Güncel

Deprem Ağı Uygulaması Nedir?

Deprem Ağı Uygulaması Ne Demek? Deprem Ağı Uygulaması Nasıl Yapılır? Deprem Ağı Uygulaması Hayat Kurtarır mı?

Deprem Ağı Uygulaması Ne Demek? Deprem Ağı Uygulaması Nasıl Yapılır? Deprem Ağı Uygulaması Hayat Kurtarır mı?

Deprem Ağı Uygulaması Nedir?
Deprem Ağı Uygulaması Nedir?

Deprem Ağı Uygulaması

Deprem Ağı uygulaması kapsamında akıllı telefonlarda erken deprem uyarı sistemi her cihazda bulunmalıdır. Tüm akıllı cep telefonlarına ilgili uygulamayı indirmeniz gerekir. Bu sayede depremden önce uyarı alabilmeniz mümkün olabilir.

Depremden önce alacağınız uyarı en az 30 saniye veya 40 saniye önceden size depremin sismik dalgaları hakkında haber verir. Bu sayede korunmak için kendinize uygun alanı bu süre zarfında belirlemeniz mümkün olabilir. 

Deprem Ağı Uygulaması Ne Demek?

Deprem Ağı uygulaması deprem sismik dalgalarını önceden belirleyebilmeye yarayan bir uygulamadır. Bu uygulama Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarda mutlaka akıllı cep telefonlarına entegre edilmelidir.

Uygulama ücretsiz bir şekilde indirilebilir ve depremin olacağını anlayabilmek adına mutlaka bu uygulamaya sahip olmak lazımdır. 

Deprem Ağı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Deprem Ağı uygulaması akıllı cep telefonlarına ücretsiz şekilde indirilebilir. Ayrıca kolay ve basit anlaşılabilir yapısıyla birlikte en kapsamlı deprem uygulamasıdır. Mutlaka akıllı cep telefonlarında bulunmalı ve deprem hakkındaki bütün ayrıntılara ulaşmak mümkündür. Uygulama size önceden sismik uyarılar verir ve deprem olacağını söyler. Ayrıca sesli bir şekilde bildirim verir.

Deprem Ağı Uygulamaları Hayat Kurtarır mı?

Deprem Ağı uygulaması hayat kurtaran en önemli uygulamalar arasında yer alır. Depremin merkez üssüne göre yaklaşık 50 saniye öncesinde haber verebilme imkanına sahiptir. Bu sebepten dolayı herkes mutlaka bu uygulamayı ücretsiz indirmelidir.

Sismik dalgaları esas alarak bu uygulama akıllı cep telefonlarının Bluetooth özelliği açık olduğunda gerekli uyarıları yapar.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu