Güncel

Çanakkale Başvuru Formu

Çanakkale Başvuru Formu. Çanakkale Gezi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? Çanakkale Başvuru Sonucu. Çanakkale Gezisi İçin Kaç Kişilik Kontenjan Var? Gaziantep Çanakkale Gezisi Başvuru

Çanakkale Başvuru Formu

Türk tarihi açısından büyük bir tarihi ve milli öneme sahip olan Çanakkale şehrini daha önce gezdiniz mi? Eğer hiç Çanakkale’ye gitmediyseniz Gaziantep iline bağlı olan Şahinbey ilçesinin belediye birimleri sayesinde Çanakkale’yi gezmeniz mümkün hale geliyor.

Özellikle de milli şuurun oluşturulabilmesi amacı ile gerçekleştirilen bu gezi planı tamamen ücretsiz bir şekilde başvurular üzerinden gerçekleştirilecek. Çanakkale başvuru formu dolduran kişiler arasından belirli bir kontenjan sınırlamasıyla gezinin yapılması planlanıyor.

Çanakkale gezisi hakkında daha bilgiye sahip olmak ya da gezi başvurusunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz. Çanakkale gezisi fırsatlarından yararlanmanız için sizlere bu konuda en detaylı açıklamaları sağladık.

canakkale gezi başvuru formu
canakkale gezi başvuru formu

Çanakkale Gezi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Öncelikle belirtmeliyiz ki Çanakkale gezisine katılım sağlayabilmeniz için Çanakkale başvuru formu doldurmanız gerekiyor. Formda sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde, kendi bilgileriniz üzerinden belirtmeniz önemlidir.

Çanakkale gezisinin başvuru formunu doldurmak için de Gaziantep Şahinbey ilçesine ait olan https://www.sahinbey.bel.tr/Default web adresini ziyaret etmeniz yeterlidir. Burada Çanakkale gezisi için ilgili forma erişim sağlayabilirsiniz. Ancak bu süreçte başvuru öncesinde başvuru şartlarının neler olduğu hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Gaziantep Çanakkale Gezisi Başvuru

Şartları sağlayan her vatandaş için Çanakkale gezisi başvuru formu doldurma hakkı tanınır. Böylece siz de Çanakkale şehrinin en güzide yerlerini gezme fırsatını elde edebilirsiniz. Özellikle de Şehitler Anıtı gibi tarihsel açıdan önemli yer tutan yerleri görebilirsiniz.

Çanakkale Başvuru Sonucu

Oldukça geniş bir kontenjan sunulmasına karşılık eğer gezi başvurularına yoğun bir talep görülürse olumsuz dönüş almanız da muhtemeldir. Çanakkale başvuru formu doldurduktan sonra yaklaşık olarak 14 günlük bir süreç içerisinde başvuru sonuçları açıklanır.

Açıklanan sonuçlar ise kısa mesaj olarak sizlere bildirilecektir. Bu sayede Çanakkale gezisine yapmış olduğunuz başvurunun kabul edilip edilmediğini de öğrenebilirsiniz. Eğer genel başvuru şartlarını sağladığınızdan eminseniz, yüksek bir olasılık ile başvurunuz olumlu yönde sonuçlanacaktır.

Başvurunuz olumlu yönde sonuçlandıktan sonra nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini belirtilen mesajları takip ederek ve dikkatli bir şekilde okuyarak öğrenebilirsiniz. Herhangi bir sağlık sorununuz ya da seyahat engeliniz olmadığı sürece siz de belirtilen tarihler arasında Çanakkale gezisine katılım sağlayabilirsiniz.

Çanakkale Gezisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Gaziantep Şahinbey Belediyesine bağlı olan birimlerin düzenlemiş olduğu Çanakkale gezisi programına hangi şartlar altında katılabileceğinizi biliyor musunuz? Eğer Çanakkale başvuru formu doldurmayı düşünüyorsanız ilk olarak katılım şartlarının neler olduğunu bilmeniz önemlidir.

Gezi başvuru şartlarını sağladığınızdan emin olduktan sonra yapacağınız başvuru ile değerlendirilmeniz mümkün olur. Sizlere genel olarak aşağıda Çanakkale gezisi için istenilen başvuru şartlarını sıraladık. Başvurunuzun onaylanması için belirtilen tüm koşulları sağlıyor olma gerekliliğiniz bulunuyor.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Türkiye’de bulunmak
 • Gaziantep ili ya da Şahinbey ilçesi sınırları kapsamında ikamet etmek
 • 18 – 60 yaş arasında olmak
 • Uçak ya da araç yolculuğuna karşı herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmamak, seyahat engeline sahip olmamak
 • Daha önceki Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenmiş olan Çanakkale gezilerine katılım göstermemiş olmak
 • Hamile olmamak
 • Çanakkale Gezi başvuru formunu doğru ve eksiksiz olacak şekilde doldurup iletmek

Çanakkale Gezisi İçin Kaç Kişilik Kontenjan Var?

Şahinbey Belediyesi ve ilgili birimleri tarafınca düzenlenen Çanakkale gezisi için belirtilen net kontenjan 145,227 kişidir. Başvuruların bu kontenjan sayısından daha fazla gelmesi halinde başvuruların bazılarının olumsuz sonuçlanması da görülebilecek ihtimaller arasında yer alır.

Çanakkale Gezisi Yapılmasının Amacı Nedir?

Hem tarihi açıdan hem de bulunduğu coğrafi konum bakımından Çanakkale mutlaka gezilip görülmesi gereken şehirlerimizden biridir. Siz de Çanakkale gezisine ücretsiz bir şekilde katılım sağlama fırsatını değerlendirmek isterseniz Çanakkale başvuru formu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Genel anlamda Gaziantep ili Şahinbey ilçesine bağlı olarak düzenlenen bu gezi programı vatandaşların milli şuurlarının oluşturulabilmesine yöneliktir.

Yapılacak gezi ile beraber geziye katılım gösteren vatandaşların Çanakkale Zaferi’nin kritik tarihini öğrenmesi ve Kurtuluş Savaş’ının ruhunu hissetmesi hedeflenir. İçinizde milli duyguları kabartacak Çanakkale gezisi ile siz de yakın tarihimizi gezip görerek çok daha yakından deneyimleyebilirsiniz. Bu sayede içinizdeki milliyet sevgisini de Çanakkale’de çok daha yükseklerde yaşayabilirsiniz.

Çanakkale Gezisi Başvurusu Kabul Olan Kişiler Ne Yapmalı?

Başvuru işlemlerinin ardından Çanakkale başvuru formu dolduran kişilere 14 günlük süreç içerisinde geri dönüş sağlanacaktır. Ancak bu zaman dilimi yapılan başvuruların yoğunluğuna göre esneklik gösterebilir. Başvuru formunda belirttiğiniz telefon adresine kısa mesaj yolu ile başvurunuzun kabul olduğuna dair bir dönüş alabilirsiniz.

Aynı zamanda başvurusu kabul olan kişilerin ne yapması gerektiği konusunda detaylı bilgiyi de ilgili irtibat numarasından öğrenebilirsiniz. Sizlere yapılacak olan SMS bilgilendirme mesajları ile gezi planını ve işleyişinin nasıl gerçekleşeceği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Belirtilen talimatlara uyum sağlayarak siz de Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz Çanakkale gezisine katılım sağlama fırsatını yakalayabilirsiniz.

Çanakkale Gezisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Siz de Çanakkale gezisine gitmeyi planlıyorsanız bunun için hemen Çanakkale başvuru formu doldurabilirsiniz. Ancak bu süreçte dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

Gezi planlaması Gaziantep ilinden Çanakkale’ye uçak yolcuğu ile gerçekleşecektir. Bu kapsamda da uçak korkusu olan ya da yükseklik korkusu olan kişilerin yolculuğun havayolu üzerinden yapılacağı detayını bilmesi önemlidir. Bunun yanı sıra gezi tarihlerindeki Çanakkale hava durumu da dikkate alarak kıyafet seçiminizi hava koşullarına göre ayarlayabilirsiniz.

4.8/5 - (13 Oy Verildi )

4 Yorum

 1. Merhaba ben
  Ev
  Hanimiyim
  Kiradayim
  4
  Çocuğunu var 2’de öğrencim var Lütfen size yardım istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu