Belediye Yardımları

Bursa Belediyesi Kömür Yardım Başvuru 2023

Bursa Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu! Bursa Belediyesi Kömür Para Desteği! Bursa Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu! Bursa Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir

Bursa Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Bursa Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu! Bursa Belediyesi Kömür Para Desteği! Bursa Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu! Bursa Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir

Bursa Belediyesi kömür yardımı, il genelinde yardıma ihtiyacı olan bireyler için yapılan bir sosyal belediyecilik işidir. Yardım başvurusunda bulunan ve yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlara belediye tarafından yıllık yardım yapılmaktadır.

Bursa Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu
Bursa Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Son yıllarda geçim sıkıntısının artış göstermesiyle birlikte devlet belediyelere bu konuda harcanması için ek bütçe vermektedir. Geçim derdiyle dertlenen vatandaşların sayısı arttığı için son zamanlarda bu ve benzeri yardımlara da rağbet artmıştır.

Doğalgaz faturalarında artış olması sebebiyle bazı vatandaşlar soba kullanmaya tekrar başlamıştır. Doğalgaz fiyatlarına nazaran kömür fiyatları vatandaşa daha ucuz gelmektedir. Bu yüzden geçmişe bir dönüş yaşanmaktadır.

Tabii ülke genelinde şimdiye kadar hiç doğalgaz kullanmayan haneler de bulunmaktadır. Bu aileler genellikle sosyal yardıma ihtiyacı olan gelir düzeyi düşük olan ailelerdir. Bu ailelerin her biriyle devlet ilgilenememektedir. Bu yüzden belediyelere talimat verilmiştir.  Bursa Belediyesi kömür yardım başvurusu için belediyenin resmi sitesi olan https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru sitesinden veya e-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Bursa Belediyesi Kömür Para Desteği

Dünyayı ve ülkemizi sarsan koronavirüs salgınından sonra pek çok insan işsiz kaldı. Bunun sonucunda devletten ve belediyelerden gelen yardımlara ihtiyaç daha çok arttı. Zor şartlar altında çalışan ama emeğinin karşılığını tam anlamıyla alamayan vatandaşların ek gelire ihtiyacı olmaktadır.

Bu nedenle devletimiz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ve belediyelere yapılan başvuruları değerlendirilerek vatandaşlara yardım etmektedir. Bursa Belediyesi kömür para desteği hizmeti ile yardıma ihtiyacı olan ailelere belli miktarlarda ücret vermektedir. 

Dar gelirli ailelere çocuk sayısı, eve giren maaş miktarı vb. durumlar göz önüne alınarak para desteği yapılmaktadır. Başvuruyu online yapmak için belediyenin resmi sitesine girmeniz yeterlidir.

Eve asgari ücret girmesine rağmen evde çok sayıda birey yaşaması, ailede hastalık sebebiyle pahalı tıbbi ilaçlara ihtiyaç duyulması gibi durumlara sahip olan bireylere de para desteği sağlanmaktadır.

Bursa Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Bursa Belediyesi kömür yardım başvuru formu belediyenin resmi web sitesinde bulunmaktadır. Bunun yanında e-devlet üzerinden de bu forma ulaşmak mümkündür. Yardıma ihtiyacı olan vatandaşların belediyelere ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bizzat kendileri gidip form doldurmaları da mümkündür.

Sosyal yardım talebi alındıktan sonra belediye çalışanları tarafından değerlendirilir ve belirli koşullara sahip olan ailelere kömür, para ve diğer sosyal yardımlar sağlanır. Sosyal yardım alma şartlarını sağlayan bir yaşam koşuluna sahip olduğunuz takdirde devlet ve belediyeler karşılıksız olarak yardım hizmetinde bulunmaktadır. Bu yardımlar kömür, gıda kolisi ve para yardımı gibi isimler altında yapılmaktadır. 

Bursa Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Bu yardımı almak isteyen vatandaşlar Bursa Belediyesi kömür alma şartları nelerdir diye araştırma yapıldığında belediyenin resmi sitesinden bilgilendirme listesi bulunduğu görmektedirler. Peki bu yardımdan yararlanabilecek durumdaki vatandaşlar kimlerdir bir göz atalım:

  • Hanede dezavantajlılık durumu sebebi ile iş gücüne dahil olabilecek birey bulunmayan aileler,
  • 60 yaş üzeri ve geçimini sağlayabilecek kadar gelire sahip olmayan bireyler,
  • Asgari ücret seviyesinden düşük gelire sahip olan aileler,
  • Göç ve hastalık gibi durumlar sebebiyle geçici bir süre işsizlik yaşayan bireyler,
  • Şiddet mağduru, eşi tarafından terk edilmiş, eşi vefat etmiş, eşi ceza infaz kurumunda olan ve yeterli gelir düzeyine sahip olmayan kadınlar,
  • Ev geliri asgari ücret üzerinde olmasına rağmen hanede yaşayan insan sayısı 6 ve üzeri olan aileler,
  • Hane geliri asgari ücret üzerinde olan fakat tıbbi giderleri bulunan aileler,

bu yardımdan yararlanabilirler. 

Yardıma ihtiyacı olan bireylerin belediyenin resmi web sayfasından https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru ve e-devlet üzerinden başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. 

Belediye yardımları ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/belediye-yardimlari/ linkini tıklayın.

 

5/5 - (18 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu