Games

Tubitak Deprem Bursu Başvuru Nasıl Yapılır?

Tubitak Deprem Bursu Başvuru! Tubitak Deprem Bursu Başvuru Nasıl Yapılıyor? Tubitak Deprem Bursu Başvuru Formu! Tubitak Deprem Bursu Başvuru Şartları! Tubitak Bursu Ne Kadar?

Tubitak Deprem Bursu Başvuru

Tubitak Deprem Bursu Başvuru! Tubitak Deprem Bursu Başvuru Nasıl Yapılıyor? Tubitak Deprem Bursu Başvuru Formu! Tubitak Deprem Bursu Başvuru Şartları! Tubitak Bursu Ne Kadar?

Tubitak Deprem Bursu Başvuru Nasıl Yapılır?
Tubitak Deprem Bursu Başvuru Nasıl Yapılır?

Tubitak deprem bursu kapsamında öğrenciler yardım başvurularını mart ayı içerisinde online olarak yapabilir. Online şekilde isterseniz başvuru sonuçları öğrenilebilir. Başvuru yapan kimseler mutlaka başvurusunu kontrol etmelidir.

Ancak bu şekilde başvuru hakkındaki ayrıntılara kavuşmak mümkün olur. Başvurunuzun ayrıntısı ve detayları hakkındaki bütün bilgiler web sitesinde bulunur.

Tubitak Deprem Bursu Başvuru Nasıl Yapılıyor?

Tubitak deprem bursu başvurusu online üzerinden yapılmaktadır. Her öğrenciye düzenli yardım yapılmaktadır. Burstan yararlanabilecek öğrenciler şu şekildedir;

  • Lise öğrencisi
  • Üniversite öğrencisi
  • Yüksek lisans öğrencisi
  • Üstün başarı bursu
  • Diğer burs

Tubitak Deprem Bursu Başvuru Formu

Tubitak deprem bursu kapsamında depremden maddi manevi zarar gören kimselere destek sağlanacaktır. Depremin etkilerini bir nebze olsun azaltmak isteyen kurum bursu ilgili öğrencilere verir. Burs kapsamında başvuru formu online üzerinden doldurulabilir. Buna ek olarak deprem bursu başvurusundaki ayrıntıları yine web sitesi üzerinden öğrenmeniz mümkündür.

Tubitak Deprem Bursu Başvuru Şartları

Tubitak deprem bursu şartlarına bakıldığında her öğrenci de bu şartlar aranır. Burs başvurusunu önce şartları okuyarak sağlayabilirsiniz. Bu şekilde burs başvurusunda şartları taşıdığınızı görüntüleyebilirsiniz. Şartlar hakkındaki ayrıntılar web sitesinde görüntülenir.

Deprem bursu şartlarında mutlaka orta ve ağır hasarlı binalarda yaşıyor olmak gerekir. Ayrıca anne ve babasının vefat eden kişilere burs verildiğinde devlet ya da özel üniversitede %100 burslu okuması gerekir.

Tubitak Bursu Ne Kadar?

Tubitak her öğrenci için farklı rakamlarda destek sağlar. Sunulan destekler de öğrencinin ihtiyacı doğrultusunda nakit yardım her ay düzenli şekilde verilir. Öğrenci bursu kapsamında lise, üniversite ve yüksek başarı alan öğrenciler farklı rakamlar alır.

Öğrencilere birbirinden farklı rakamların verilmesi maddi anlamda gereksinimlerinin birbirinden farklı olmasından dolayıdır.

Tubitak Lisans Bursu Başvuru

Tubitak lisans bursu sadece devlet üniversitelere veya özel üniversitelerde %100 okuyanlara verilir. Bu sebepten dolayı aktif öğrenciliğin bulunması gerekir. Aktif bir öğrencilik bulunmuyorsa burstan yararlanılamaz.

Lisans bursu başvuruları bizzat lisans okuyan öğrenci tarafından veya velisi tarafından yapılabilir. Başvurular online üzerinden toplanır ve başvuru yoğunluğuna göre inceleme süresine tabi tutulur.

Tubitak Lisans Bursu Ne Kadar?

Tubitak lisans bursu ücretleri değişkendir. Çünkü yüksek başarı veya yüksek lisans ayrımı yapılarak lisans öğrencilerine destek verilir. Bu sebepten dolayı başvuru yaptığınız sırada burs ücretini öğrenebilmeniz mümkündür.

Başvuruda ne kadar ücret alacağınızı inceleyebilirsiniz. Lisans başvuru ücretlerini başvuru yaptığınız sırada öğrenebilirsiniz.

Tübitak Bursu Hangi Bölümlere Veriliyor

Tubitak lise ya da lisans okuyan öğrencilere herhangi bir bölüm kısıtlaması yapmadan bu desteği vermektedir. Bölüm ayrımı değil sadece şartlara bakılarak yardım alınabilir. Bu sebepten dolayı ilgili yardımı alacak kişilerin sadece şartları taşıması yeterlidir.

Bölüm fark etmeksizin başvuru yapan tüm depremzede lisans öğrencisi ve lise öğrencisine yardım sağlanmaktadır.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu