Devlet Yardımları

Buzağı Desteği 2023! Buzağı Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Buzağı Desteği Ne Zaman Verilecek? Buzağı Desteği Ne Kadar? Buzağı Desteği Kimlere Verilir? Buzağı Desteği Başvuru Formu! Buzağı Desteği Başvuru Ne Zaman?

Buzağı Desteği 2023

Buzağı Desteği Ne Zaman Verilecek? Buzağı Desteği Ne Kadar? Buzağı Desteği Kimlere Verilir? Buzağı Desteği Başvuru Formu! Buzağı Desteği Başvuru Ne Zaman?

Buzağı Desteği 2023! Buzağı Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?
Buzağı Desteği 2023! Buzağı Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Buzağı desteği almak için hayvan yetiştiriciliği ile uğraşan kişiler gerekli başvurusunu Tarım ve Orman Bakanlığına yapmalıdır. Gerekli destek bakanlığın buzağı destekleme icmal listesi üzerinden incelenmelidir. E-Devlete giriş yaptıktan sonra başvurular alınır.

Bakanlığın tarım ve kırsal kalkınma destekleme kurumuna bizzat başvurular yapılabilir. Destek kapsamında büyükbaş üreticilik yapan herkes şartları taşıması durumunda yardımdan yararlanır.

Buzağı Desteği Ne Zaman Verilecek?

Buzağı desteği yardımları her sene belirlenen zaman aralığında verilecektir. Yardımların ne zaman verileceğine ait açıklama bakanlığın duyurular sayfasında incelenebilir. 2023 yılında birinci dönem destek 24 Ocak ve 6 Şubat tarihleri arasında askıya çıkarılmıştır.

Askı listesine ulaşarak gerekli detaylara sahip olmanız mümkündür. Destek senede iki kez olacak şekilde birinci dönem ve ikinci dönem yapılır. Bu sebepten dolayı bakanlığın listesi üzerinden gerekli incelemelerinizi yapabilirsiniz.

Buzağı Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Buzağı desteği başvurusu yapmak isteyenler müdürlüklere gitmelidir. Tarım Bakanlığı’na sağlanan başvurular kapsamında incelemeye tabi tutulan başvuruların kısa süre içerisinde sonuçlandırılır. Ayrıca başvurunuzun incelemeye alınabilmesi için mutlaka üreticilik belgeniz olması lazımdır.

Büyükbaş hayvan üreticiliği yapan kimseler bu başvuruyu gerçekleştirebilir. Başvuru yapmak için gerekli kurumlarla iletişime geçebilir ve tüm eksiklerinizi tamamladıktan sonra başvuru yapabilirsiniz.

Buzağı Desteği Ne Kadar?

Buzağı desteği kapsamında üreticiler gerekli yardımı devletten sağlamaktadır. Yardım kapsamında kararname de geçen destekler üreticiye hayvan başına 500 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca her sene bu rakam güncellenir. İlave ücret alacak kişiler suni tohumlarla doğan buzağıları kapsar.

Bu ödemeler 200 TL ek ilave ödemelerle alınabilecektir. Gerekli yardım için mutlaka başvuru yapmalı ve her bir hayvan için bu desteği almanız sağlanır.

Buzağı Desteği Kimlere Verilir?

Buzağı desteği kapsamında destekten yararlanacak kişiler hayvancılık üretimi yapmalıdır. Büyükbaş hayvancılık üretim belgesine sahip ve gerekli şartları sağlayan kimselere yardım verilir. Buna ek olarak mutlaka bakanlığa kayıtlı olması gerekir.

Bakanlığın istediği belgeleri tamamlayan kişiler gerekli başvurusunu yine bakanlık sistemi üzerinden gerçekleştirebilir. Bu şekilde başvuru yapılabilir.

Buzağı Desteği Başvuru Formu

Buzağı desteği başvuru formu online üzerinden doldurulacağı gibi ayrıca bizzat müdürlüklere giderek doldurulabilir. Bağlı bulunduğunuz il ya da ilçe müdürlüklerine giderek gerekli başvurularınızı yapmanız mümkündür.

Formda kişisel bilgilerinizden firma bilgileriniz ve üreticilik bilgilerinize kadar birçok bilgi istenir. Tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru şekilde verildiğinden emin olarak başvuru formunuzu gönderebilirsiniz.

Buzağı Desteği Başvuru Ne Zaman?

Buzağı desteği başvuru zamanı her sene belirli tarihlerde yapılabilir. Birinci dönem ve ikinci dönem başvuruları olmak üzere senede iki kez başvuru alınır. Mutlaka dönemi kaçırmadan gerekli başvurularınız oluşturmanız önerilir.

2023 için İlk başvurular ocak ayında başlamıştır. İkinci başvuru ise Nisan ayının başlangıcında olarak alınır ve haziran ayına kadar devam eder.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu