Güncel

Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuru

Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuruları! Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuru Formu! Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuru Sorgulama! Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuru Nasıl Yapılır? Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuru Nereden Yapılır?

Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuruları

Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuruları! Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuru Formu! Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuru Sorgulama! Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuru Nasıl Yapılır? Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuru Nereden Yapılır?

Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuru
Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuru

İstanbul’un bina dayanıklılığını artırmak için hazırlanmış olan bir proje olan Kiptaş kentsel dönüşüm projesi, riskli binaların yıkılarak yenilenmesini hedef almaktadır. Bu proje kapsamında olası bir afet ile karşı karşıya kalınması durumunda zarar görecek olan binaların yıkılması ve yerine çok daha sağlam binaların yapılması amaçlanmaktadır. 

Kiptaş kentsel dönüşüm başvuru şartları bu proje hakkında bilgi almak isteyenler tarafından araştırılırken, çok sayıda kişinin yapıları için bu projede yer almak istemesi de bilinmektedir. Projede yer almak için gereken şartlar ise;

  • Başvuru yapacak kişinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. 
  • Başvuru sahibinin T.C vatandaşı olması gerekmektedir. 
  • Kişinin en az bir yıl İstanbul’da ikamet ediyor olması da aranılan şartlar arasında yer almaktadır. 
  • Başvuru sahibinin İstanbul’da ikamet etmemesi durumunda ikinci bir yol olarak başvuru sahibinin daha önce Kİptaş’tan konut satın olmuş olması durumuna bakılmaktadır.

Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuru Formu

Kentsel dönüşüm projesinde yer almak isteyen kişilerin başvuruları teknik uzmanlarca incelenerek, parsel bilgileri, imar planları ve piyasadaki konut satış bedelleri gibi pek çok konu masaya yatırılmaktadır. 

Riskli binaların sahipleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın resmi web sitesinden duyurulmuş olan kurum veya kuruluşlara müracaat etmesi gerekmektedir. Online olarak yapılabilecek olan ön başvurular neticesinde doldurulacak olan Kiptaş kentsel dönüşüm başvuru formu bu hizmetten yararlanmak isteyenlerin ilk evrakı olmaktadır.

Başvuru formunun doldurulması ve gerekli diğer evrakların tamamlanması ile başlatılacak olan süreç sonrasında başvuru yapan kişilere bilgilendirme yapılmaktadır. 

Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvuru Sorgulama

İstanbul’da bulunan riskli binaların yenilenmesi ve güçlenmesini hedefleyen Kiptaş Kentsel Dönüşüm Projesi İstanbul’un yenilerek çok daha güçlü yapılara sahip olmasını hedeflemektedir. Kiptaş kentsel dönüşüm başvuru sorgulama yöntemleri kullanılarak vatandaşların bu projeye dahil olup olamayacakları ve dahil olmaları durumunda başvurularının durumları hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanmaktadır. 

Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvurusu Nasıl Yapılır?

Proje kapsamında satışa sunulmuş olan veya satışı devam etmekte olan konut projeleri ile ilgili olarak detaylı bilgiye Kiptaş’a ait web sitesi üzerinden ulaşmak mümkün. Proje ile ilgilenen kişilerin proje kapsamında hizmet vermekte olan Kiptaş’ı ziyaret etmeleri ve satış ofislerini giderek detaylı bilgi almaları da yine bu projede yer almak isteyenler için bir yol olarak bilinmektedir. 

İlgili kurum ve kuruluşların bizzat ziyaret edilmesi ile de kolaylıkla yapılabilecek olan başvurular, teknik pek çok konuyu içermektedir. Yapılan başvuruların çok yönlü olarak incelenmesinin ardından vatandaşların bilgilendirilmesi de yine Kiptaş tarafından yapılmaktadır.

Riskli yapıların tamamen kaldırılmasını hedefleyen bu proje ile olası afet sonrası olumsuz durumların en aza indirilmesi hedeflenmektedir. 

Kiptaş kentsel dönüşüm başvuru nasıl yapılır? Sorusunun cevabı için; 

  • Yapılan talep üzerine risk açısından incelemesi yapılan binalar Kiptaş kentsel dönüşüm projesine dâhil edilmektedir. 
  • Başvurusu yapılan binalarda hiçbir ücret alınmadan risk ölçümleri yapılmaktadır. 
  • Binanın riskli çıkması durumunda bina sahiplerinin yapacak oldukları başvurular ile proje bina için aktif hale gelmektedir. 
  • Doldurulacak başvuru formu ve gerekli evrakların teslimi ile süreç başlamaktadır. 

Kiptaş Kentsel Dönüşüm Başvurusu Nereden Yapılır?

İstanbul’un çehresini değiştirecek ve riskli yapıların yerine çok daha sağlam yapıların gelmesini sağlayacak olan Kiptaş kentsel dönüşüm projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülmektedir. Kiptaş kentsel dönüşüm başvuru nereden yapılır?

Diye merak edenlerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın web sitesini ziyaret etmesi ve buradan gerekli formları doldurması gerekmektedir. 

Yetkili kurum ve kuruluşlara yapılacak olan bizzat başvurular da vatandaşların konu hakkında hak kazanmalarını sağlamaktadır. Yıkılarak yenilemesi yapılacak olan binalar için kira yardımı gibi maddi yardımlar da yine Kiptaş’ın sunmuş olduğu hizmetler arasında yer almaktadır. 

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu