Güncel

Deprem Bursu! Deprem Bursu Kimlere Verilir, Ne Kadar, Nasıl Başvurulur?

Deprem Bursları! Deprem Bursu Nedir? Deprem Bursları Kimlere Verilir? Deprem Bursu Ne Kadar? Deprem Bursu Başvuru Formu! Deprem Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır? Deprem Bursu Tek Seferlik mi?

Deprem Bursları

Deprem Bursu! Deprem Bursu Nedir? Deprem Bursları Kimlere Verilir? Deprem Bursu Ne Kadar? Deprem Bursu Başvuru Formu! Deprem Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır? Deprem Bursu Tek Seferlik mi?

Deprem Bursu! Deprem Bursu Kimlere Verilir, Ne Kadar, Nasıl Başvurulur?
Deprem Bursu! Deprem Bursu Kimlere Verilir, Ne Kadar, Nasıl Başvurulur?

Deprem bursu kapsamında Türkiye eğitim vakfı depremzedelere yardım sağlayacaktır. Lise, üniversite ve yüksek lisans ile doktora okuyan öğrenciler gerekli yardımdan yararlanabilecektir. Öğrencilere sağlanacak olan destek kapsamında afet bursu kapsamında gerekli detaylar e-Devlet üzerinden edinecek belgelerle birlikte yapılmalıdır. Öğrenciler destek başvurusunda bulunabilir.

Deprem Bursu Nedir?

Deprem bursu depremde maddi manevi zarar ile eğitim gereksinimlerini karşılayamayan depremzedelere verilir. Depremzedeler eğitimde gerekli masraflarını deprem bursu ile karşılayabilir. Bu burs eğitim süresi devam edene kadar kişilere verilecektir. Burs hakkında mutlaka başvuru yapılmalı ve burs talep edilmelidir.

Deprem Bursları Kimlere Verilir?

Deprem bursu aktif öğrenciliği devam eden depremzedelere verilecektir. Destekten yararlanabilecek öğrenciler şu şekilde sıralanabilir;

 • Lise öğrencileri
 • Lisans öğrencileri
 • Yüksek lisans öğrencileri
 • Doktora öğrencileri

Deprem Bursu Ne Kadar?

Deprem bursu depremzedeler için 1000 TL aylık ödemelerle yapılacaktır. Verilecek olan destek eğitimde depremzedelerin tüm eksiklerini gerçekleştirmesi için sağlanacaktır.  Hiçbir eksiklerinin kalmaması adına bu yardım başvurusu öğrenim gören öğrenciler tarafından mutlaka yapılmalıdır.

Burs başvuru formu doldurulduktan sonra ne kadar ücret alınacağı ortaya çıkar. Dilekçeniz onaylandıktan sonra kurumla iletişime geçerek aylık ne kadar oranda yardım alabileceğinizi sorgulayabilirsiniz.

Deprem Bursu Başvuru Formu

Deprem bursu online üzerinden doldurulabilir. Başvuru formunda gerekli bilgiler mutlaka doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmelidir. Başvuruda talep edilecek bilgiler şu şekildedir;

 • Kişisel bilgiler
 • İletişim bilgileri
 • Üniversite bilgileri
 • Okul bilgileri
 • Öğrenim sırasında bulunulan yer
 • Afet hakkında çeşitli sorular 
 • Hani hasar durumu ve can kayıpları ile yaralanma durumları
 • Barkodlu öğrenci belgesi
 • Banka bilgileri
 • Forma eklemek istedikleriniz
 • Varsa ek evraklar

Deprem Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

Deprem bursu başvurusu online form ile kolayca yapılabilir. Online üzerinden tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde giriş yapmalısınız. Bu şekilde formunda sizden istenen bilgileri doğru şekilde girdiğiniz için kısa süre içerisinde cevaplanan başvuru formunuzdan sonra bir sonraki ay ilgili ödemeleri alabilirsiniz. Hızlı bir şekilde sonuçlar incelenir ve depremzedelere gerekli yardım yapılır.

Deprem Bursu Tek Seferlik mi?

Deprem bursu düzenli şekilde ödenmektedir. Depremzedeler aktif eğitim hayatları devam edene kadar bu destekten yarar sağlayabilir. Başvuru şartlarına uygun görülen kimseler destekten 9 ay boyunca yarar sağlayabilir.

Ayrıca başvuru yaparken istenen belgeleri e-Devlet üzerinden erişerek indirip sisteme yüklemeniz gerekir. Kurum sağladığı olanaklarla şartları taşıyan kişilere düzenli şekilde bu bursu verecektir.

Deprem Bursu Her Ay mı Verilecek?

Deprem bursu düzenli şekilde verilmeye devam edecektir. Şartları taşıyan öğrenciler eğitime devam ettiği sürece deprem bursundan yararlanabilir. Deprem bursu hakkında bizzat kurumla iletişime geçerek gerekli ayrıntıları öğrenmeniz mümkündür.

Deprem bursu için ayrıca tek seferlik ya da düzenli şekilde alınabilecek burs yardımlarında kurumla bizzat iletişimde bulunmanız daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkarır.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu