıma ihtiyacım var kiraciyiz eşimin çalıştığı oraya gidiyor ekmek parası zorlaniyoruz engelli kardeşime bakıyorum çocuklarıma yardim maddi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu