Sosyal Yardımlar

Osmanlı İş Merkezi Sosyal Yardım

Osmanlı İş Merkezi Sosyal Yardım! Osmanlı İş Merkezi Sosyal Yardım Başvuru! Osmanlı İş Merkezi Sosyal Yardım Telefon Numarası

Osmanlı İş Merkezi Sosyal Yardım

Osmanlı iş merkezi sosyal yardım kapsamında ihtiyaç sahibi kimseler için yardımlar sağlar. Osmanlı iş merkezi sosyal yardım kuruluşu Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlıdır. Belediyenin yardım kapısı olan Osmanlı iş merkezi sosyal yardımlarda ihtiyaç sahibi kimselere birçok yarar sağlar. Muhtaç aileleri asla yalnız bırakmaz ve ihtiyaç sahibi kimseler şu yardımları alabilir;

 • Gıda yardımı
 • Ekmek yardımı
 • Süt parası yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Kömür yardımı
 • Para yardımı
 • Fatura yardımı

Osmanlı iş merkezine başvuruda bulunacak kişilerin öncelikli olarak çevre bölgelerde yaşaması gerekir. Çevre bölgede yaşayanlar bizzat sosyal yardım kurumuna giderek dilekçesini doldurabilir. Dilekçede sizden istenen bilgilerin tümünü eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekir.

Osmanlı İş Merkezi Sosyal Yardım
Osmanlı İş Merkezi Sosyal Yardım

Ancak bu sayede doğruluğu kanıtlanabilir ve başvurunuz olumlu sayılabilir. Başvuru yapan kişilerin dikkat etmesi gereken en büyük unsur bu başvuruya ihtiyaç sahibi kimselerin yapmasıdır. 

Hane halkına düşen gelir sayısına bakılarak ihtiyaç sahibi kimseler belirlenir ve sosyal yardımlardan yarar sağlayabilir. Osmanlı iş merkezi sosyal yardım seçimi yapacak kişiler bizzat ilgili kuruma giderek dilekçesini doldurur. Dilekçede sizden kişisel bilgiler talep edilebilir.

Bu bilgileri mutlaka eksiksiz ve doğruluğu kanıtlanmış bir şekilde vermeniz gereklidir. Ayrıca yardım başvuruyu oluşturduktan sonra yine aynı noktadan başvuru sorgu işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

Ayrıntıları ve detayları öğrenmek isteyenler mesai saati içerisinde ve hafta içi olacak şekilde kuruma giderek müracaat edebilir. Kuruma gittiğinizde detayları bileceğiniz için şartları taşıyıp taşımadığınızı anlarsınız. Tüm şartları taşıyan kişilerin sosyal yardımlardan yararlanabilmesine fırsat sağlanır.

Bu sebepten dolayı başvuru sırasında sizden istenen bazı şartlar bulunabilir. Bu şartları kuruma gittiğinizde öğrenir ve sonrasında evraklarınızı tamamlayarak başvurunuz oluşturursunuz.

Osmanlı İş Merkezi Sosyal Yardım Başvuru

Osmanlı iş merkezi sosyal yardım kapsamında başvuru yapacak kişilerin mutlaka şartları öğrenmesi lazımdır. Sizden istenen şartlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • İhtiyaç sahibi kimseler sınıfında olmak
 • Evde bakıma muhtaç ve çalışamaz durumda olmak

Sosyal yardımlar hakkındaki detayları öğrenmek isteyenler ayrıca dilerse alo 153 hattı üzerinden destek alabilir. Mavi masa üzerinden merak ettiklerinizi öğrenebilir ve bu sayede Ankara Büyükşehir Belediyesini arayarak sosyal yardımlar hakkındaki detayları sahip olabilirsiniz.

Ayrıca sadece Osmanlı iş merkezi değil büyükşehir belediyenin yaklaşık 33 bölgede merkezi bulunur. Sosyal yardım merkezlerinden size en yakın olanı tercih edebilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Yardım talebinde bulunacak kişiler Osmanlı iş merkezine gittiğinde mutlaka kimlik bilgileri ile birlikte başvuru formunu doldurmalıdır. Sizden istenen bazı belgeler olabilir. Başvuru sırasında istenen bazı evraklar şu şekilde sıralanabilir;

 • Nüfus kayıt örneği
 • Kimlik fotokopisi
 • SGK dökümü
 • Fakirlik belgesi
 • Varsa hastane raporu veya diğer raporlar

Ayrıca kuruma gittiğinizde sizden istenen güncel belgeleri de öğrenerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Evde yaşayan kişi sayısı ve maddi durumunuzu ortaya koyacak belgeleri mutlaka vermelisiniz. Çünkü bazı yardımları evde yaşayan kişi sayısına göre almanız mümkündür. 

Örneğin fatura desteğinde elektrik yardımında kişi başına düşen harcama miktarı hesaba katılarak ödeme yapılır. Bu sebepten dolayı her hanenin sosyal ihtiyaçları farklı olacağı için kurum bunu öngörür ve buna göre yardımlarını yapar. Sosyal ihtiyaçlar her hanede farklı olduğundan dolayı herkes birbirinden farklı rakamlar alabilir.

Osmanlı İş Merkezi Sosyal Yardım Telefon Numarası

Osmanlı iş merkezi sosyal yardım için yardım talebinde bulunacaklar 7 gün 24 saat boyunca alo 153 hattı üzerinden destek alabilir. Destek hattı üzerinden iletişime geçerek mavi masaya merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Mavi masa sunduğu olanaklarla birlikte size en doğru yardım seçeneğini sunar. Tercih edebileceğiniz yardımların ve şartların ön bilgisine mavi masayı arayarak elde edebilirsiniz.

Telefon numarası 153 çağrı merkezi olan büyükşehir belediyesini arayarak merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca Osmanlı iş merkezi dışında diğer birimlerin de adreslerini sorabilirsiniz. Ankara’da yaklaşık 33 tane sosyal yardım başvuru merkezi vardır. Kendinize en yakın olanını tercih ederek bizzat yardım başvuru yapabilirsiniz. 

Ayrıca bu başvuruyu sadece kendinizin yapabilmesine fırsat sağlanır. Bir başkasının adına başvuru yapabilmek mümkün değildir ve sadece ihtiyaç sahibi kimseler kendi adına başvurular sağlamalıdır. Başvurunuzu yapmak için vakit kaybetmeden Osmanlı iş merkezini ziyaret edebilir ve başvuru süresini kaçırmadan işlemlerinizi başlatırsınız.

Sosyal yardımlar ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/sosyal-yardimlar/ linkine tıklayın.

5/5 - (8 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu