Güncel

Az Hasarlı Bina Yardımı Ne Zaman Ödenir?

Az Hasarlı Bina Yardımı Ne Zaman Ödenecek? Az Hasarlı Bina Yardımı Ne Zaman Ödenir Nereden Sorgulanır? Az Hasarlı Bina Yardımı Ne Zaman Ödenir Ne Kadar Ödenecek?

Az Hasarlı Bina Yardımı Ne Zaman Ödenecek?

Az Hasarlı Bina Yardımı Ne Zaman Ödenecek? Az Hasarlı Bina Yardımı Ne Zaman Ödenir Nereden Sorgulanır? Az Hasarlı Bina Yardımı Ne Zaman Ödenir Ne Kadar Ödenecek?

Az Hasarlı Bina Yardımı Ne Zaman Ödenir?
Az Hasarlı Bina Yardımı Ne Zaman Ödenir?

Az hasarlı bina yardımı ödemeleri öncelik sıralamasına göre yapılacaktır. Kira yardımı ödemesi başvurusu tamamlanan kişiler ödemelerini alabilecektir. Taşınma desteği başvurusu yapacak kişiler e-Devlet üzerinden hak sahipliği sorgulaması gerçekleştirmelidir.

Az hasarı bulunan binalarda hak sahipliği başvurusu yapılır ve gerekli yardımlardan nasıl yararlanacağınızı öğrenirsiniz.

Az Hasarlı Bina Yardımı Ne Zaman Ödenir Nereden Sorgulanır?

Az hasarlı bina yardımı ödemeleri öncelikli olarak hasar tespitinin gerçekleşmesi ile yapılacaktır. Eğer hasar tespit çalışmaları gerçekleşmişse bu anlamda çalışmalar hemen başlatılacaktır. Hasar tespiti bakanlık birimleri tarafından yapılabilecektir. Bakanlık birimleri sorgulama işlemlerinin il ve ilçelere göre planlamasını depremin ilk gününden beri başlamıştır.

Az Hasarlı Bina Yardımı Ne Zaman Ödenir Ne Kadar Ödenecek?

Az hasarlı bina yardımı ev sahipleri ve kiracılar için alınabilecektir. Ev sahipleri için 5000 TL kiracılar için 2500 TL ücret alınabilecektir. Az hasarlı olan binalarda yardımlar öncelikli olarak ağır hasarlı binalarda yaşayanlara göre sırayla gerçekleşecektir.

İhtiyaç sırasına göre yardımların ödenmesi söz konusu dur. Ödemesi yapılan devlet hesabında güncel cep telefonu bulunuyorsa SMS ile bilgilendirilebilecektir. Fakat cep telefonu imkanına erişemeyenler ise e-Devlet hesabına giriş yaparak sorgu işlemlerini gerçekleştirebilir.

Az Hasarlı Bina Yardımı Ne Zaman Ödenir Hesaplara Mı Yatırılacak?

Az hasarlı bina yardımı banka hesabı üzerinden alınabilecektir. Bu sebepten dolayı banka hesabına yatırılan ödemeler hakkında sorgu işlemleri bizzat Vakıfbank ya da Ziraat Bankası şubelerine giderek sorgulanabilir.

Şubeye giderek gerekli sorgu işlemlerini yapabilir veya Afad birimlerine giderek ilgili yardım hakkındaki detayları öğrenebilirsiniz. Yardımın tüm detayları kurumdan öğrenildikten sonra nasıl alacağınızı ve hangi hesaba yatırılacağını da öğrenmiş olursunuz.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu